На Институтской снимают забор для нужд следствия. Но только частично

27 февраля 201911:38

Будівельний паркан на місці розстрілу протестувальників на Інститутській демонтують.

Роботи виконує підрядник, який раніше виграв тендер на будівництво Меморіального комплексу Революції Гідності.

Загорожу встановили, бо збирались провести підготовчі роботи з будівництва. Проте на цій ділянці ще не завершені слідчі експерименти у справі розстрілу активістів під час Революції Гідності.

У відповідь суд за поданням прокуратури наклав на ділянку арешт, аби убезпечити її від змін рельєфу. Незмінність простору важлива при слідчих діях, які відтворюють обставини загибелі людей на Інститутській.

Своєю чергою, Музей двічі подавав до суду для зняття арешту. Першого разу представникам прокуратури та потерпілим вдалось переконати суддю, що недоторканість рельєфу важлива.

Другого разу суд розглядав це питання без прокурорів та адвокатів родин загиблих і присудив арешт з ділянки зняти. Це викликало значну хвилю обурення, тож сторони зустрілись для пошуку рішення.

Будівельний паркан на місці розстрілу протестувальників на Інститутській демонтують

26 лютого в Генеральній прокуратурі відбулась зустріч представників Музею Революції Гідності, генпідрядника, адвокатів родин Героїв Небесної сотні та прокурорів. Саме на цій зустрічі сторони домовились про те, що підрядник має зняти паркан, щоб працівники прокуратури закінчили слідчі дії.

Про це Insider повідомив адвокат Віталій Титич.

"На зустрічі узгодили порядок дій під особисту відповідальність представників музею. Одночасно буде припис прокурора, можливо і до суду звернемось, щоб закріпити обов’язок щодо збереження речових доказів – у даному випадку ділянка, де встановлено паркан, є речовим доказом", - зазначив Титич.

Якщо суд піде назустріч прокуратурі і передасть на збереження речовий доказ (ділянку, де проходять слідчі експерименти") це, за словами Віталія Титича, буде рівносильно арешту.

У вівторок, 26 лютого, журналіст Insider на власні очі спостерігав, як знімають секції огорожі.

Але паркан, за словами Оксани Моргун, знімуть лише з боку Жовтневого палацу. На протилежній стороні паркан поки не чіпатимуть.

"Якщо буде потреба і прокуратура попросить зняти і там, підрядник зніме", - запевнила пані Моргун.

Паркан знімуть лише з боку Жовтневого палацу. На протилежній стороні його поки не чіпатимуть.

Представник потерпілих Євгенія Закревська своєю чергою наполягає, що прибрати потрібно весь паркан і взагалі всі конструкції, аби привести рельєф до обстановки 5-річної давнини.

Крім паркану на Інститутській неподалік від метро "Хрещатик" також знаходяться габаритні бетонні конструкції, встановлені буквально днями. Коментуючи їх розміщення, керівник Управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк повідомив, що прокуратура точно не погоджувала їх появу.

Як запевнила Insider Оксана Моргун, ці бетонні конструкції є переносними і до кінця тижня (тобто до 3 березня) їх мають прибрати.

Нагадаємо, слідчі дії управління спеціальних розслідувань ГПУ за планом мають закінчитись у кінці березня.

Ці бетонні конструкції є переносними і до кінця тижня (тобто до 3 березня) їх мають прибрати

Раніше, відповідаючи на запит Insider у КМДА заявили, що ніяких дозволів на будь-які роботи не надавали.  У Музеї називають таку інформацію некоректною, бо, за словами заступниці керівника Музею Революції Гідності Оксани Моргун, для встановлення паркану за законодавством не потрібен дозвіл з департаменту будівництва КМДА, а лише з Державної архітектурно-будівельної інспекції. Такий документ у Музею дійсно є.

При цьому зазначимо, що у відповіді департаменту будівництва КМДА йшлось не про дозвіл на встановлення паркану. Формулювання було наступним: "департамент не видавав та не реєстрував документів дозвільного та декларативного характеру, які надавали б право на виконання підготовчих та будівельних робіт".

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

27.02.2019, 11:40
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 14 ноября 2019

  На Банковой зажгли свечи: активисты спрашивают, что будет с делами Майдана

   
  • 14 ноября 2019

  Обвиняемого в убийстве журналиста Сергиенко суд вернул под стражу. Он ждет решение

  Вместе с полицией его охраняет десяток небезразличных граждан (рос)

   
  • 13 ноября 2019

  Адвокат убеждал суд, что Онищенко купил коня на те €500 тыс., которые обвинение просило арестовать

   
  • 7 ноября 2019

  Гибель свидетеля по делу Шеремета: близкие указывают на признаки инсценировки

  У свидетеля могли проходить следственные действия по делу убитого журналиста Павла Шеремета

   
Система Orphus