На Институтской установили забор. Для следственных экспериментов доступ закрыто

21 января 201919:06

На вулиці Інститутській та алеї Героїв Небесної сотні у Києві, у понеділок, 21 січня, встановили паркан. У цьому на власні очі переконався кореспондент Insider.

Огородження є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Керівництво музею запевняє, що встановлення паркану погодили із Генеральною прокуратурою, яка проводить слідчі дії з приводу розстрілів під час протестів на Майдані у лютому 2014.

Однак, в ГПУ кажуть, що установку паркану не погоджували і слідчі дії ще не завершені.

В ГПУ кажуть, що установку паркану не погоджували і слідчі дії ще не завершені

Для чого потрібен паркан

Металічний зелений паркан встановили на ділянці від Майдану Незалежності і майже до верхнього виходу з метро “Хрещатик” на вулиці Інститутській. На боці Жовтневого палацу паркан встановлено вгорі над сходами, що ведуть до нього.

Як розповів у коментарі Insider директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, встановлення паркану – це підготовчі роботи до будівництва меморіального комплексу Революції Гідності.

"План розміщення будівельного паркану узгоджено з прокуратурою ще в грудні місяці. Також з ГПУ погоджена етапність проведення робіт. Були координаційні зустрічі (з працівниками генпрокуратури, - ред.) там, на території. Ми давно домовлялись, що не перешкоджаємо один одному", - сказав Пошивайло.

Ігор Пошивайло, директор Музею Революції Гідності
План розміщення будівельного паркану узгоджено з прокуратурою ще в грудні місяці

Крім того, за словами Пошивайла, у Генпрокуратурі нібито заявляли про завершення слідчих дій на ділянці від так званого "п’ятачка смерті" (біля метро Хрещатик на Інститутській) до початку алеї Героїв небесної сотні з боку Майдану Незалежності.

Сам "п’ятачок смерті" парканом не загороджений, ознак підготовчих робіт там немає.

"Ця територія не буде огороджена. Ми відновили ландшафт у тій місцевості, перенесли хрести і меморіали", - сказав Ігор Пошивайло.

 

Що говорять у прокуратурі

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив Insider, що прокуратура встановлення паркану не погоджувала.

Він зазначає, що перед поданням скарги до суду керівництво меморіального комплексу обговорювало можливість часткового скасування судом арешту.

"Те питання мало бути вирішене в суді з урахуванням проведених експериментів", - говорить Сергій Горбатюк.

При цьому Ігор Пошивайло стверджує, що встановлення паркану не передбачає початку будівництва і зміни ландшафту, поки не буде знято арешт з тієї території Печерським судом Києва.

Прокуратура встановлення паркану не погоджувала

Що говорить адвокат

Слова директора музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла про те, що слідчі дії Генпрокуратура має проводити лише на "п’ятачку смерті", спростовує адвокат родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська.

"На місці, де стоїть паркан - на майданчику перед Жовтневим палацом, на Інститутській під мостом і трохи вбік і вище – не завершені слідчі експерименти. Там не відпрацьовані епізоди по загиблим і пораненим", - наголосила Євгенія Закревська.

 

Крім того, не закінчені слідчі дії по ще одному епізоду, який стався на Майдані Незалежності біля Лядських воріт.

"Потерпілий був біля Лядських воріт, а перевіряти напрямок пострілу потрібно в тому числі від бетонної барикади. Тобто весь простір між цим має бути збережений", - зазначила Євгенія Закревська.

Адвокат також зазначила, що перерву у слідчих експериментах їй пояснювали хворобою експерта.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

22.01.2019, 18:43
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus