До этого - этого не было

Всегда что-то бывает впервые
23 апреля 201916:42

Кілька тисяч чоловік на площі перед Адміністрацією президента - це не розгнівані активісти, які прорвали кордони поліції і йдуть захоплювати канцелярію глави держави.

Складно пригадати, коли востаннє майданчик на Банковій бачив таку кількість людей одночасно.

Мітинги під АП проводилися за часів каденції Віктора Ющенка. За його ж правління, буквально за півроку після обрання, по обидва боки будівлі виросли високі паркани. В подальшому, починаючи з 2004, вулиця була пішохідною, а протестні акції відбувалися за воротами ставки глави держави.

22 квітня 2019 близько сьомої вечора на перехресті Банкової та Інститутської вишикувалася довга черга на вхід до адміністрації. Поліцейські за звичкою перевіряли на наявність небезпечних предметів всіх, хто йшов в напрямку АП.

За десять хвилин черга суттєво збільшилася. Ще за п’ять поліціянти отримали команду і пропускали вже всіх підряд.

Натовп йшов до воріт Адміністрації, його чисельність зростала. Кількома хвилинами згодом ворота президентської канцелярії відчинилися. Вперше за багато років.

Напередодні ввечері після оголошення результатів екзит-полів другого туру виборів, за підсумками яких чинний президент Петро Порошенко програв, у Facebook з’явився анонс події “Дякуємо, Петре”.

“Давайте прийдемо і подякуємо Петру Порошенку за все, що зроблено за ці 5 років: за асоціацію, безвіз, армію, децентралізацію і все інше”, - було написано в описі оказії.

До полудня наступного дня до події доєдналися понад двадцять тисяч користувачів.

Люди прийшли подякувати президенту за його роботу.

Парадні двері Адміністрації відчинили як під час прийомів президентів, прем’єрів та інших поважних закордонних гостей. Співробітники АП винесли на ґанок дві невеликі колонки і ручний мікрофон.

Більше ніяких особливих приготувань. Жодних суфлерів і зовсім незначна кількість представників держохорони порівняно з іншими подібними заходами. Все це виглядало досить спонтанно, що не притаманно президентству Порошенка.

За декілька хвилин люди заполонили більшість площі перед канцелярією, акуратно, втім, оминаючи клумби.

Президент з дружиною вийшли до гостей під вигуки “дякуємо”. Через тривалі скандування йому було складно почати.

Це я вам дякую. Дякую тим, хто прийшов сюди на вулицю Банкову, бо українці по-різному проводжали президентів: в 2004 під час нашої Помаранчевої революції і в 2014 під час Революції гідності. Але такого як зараз Україна ще не бачила. І це стало можливим завдяки вам”, - звернувся до присутніх Порошенко.

Президент вчергове згадав Вінстона Черчілля. Його цитати Порошенко використовував у великій кількості промов протягом своєї каденції.

Черчілль сказав: перемога - це дорога від поразки до поразки. Це нам не підходить. Ми будемо рухатися від перемоги через поразку до нової перемоги”, - натякав на продовження політичної кар’єри Порошенко.

Президента вчергове перервали, публіка скандувала “найкращий”.

Друзі, я все таки спробую щось сказати. Перше, найкращі - це ви. І я гордий такій нашій зустрічі. Наші головні перемоги ще попереду. Друге, за п’ять років ми зробили більше, ніж будь-хто за чверть століття до нас. Це є результат нашої спільної роботи”, - сказав він.

Напередодні під час виступу в Мистецькому арсеналі Порошенко розповів, що планує залишитися в політиці, маючи на увазі парламентські вибори. Та перед таким фан-сектором він дозволив собі піти ще далі.

Я вчора для всієї країни і для всього світу сказав: я не йду з політики. Ми об’єднуємося для того, щоб забезпечити наші спільні перемоги вже в найближчому майбутньому. Спільно ми йдемо перемагати на парламентські вибори. Спільно ми повернемося на вулицю Банкову після наступних президентських виборів. Ми починаємо підготовку до них вже зараз”, - казав Порошенко під оплески публіки.

Хтось із натовпу вигукнув “через рік”, і цю фразу підхопили скандуванням - мовляв, президентські вибори будуть значно раніше, ніж за п’ять років, і їх обов’язково виграє нинішній володар Банкової.

Порошенко вже був готовий продовжити свій монолог, але несподівано його перервала дружина Марина. Вона підійшла до президента і прошепотіла йому декілька слів. Вже за мить Порошенко виголосив:

Що ж друзі, через рік, так через рік”.

Ці слова одразу підхопили присутні і “через рік, так через рік” пролунало на площі перед Адміністрацією кілька десятків разів. Далі було затяжне “Порошенко”, “молодець”, “ми команда Порошенка”.

Закінчивши промову, президент спустився до натовпу, попросив дати йому плакат з написом “дякуємо” і позував на десятки камер, робив селфі та співав гімн.

За якийсь час натовпу довелося його відпустити, але Порошенко дав можливість своїм прихильникам ще трохи порадіти. Разом з дружиною він вийшов на балкон другого поверху, звідки декілька хвилин вітав юрбу. А потім зробив декілька кадрів людей, що прийшли на площу перед АП.

Петро Порошенко та його дружина Марина Порошенко

Після програшу в першому турі виборів Порошенко змінив тактику. Він став відкритішим, почав говорити з суспільством, робити те, чого від нього чекали 5 років каденції - звільняти сумнівних чиновників. Він розумів, що прорахувався і тепер програє, тому треба було щось міняти. Але вже було пізно.

Останнім місяцем Порошенко навіть жартувати почав інакше. Замість важких і клішованих конструкцій з’явилися бадьорі “стадіон, так стадіон”, “ви чуєте тільки себе” тощо.

У суспільства був запит саме на такого президента. Але чомусь площа під Адміністрацією для кількох тисяч громадян відкрилася лише в останні тижні його каденції, коли люди прийшли сказати “дякую”, а не тоді, коли активісти приходили запитати про вбивство Катерини Гандзюк чи Павла Шеремета.

Якби президент був таким протягом усієї каденції, можливо і результат виборів був би дещо іншим.

Світ - не чорно-білий, і більшість виборців Порошенка це розуміють. В їх очах пророблена робота для інтеграції в ЄС важить більше, ніж неподолана корупція, а томос і українська музика на радіо - більше за відсутність нормального діалогу протягом попередніх п’яти років.

Саме тому Порошенко став першим в історії України президентом, якому громадяни прийшли сказати “дякую”.

Так зароджуються нові політичні традиції, які притаманні відкритому демократичному суспільству.

До цього цього не було”, - сказав якось Порошенко під час однієї зі своїх прес-конференцій.

Підписуйтесь на наш новий канал у телеграм: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :

КОМЕНТАРІ

9.07.2019, 20:27
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus