Кнопкодавство, импичмент и прослушивание нардепов: как начался парламентская неделя

10 сентября 201921:26
У вівторок, 10 вересня, Верховна Рада ухвалила ряд законопроектів. Проте було зафіксовано і перший випадок кнопкодавства у парламенті нового скликання.
 
Громадський рух ЧЕСНО зафіксував, як кнопкодавив позафракційний нардеп мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов. Сталося це в ході голосування за президентський законопроект про імпічмент. Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області - Максима Єфімова.

Імпічмент

Законопроект №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) було підтримано парламентом. Законопроект президента Володимира Зеленського підтримали 245 депутатів, 244 з них - нардепи "Слуга народу". 

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю нардепів від конституційного складу ВР.
Відтак: 
 • з метою розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть нардепи (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі;
 • захист прав, свобод і законних інтересів президента у процедурі імпічменту забезпечуватимуть адвокати;
 • спеціальна тимчасова слідча комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення державної зради або іншого злочину президентом;
 • пленарне засідання Верховної Ради України, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю);
 • після прийняття Радою рішення про звинувачення президента парламент звертатиметься до Конституційного Суду України (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення глави держави з поста) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину);
 • рішення про усунення президента з посади в порядку імпічменту прийматиметься лише у разі, якщо висновки Конституційного Суду України та Верховного Суду засвідчать дотримання вимог Конституції;
 • відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів;
 • у разі неприйняття Радою постанови про усунення президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту вибачиться перед главою держави.

Тиск на бізнес 

Рада підтримала за основу у першому читанні законопроект №1080 щодо зменшення тиску на бізнес.

Так, автори хочуть змінити ККУ, аби виключити статтю 205 КК України, якою визнається кримінально караним створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Закон про Вищий Антикорупційний суд

Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект Володимира Зеленського 1025. "За" проголосували 345 парламентарів. 

Автори пропонують, аби підсудність ВАКС поширювалась на кримінальні провадження, відомості щодо яких про кримінальне правопорушення у ЄРДР внесені з дня початку роботи ВАКС; на кримінальні провадження, розслідування яких веде НАБУ і завершено прокурорами САП до початку роботи ВАКС, а також з дня початку роботи нового суду.

У документі йдеться, що прийняття проекту закону забезпечить судовий розгляд у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів у розумні строки. А також усуне ризики надмірного навантаження на суддів Вищого антикорупційного суду.

Окрім того, Рада голосуватиме за законопроект про зміни в законі про Вищий антикорупційний суд у другому читанні у наступний вівторок - 17 вересня.

Прослушка нардепів

Парламент прийняв за основу законопроект 1009 щодо дозволу на прослуховування народних депутатів. "За" проголосували 297 парламентарів. 

Документом передбачається надання Національному антикорупційному бюро і Державному бюро розслідувань права самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих і розшукових дій.

Автори хочуть вилучити так звані "правки Лозового" про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.

У пояснювальній записці йдеться про необхідність надання слідчому судді, суду при рішенні щодо запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою права не визначати розмір застави (в провадженні по тяжкому або особливо тяжкому корупційному злочину).

Реформування ГПУ

Парламент схвалив за основу в першому читанні законопроект №1032 щодо реформування Генеральної прокуратури України. Законопроект авторства Зеленського підтримали 287 парламентарів.

Документом пропонується перейменувати ГПУ в Офіс генерального прокурора.

Автори також хочуть ліквідувати військову прокуратуру і провести переатестацію усіх співробітників прокуратури, крім співробітників Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Перезавантаження держслужби

Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №1066. "За" проголосували 273 нардепи.

У пояснювальній записці зазначено, що
метою і завданням законопроекту є спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї. А також запровадження можливості контрактної державної служби.

Захист при медичному опроміненні

У Раді схвалили законопроект 1084 за основу у першому читанні. "За" проголосували 293 парламентаря.

У пояснювальній записці вказано, що метою закону є гармонізація законодавства України з європейськими вимогами та стандартами, що діють в сфері використання ядерної енергії, встановлення єдиних основних норм безпеки для захисту здоров’я осіб, які перебувають під професійним, медичним опроміненням, та населення проти небезпек, що виникають при іонізуючому випромінюванні.

Таким чином, проектом закону пропонується внести зміни до законів України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", "Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання", "Про видобування і переробку уранових руд".

Фото: Герман Крігер
Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

10.09.2019, 21:29
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus