Пытки майдановцев на колоннаде стадиона: новое видео, допрос экспертов и угрозы

3 декабря 201817:44

Троє експертів, які досліджували матеріали справи щодо катування людей біля стадіону імені Лобановського в січні 2014 року, виступлять у суді як свідки. Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання в Дніпровському суді.

У тяжкому злочині обвинувачують колишнього працівника харківського Беркуту Андрія Хандрикіна. Також у справі фігурують його двоє екс-колег Артем Войлоков та Владислав Мастега. За словами прокурора Валерія Смирнова, вони втекли до Росії та нині перебувають у розшуку. Тож на лаві підсудних лише Хандрикін.

Нове відео

У ході засідання учасники мали передивитись відео журналістки телеканалу "Громадське", на якому, за словами представників потерпілих, зафіксовано, як "беркутівці" б’ють людей біля стадіону Лобановського. Однак, відео не змогли переглянути через технічні причини - воно не запустилось з диску, який надало обвинувачення. Тому це відклали на наступні засідання.

За словами прокурора Смирнова, відео не було досліджено на етапі досудового слідства. А в суді його погодились переглянути після відповідної заяви потерпілої сторони.

"У нашому кримінальному провадженні в якості свідка допитувалась кореспондент телеканалу "Громадське", яка вела стрім під час подій біля стадіону. Вона дала пояснення, що бачила побиття та проводила відео-запис. Про це відео не було відомо на етапі досудового слідства", - пояснив Смирнов у коментарі Insider.

Нові свідки

Сторона обвинувачення попросила суддю Оксану Бірсу допитати в судовому засіданні нових свідків – експертів, які проводили трасологічну та почеркознавчу експертизу. За словами прокурорів, це реакція на сумніви сторони захисту в об’єктивності досліджень.

"Одним із доказів є оригінал протоколу пояснень працівників харківського "Беркуту", де в рамках інших кримінальних проваджень вони повідомляли, що проводили затримання осіб, які визнані потерпілими у нашому кримінальному провадженні. При проведенні експертиз один із протоколів був пошкоджений. Його направили експерту-трасологу, щоб він встановив, що частини цього протоколу були одним цілим, та відповідно, повернув первинну структуру цього протоколу", - розповів прокурор Валерій Смирнов.

Він також просив суд допитати слідчого в судовому засіданні.

Натомість адвокат Хандрикіна Валентин Рибін заперечив. Він вважає, що експерти свою роботу виконали вірно, а пошкодив протокол саме слідчий.

"Експерти зробили все якісно, запакували предмет дослідження в пакет, а слідчий розірвав пакет. У суд надавались ці предмети в відкритому вигляді", - заявив Рибін.

Він додав, що не вважає доречним допит слідчого та експертів.

Підсудний зі своїм адвокатом. Фото: Insider

Зрештою, суддя Оксана Бірса задовольнила клопотання сторони обвинувачення частково. На наступних засіданнях в суді мають допитати тільки експертів. Слідчого допитувати не будуть.

Заява про погрози

Депутат Київради Володимир Назаренко заявив, що його помічнику надійшли погрози після минулого засідання у справі Хандрикіна.

Повідомлення було надіслано з анонімного аккаунта у соціальній мережі. В ньому невідомі погрожують помічнику депутата “зарізати на вулиці”.

Як розповів депутат у коментарі Insider, він разом зі своїм помічником регулярно відвідує засідання, хоча і не є стороною у справі. При цьому помічник жодних активних дій, крім своєї присутності в залі суду, не проявляв.

Повідомлення з погрозами. Фото: Insider

"Погрози, які надійшли, стосувались конкретно цієї справи. Я вже звернувся персонально до поліції та прокуратури. У зв’язку з цим має підніматись питання про зміну запобіжного заходу підсудному", - зазначив Назаренко.

Відзначимо, що нині Хандрикін перебуває під особистим зобов’язанням. Інкримінують йому застосування насилля під час затримання, що містить ознаки катування.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

5.12.2018, 07:03
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus