Инициатива обратилась в Совбез США, чтобы признать «ЛНР» и «ДНР» террористическими организациями

12 ноября 201917:14

Громадська ініціатива з активістів та колишніх нардепів відправила звернення до Ради безпеки США з проханням визнати організації "ЛНР" та "ДНР" терористичними. 

Про це ініціатори звернення розповіли під час прес-конференції в "Укрінформ" 12 листопада.

На їх думку, визнання організацій терористичними допоможе в майбутньому досягати відшкодування збитків від них за ведення війни на Сході України.

"Вбивство, та страти пополонених, захоплення заручників і незаконне утримання їх під вартою, напади на цивільні об’єкти такі як школи та медичні заходи. Це все роблять представники так званих "ЛНР" та "ДНР". Наша мета визнати ці організації терористичними, щоб ми могли витребувати у міжнародних судах компенсації за їх дії", - зазначив колишній народний депутат Андрій Немировський. 

Також ініціатори звернення вимагають прийняти відповідний законопроект і від українських парламентарів. Його прийняли в першому читанні ще під час минулого скликання, але до завершення розгляд законопроекту не довели.

На питання INSIDER про причини цього колишній нардеп Богдан Матківський відповів: "Була проблема в дискусії, щоб визначити, хто саме має бути терористом".

Богдан Матківський. Фото: Герман Крігер

Представники ініціативи наголошують, що не мають на меті визнавати терористами усіх жителів окупованих регіонів. Мова йде лише про організації, їх керівництво та учасників збройних формувань. 

За словами Андрі Немировського, ці люди вже встановлені Службою безпеки України.

Андрій Немировський. Фото: Герман Крігер

Крім громадської ініціативи звернення до Радбезу США відправив і громадянин сполучених штатів. Член Громадської ради при Міністерстві юстиції України Наталія Целовальніченко не розголошує його ім’я, але зазначає, що представляє його інтереси в Генеральній прокуратурі, куди той звернувся з повідомленням про злочини терористів.

Наталія Целовальніченко. Фото: Герман Крігер

"У цього громадянина в Луганську є родичі і майно. Після початку бойових дій, коли бойовики дізналися, що він є громадянином США, його почали переслідувати. Він був вимушений залишити своє майно в Луганську", - розповіла у коментарі INSIDER Наталія Целовальніченко.

Вона додала, що звертатися із зверненнями до ради безпеки США можуть не тільки громадяни цієї країни, а й українці-біженці, які були вимушені переїхати з окупованого Донбасу до США.

Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

12.11.2019, 17:07
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus