Копеечные штрафы за нарушение работодателями прав военных. Какой закон готовят депутаты

23 октября 201913:59

Народні депутати готують зміни до кодексу законів про працю, якими хочуть полегшити життя роботодавцям, скасувавши "нищівні штрафні санкції". Так йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Як це вплине на військових і як можуть змінитися їх стосунки з роботодавцями у разі прийняття цього закону? INSIDER спробував розібратися.

Тотальне зниження

Глобально законопроектом пропонується знизити штрафні санкції для роботодавців – установ, підприємств, виробництв. У пояснювальній записці наголошують, що чинні нині штрафи є завищеними.

"Запровадження таких розмірів штрафних санкцій стало катастрофічним для роботодавців України, в тому числі для фізичних осіб-підприємців, спричинивши хвилю припинення підприємницької діяльності. В існуючих економічних умовах, застосування таких високих штрафних санкцій до представників малого та середнього бізнесу означає автоматичне банкрутство та закриття бізнесу", - пишуть автори законопроекту.

У цифрах

Зараз роботодавців карають штрафом у розмірі 30 мінімальних заробітних плат ( приблизно 120 тис грн), за ряд порушень. Це:

 • допуск працівника до роботи без трудового договору;
 • оформлення працівника на неповний робочий час, якщо він виконує роботу протягом повного робочого дня;
 • виплата заробітної плати "в конвертах"
 • інше

За недотримання гарантій та пільг мобілізованих працівників підприємство має сплатити більше 40 тис. гривень штрафу.

Що пропонують

Згідно із законопроектом, за порушення, які зараз караються штрафом майже у 120 тис грн, роботодавці отримуватимуть лише письмові попередження.

"Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення", - йдеться в законопроекті.

Тобто лише у разі повторного правопорушення буде застосовано штраф. І не 30 мінімумів, а лише 4 – приблизно 16,5 тис. грн.

Права військових

У законах  "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко виписані права мобілізованих, пов’язані із працевлаштуванням.

Згідно з ними, військові під час проходження служби мають право на збереження робочого місця, посади і середньої заробітної плати.

Поранені військові отримують від роботодавця середню заробітну плату протягом усього лікування, незалежно від його терміну.

Якщо військовий має поїхати на військові навчання, за ним також зберігається робоче місце і зарплата. А якщо він звільняється у зв’язку з призовом або прийняттям на військову службу, йому зобов’язані виплатити вихідну допомогу.

Якщо ж роботодавець порушить якусь із цих норм, зараз він має сплатити штраф до 40 тис. грн.

Та новий законопроект пропонує зменшити цей штраф до розміру двох мінімальних зарплат. Зараз мінімальна зарплата в Україні – 4173 грн. Відтак, штраф становитиме приблизно 8 тис 300 грн.

Тоді як середня зарплата, наприклад, у Києві, згідно з порталом Держстату, у серпні цього року становила 15 694 грн. Таким чином, роботодавцю буде вдвічі дешевше сплатити штраф, аніж, виплачувати зарплату військовослужбовцю-киянину за один місяць його роботи.

Зазначимо, що зараз у профільному комітеті триває обговорення законопроекту, від якого залежить, у якому вигляді він з’явиться у Верховній Раді.  

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

23.10.2019, 14:01
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus