Руководитель департамента госохраны приказывал "валить всех" во времена Майдана

13 июня 201915:15

Прокурор у справі по обвинуваченню 5 екс-беркутівців - Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Олега Янішевського та Олександра Маринченка повідомив, що в часи Майдану генерал-майор Самолюк, один із керівників департаменту державної охорони, наказував "валити всіх".

Про це із зали суду повідомляє журналіст Insider.

Сьогодні в Святошинському суді дали свідчення троє співробітників контрснайперського підрозділу управління держохорони (станом на лютий 2014).

Вказані свідки доводять, що по працівниках правоохоронних органів снайперський вогонь не вівся, каже прокурор Яніс Симонов.

Свідки зазначили, що не були повідомлені про проведення антитерористичної операції.

"Свідки підтвердили, що активісти не несли ніякої загрози. Ці свідки також підтвердили, що один із керівників державної охорони (Самолюк, - ред.) визначав необхідність "валити всіх". Ця фраза під час допиту зазначалася усіма цими свідками. Самолюк - це один із керівників департаменту державної охорони. Напевно до нього сходилися вся оперативна інформація. Водночас особистий склад зазначив в суді, що навіть протестувальників не бачив. На даний час невідомо де перебуває цей Самолюк", - сказав прокурор.

Свідки заявили, що відмовились виконувати наказ "валити всіх".

Перший свідок - Роман (станом на 2014 рік був головним спеціалістом контрснайперського підрозділу  управління держохорони).

"Я знав про оголошення антитерористичної операції з новин. Була вказівка спостерігати і доповідати про обстановку. 20 лютого вранці ми отримали зброю і висунулись в район Грушевського і Садової", - розкзав він.

Свідок розповів, що бачив на Майдані в лютому 2014 року.

"Нам повідомили, що була стрільба на Майдані і були поранені. Нам не повідомляли, хто був поранений. Нам сказали дивитись в сторону Українського дому", - зазначив Роман.

За його словами, зброю він не використовував жодного разу.

"Я не бачив людей на дахах. За весь час спостереження нікого не бачив. Зброю не використовували жодного разу", - каже він.

"Не бачив застосування зброї міліцією. Звуків пострілів не чув. Можливо були звуки схожі на постріли, але не точно", - сказав він.

Другий свідок - Олександр, начальник відділу контрснайперської служби УДО (станом на 20 лютого 2014 року).

"18 лютого мене залучили до Кабінету міністрів із завданням спостерігати що там діється. Але дерева, дім поперед мене - я нічого не бачив взагалі. Людей теж взагалі не бачив. Я спостерігав дерева.

Сутички між активістами і міліціонерами не бачив. 20 лютого я працював без зброї. Чув постріли, бачив як біжать люди зі сторони Нацбанку. Бачив автомобіль “пікап” чорного кольору, там люди у масках сиділи. Хто це такі були - не знаю", - сказав свідок.

За його словами, зброї в руках людей у чорній формі в пікапі він не бачив, особливих приміток теж. Під час першочергових допитів свідок розказував, що пікап був білий, а також був прострілений з деяких боків.

Третій свідок - Юрій, контрснайпер в УДО (станом на 20 лютого 2014 року).

"Була інформація що з готелю працює невідомий снайпер. Ми повинні були спостерігати. Потім ми отримали вказівку перейти до Адміністрації президента. Потім нам сказали перейти до Будинку з химерами", - стверджує свідок.

За його словами, він та його колеги вогнепальну зброю 18-20 лютого 2014 року не використовували.

"18-20 лютого про проведення антитерористичної операції я не чув. Я команди про підготовку антитерористичної операції не отримував. Стосовно пострілів, то я особисто їх не чув. Я протестувальників та людей зі зброєю не бачив 18-20 лютого. Ознак пострілів по будівлях я також не бачив", - розказав він.  

Він стверджує, що не розумів на той момент, що відбувалось на вулиці Інститутській.

"Ситуація тоді була не зрозуміла. Інших джерел отримання інформації про події не було", - сказав він.

У зв'язку із завершенням допиту свідків суд оголосив перерву до 11:30 18 червня.

Зазначимо, п’ятьох екс-беркутівців - Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Олега Янішевського та Олександра Маринченка обвинувачують у розстрілах на вулиці Інститутській, що призвели до загибелі 49 активістів Революції Гідності.

_____

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.06.2019, 15:22
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 14 ноября 2019

  На Банковой зажгли свечи: активисты спрашивают, что будет с делами Майдана

   
  • 14 ноября 2019

  Обвиняемого в убийстве журналиста Сергиенко суд вернул под стражу. Он ждет решение

  Вместе с полицией его охраняет десяток небезразличных граждан (рос)

   
  • 13 ноября 2019

  Адвокат убеждал суд, что Онищенко купил коня на те €500 тыс., которые обвинение просило арестовать

   
  • 7 ноября 2019

  Гибель свидетеля по делу Шеремета: близкие указывают на признаки инсценировки

  У свидетеля могли проходить следственные действия по делу убитого журналиста Павла Шеремета

   
Система Orphus