"Лапулечка, у нас дурдом": в суде заслушали одно из доказательств по делу против Труханова насчет недостоверного декларирования

6 ноября 201912:28

У середу, 6 листопада, у Вищому антикорупційному суді прокурор озвучив один із доказів, а саме аудіоповідомлення дружини Геннадія Труханова до їх спільної дочки щодо необхідності декларування майна. 

У ВАКС слухають справу по обвинуваченню Одеського міського голови Генадія Труханова у недостовірному декларуванні майна.

1 листопада суд почав розгляд справи по суті. Прокурор Гречишкін у залі судового засідання зачитав короткий виклад обвинувального акту. 

У документі йдеться, що в 2016 році Труханов подав декларацію за 2015 рік, у якій зазначив недостовірні відомості. Він відобразив недостовірні відомості про членів своєї сім'ї, не вказавши дружину - Колтунову Тетяну. 

"Труханов також вніс недостовірні відомості щодо своєї адреси проживання. Труханов відобразив недостовірні відомості про право власності на нерухомість. Він не вказав ряд об'єктів, зокрема квартиру вартістю 6 млн гривень, машиномісце за 319 тисяч гривень, друге машиномісце за 319 тисяч гривень, елінг вартістю 249 тисяч гривень, дачний будинок за 18 млн гривень, 37 сотих частки житлового приміщення в Одесі вартістю 5 млн гривень, а також автомобіль на суму в 1 млн гривень", - зазначено в обвинувальному акті. 

У декларації за наступний рік Труханов фактично у той же спосіб не вказав дані про майно своєї дружини, з якою офіційно розлучений, але проживає разом. Таким чином, Труханов не відобразив у декларації автомобіль Тойота вартістю 267 тисяч гривень та автомобіль Мерседес Бенц вартістю 1 млн гривень. 

Сам Генадій Труханов у суді заявив, що не вважає себе винним, але свідчення даватиме.

Прокурор в ході вступної промови зачитав мовою оригіналу один із доказів, який планує використовувати у якості доказу на підтвердження вини Труханова. Йдеться про аудіоповідомлення дружини Труханова до їх спільної дочки. 

27 жовтня 2016 року (напередодні подання декларації Трухановим) його дружина - Колтунова надіслала Алісі Трухановій повідомлення такого змісту: 

"Лапулечка, у нас дурдом, уже 24 часа мы обсуждаем декларацию, которую должен подать папа. Значит, я туда должна внести свою шубу и свои сережки, подарки, вот все что есть в доме - мы должны внести в декларацию...", - зазначила громадянка Колтунова у повідомленні до Аліси (дочка). 

Після висловлення сторін Труханов додав, що вважає справу політичним переслідуванням. Він також просив суд проводити деякі засідання у закритому режимі, що передбачає відсутність вільних слухачів та преси. 

"Ми будемо доводити невинуватість Генадія Труханова. Тому клопотати про закриття одного з епізодів по декларації за 2015 рік - не будемо", - розповів захисник Труханова Пошиванюк Тарас.

Суд оголосив перерву у засіданні до 22 листопада до 10:00.

За словами прокурора, під час досудового розслідування проводилися експертизи, їх вартість - 91 тисяча гривень. 

"В ході досудового розслідування було встановлено, що між Трухановим і Колтуновою були сімейні взаємини", - зазначив прокурор, а саме тому Труханов мав вносити дані про власність дружини. 

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро розслідування справу щодо недостовірного декларування розпочало ще в листопаді 2017 року, а повідомлено про підозру Труханову відбулось лише у 2019 році.

За даними слідства, Геннадій Труханов не вніс до декларації за 2015 і 2016 роки майно на 32 млн грн і 18 млн грн. 

Серед незадекларованого майна була зафіксована велика частка того, що належить цивільній дружині Труханова - Тетяні Колтуновій. Йдеться зокрема про квартиру в Одесі, місце для зберігання та ремонту суден, два паркомісця, нежитлове приміщення у 271 квадратний метр.

Як відомо, Труханов окрім вкзаного вище майна, не зазначив у декларації автомобілі Toyota RAV4 і Mercedes ML350 CDI4 Matic, а також частки у чотирьох компаніях і доходи колишньої дружини.

Як стало відомо на підготовчому засіданні, суд може звільнити Труханова від відповідальності по одному з епізодів
 
у провадженні. Це може статися у зв'язку з плином строків. Йдеться про декларацію за 2015 рік. 

За словами прокурора , міра покарання не зміниться у разі звільнення Труханова від відповідальності за одним із епізодів.

У разі ухвалення обвинувального вироку, Труханову максимально загрожує до 2 років позбавлення волі із забороною займати певні посади або штраф.

Нагадаємо, у липні поточного року суд Одеси повністю виправдав Труханова у справі про заволодіння 92 млн грн під час закупівлію міськрадою будівель заводу "Краян".
Прокурор Гречишкін. Фото: Герман Крігер
 
Генадій Труханов з адвокатами. Фото: Герман Крігер
 
Геннадій Труханов. Фото: Герман Крігер
Труханов. Фото: Герман Крігер
 
Адвокат Труханова. Фото: Герман Крігер
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

6.11.2019, 14:52
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus