Кадровые изменения в Офисе генпрокурора и отставка Трепака: что происходит

27 марта 202016:53

У п’ятницю, 27 березня, одразу кілька джерел в Офісі Генпрокурора повідомили INSIDER, що заступника Генпрокурора Віктора Трепака відсторонено від кураторства справами Майдану, справою Каті Гандзюк, справою Сергія Стерненка та іншими резонансними провадженнями.

Таку ж інформацію одночасно опублікувала низка інших ЗМІ зі своїх джерел, а також підтвердили адвокат Масі Найем, екснардеп та потерілий у справах Майдану Ігор Луценко та інші.

Ірина Венедіктова

Згодом Ірина Венедіктова дала опублікувала заяву на своїй сторінці у  Facebook, з якої випливає, що за Віктором Трепаком "залишаються ті важливі справи, які він проводив".

Водночас вона зазначає, що  "Департамент нагляду за спеціальними органами правопорядку переходить під керівництво Симоненка Олексія Юрійовича". Це перейменований підрозділ, який здійснював процесуальний нагляд за провадженнями СБУ. Раніше куруючим заступником Генпрокурора щодо цього підрозділу був Віктор Трепак. Тепер цей підрозділ (а також його прокурорів, які ведуть справи Каті Гандзюк та Сергія Стерненка) курує інша людина.

Саме Департамент, який займався процесуальним керівництвом справ, які розслідує СБУ, і який останнім часом курував Трепак, займався справою Катерини Гандзюк. Ініціатива, яка займається справою загиблої активістки неодноразово відмічала суттєві зрушення, які відбулись за останній період – зокрема віднайдення та повернення в Україну важливого фігуранта, Олексія "Москала" Левіна, а також продовження строків слідства, які були необхідні, аби завершити справу.

Адвокат підозрюваного в організації смертельного нападу на Катю Гандзюк Владислава Мангера  відреагував на новину про відсторонення Трепака радісно.

Водночас скасували курацію Трепаком  і Департаменту у справах Майдану. Про це INSIDER повідомив заступник керівника Департамента у справах Майдану Олексій Донський.

Ігор Луценко, який був викрадений і підданий катуванням тітушками-кримінальниками під час Майдану (як і Юрій Вербицький, який не вижив) – відзначає прогрес у своїй справі за останній період, коли Департамент курував Трепак. Зокрема, було виявлено, затримано і взято під варту двох важливих фігурантів організації викрадень, які раніше знаходились в розшуку.

Олексій Донський повідомив, що вранці 27 березня відбулось представлення нових заступників Генпрокурора керівникам Департаментів та Управлінь.

"Мене на представленні не було. Однак керівництво після нього повідомило, що відтепер куруючим заступником Генпрокурора у справах Майдану призначено Андрія Любовича. Для мене незрозумілі причини такого рішення, тому що під керівництвом Трепака рухались провадження, він всіляко сприяв належній роботі Департаменту і розслідуванню "майданівських проваджень", фігурантам повідомлялись підозри тощо".

Андрій Любович під час Майдану був начальником слідчого управління у прокуратурі Дніпропетровщини. Місцеві прокурори брали участь у затриманнях, арештах та притягненні до відповідальності активістів місцевого майдану. Ці справи були пізніше закриті за відсутності події злочину, а майданівцям виплачена компенсація за незаконні затримання та утримання під вартою.

Таким чином, незважаючи на заяву Венедіктової про те, що за Трепаком "залишаються важливі справи", у нього забрали курування Департаментами, які займаються цими справами і передали іншим заступникам. Це означає, що з точки зору посадових обов’язків та повноважень його вплив на ці справи став вкрай ускладнений і не порівнюваний з впливом та можливостями нових куруючих заступників Генпрокурора у цих Департаментах.

Пообіді 27 березня Віктор Трепак повідомив виданню LB.UA, що подав у відставку.

"Так, це правда. Я подав заяву. Вже немає сенсу просто. Працюю до понеділка", - повідомив він виданню.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :

КОМЕНТАРІ

27.03.2020, 18:10
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus