Экс-руководитель милиции в суде: дежурный должен был сообщить медикам о применении силы к задержанным

16 октября 201916:04

У Шевченківському суді Києва 16 жовтня допитали колишнього начальника Шевченківського відділку міліції Ігоря Грінцевича. Саме до цього відділку доставляли затриманих на Майдані активістів Революції гідності 30 листопада 2013 року. 

Серед них був і потерпілий Максим Федяй, якого затримали біля стели на Майдані Незалежності "беркутівці" Володимир Мохонь та Віктор Ейсмонт. Вони – обвинувачені у фальсифікації рапортів про затримання Федяя.

Свідок Ігор Грінцевич зараз працює заступником начальника Чернігівського ГУНП. Він зазначив, що затриманих доставляли до Шевченківського відділку за територіальним принципом. Під час прийому затриманих у відділку мали перевіряти наявність рапортів та протоколів, які підтверджували б їх причетність до адміністративних правопорушень.

"Я не давав вказівку, щоб "беркутівці" складали рапорти. Але я давав вказівки черговим, щоб вони перевіряли наявність матеріалів перед тим, як прийняти затриманих", - сказав Грінцевич.

Він додав, що бачив лише частину рапортів. 

Представниця потерпілого Євгенія Закревська кілька разів ставила питання Ігорю Грінцевичу, чи входить в обов’язки правоохоронців повідомляти медиків про застосування сили чи спецзасобів до затриманих. Він відповів, що такі відомості силовики мають вказувати в рапортах. Однак, даних про це екс-керівник міліції у рапортах не бачив.

"Можливо і були, я не пам’ятаю. Я знаю, що з тілесними ушкодженнями були навіть працівники міліції, але вони молоді герої, їх ушкодження не фіксувались", - сказав свідок.

Після кількох спроб Євгенії Закревської він таки зазначив, що медиків про застосування сили до затриманих мав повідомляти черговий. Однак, таких звернень зафіксовано не було. 

За даними слідства, Віктор Ейсмонт та Володимир Мохонь затримали Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. 

Пізніше вони склали проти нього рапорт про адміністративне правопорушення, куди внесли неправдиві факти. Пізніше це підтвердив апеляційний суд, який скасував покарання для Федяя.

Обвинувачені Віктор Ейсмонт і Володимир Мохонь у суді. Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

16.10.2019, 16:35
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 20 февраля 2020

  На Банковой призвали Зеленского снять розовые очки

   
  • 19 февраля 2020

  "Омеговца" Косенко подозревают в убийстве одного протестующего и ранении другого, - прокурор (Обновлено)

  Прокуратура просит арестовать Косенко на 60 суток

   
  • 19 февраля 2020

  Пленки Трубы: награжденный Януковичем экс-прокурор, доверенное лицо Кузьмина, советовал экс-главе ГБР по делам Майдана

   
  • 18 февраля 2020

  Шествие в честь Небесной сотни: люди возложили цветы к часовне на Институтской

   
Система Orphus