На суд по делу о незаконных уголовных преследованиях майдановцев не пришли обвиняемые силовики

23 июля 201922:11

У вівторок, 23 липня, Броварський суд на чергову спробу провести підготовче засідання у справі про незаконне затримання та кримінальне переслідування випадкового перехожого, прийнятого силовиками за майданівця, не прийшли четверо з п’яти обвинувачених.

Якщо підозрювані наступного разу не з’являться знов без поважної причини – обвинувачення буде просити привести їх примусово.

Про це повідомив у телефонному коментарі Insider прокурор Олександр Янушевич.

За його словами, один з обвинувачених написав відповідну заяву з вказанням поважних причин, проте решта про свою неявку суд не попередили.

Прокурор відзначив, що минулого засідання були присутні всі обвинувачені, проте засідання відклали через велику кількість клопотань процесуального характеру.

"Це клопотання, які оскаржували процесуальні дії під час слідства, їх там було 5 чи 6", - уточнив Янушевич.

За його словами, етап підготовчого розгляду у цій справі тягнеться вже близько трьох років. Зокрема, через багатоповерхові відводи суддів – суддям першої інстанції заявляли відводи, а на апеляційній стадії від розгляду їх відводів повним складом самовідвівся обласний суд, в якому працював батько одного з обвинувачених. Також на певному етапі обвинувальний акт повертали слідству.

Наступні спроби засідання у цій справі відбудуться 1-2 серпня.
У цій справі фігурують колишні слідчі Дніпровського відділку міліції, прокурор прокуратури Києва, колишній слідчий Деснянського відділку міліції, прокурор Деснянської районної прокуратури та суддя.

Їх підозрюють в незаконному затриманні, висуненні підозри та утриманні під вартою випадкового перехожого, якого силовики прийняли за майданівця.

Цього перехожого було незаконно затримано оперативниками міліції під час силового нападу і побиття студентів Інституту ім. Карпенко-Карого, які повертались пішки з Майдану до гуртожитка вночі. Міліціонери деякий час слідкували за ними, а потім напали, побили і незаконно затримали, як і випадкового перехожого.

Пізніше слідчі за погодженням прокурорів оголосили незаконно затриманим підозри в масових заворушеннях (до 15 років позбавлення волі). У суд були подані клопотання про їх арешт на час слідства, судді переважно такі клопотання вирішували на користь силовиків.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

23.07.2019, 22:13
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 17 августа 2019

  Face-to-face. Бойцы ММА померились взглядами перед боями

  Усилиями ринг-анонсер процедура "Face-to-face" превратилась в юмористическое шоу

   
  • 16 августа 2019

  Московский суд оставил под стражей шестерых украинских моряков

  Судья отказалась выполнять решение Международного трибунала

   
  • 16 августа 2019

  НАБУ через суд обязали открыть производство против Грицака

  Начато досудебное расследование по факту возможного, по мнению заявителя, искусственного создания доказательств обвинения и других фальсификаций руководством СБУ

   
  • 16 августа 2019

  Обвиняемые в незаконном аресте активиста Пасечника 7 месяцев не могли ознакомиться с материалами. Один из них - умер

  В суде по делу экс-заместителя прокурора Илоны Клюге и следователя Виталия Матюши по незаконного ареста активиста удовлетворили очередной отвод судьи

   
Система Orphus