Чем грозит "паспортизация" в "ЛДНР"

6 июня 201911:10

У квітні поточного року російський президент схвалив указ про спрощену видачу російських паспортів. Путін спростив отримання громадянства Росії деяким категоріям українців, у тому числі українських мешканців окупованого Донбасу. Чому Росія хоче "паспортизувати" мешканців окупованого Донбасу та які наслідки послідують за отримання російських паспортів  - у матеріалі Insider.

Для чого Росія вдалась до "паспортизації"

"Офіційно" почали оформлення так званих паспортів РФ на початку травня цього року. Однак представник уповноваженої з прав людини на Донбасі Павло Лисянський каже, що охочих їх отримати небагато.

Лисянський зазначає, що Росії вигідно проводити "паспортизацію", адже потім вони (РФ, - ред.) можуть заявити, що на Донбасі, мовляв, перебувають їх громадяни .

"У Конституції РФ же написано щось подібне, для них це буде виправданням. Якщо вони видають паспорти РФ, там будуть начебто вже їх громадяни. То вони потім для всього міжнародного співтовариства будуть відповідати, що, мовляв, там стільки то російських громадян. Цією паспортизацією вони будуть виправдовувати всі свої дії, в тому числі і військові злочини, які вже вчинені", - розказує він.

Представник уповноваженої з прав людини на Донбасі Павло Лисянський

Разом з тим, за його словами, люди неохоче йдуть оформлювати документи. У великих містах окупованих територій, як він розповідає, ніде великих черг не було помічено.  

"Динаміка у них дуже погана. Тому окупаційна влада в першу чергу зобов'язала отримувати паспорти РФ чиновників, силовиків, військових - всіх, хто сидить на дотації грошей з Росії. Це для того, щоб показати Москві, що є якась динаміка. А динаміка у них погана, і це добре", - розказує він.

За його словами, люди особливого бажання отримувати ці паспорти не мають. Деякі - з ідеологічних міркувань, а у інших немає грошей. Адже окупаційна влада просить заплатити 6-7 тисяч, щоб отримати так званий російський паспорт.

Однак окупанти вдаються до агітації населення, зокрема через  ЗМІ. Білборди майоріють закликами, а в газетах людям пояснюють, що, мовляв "паспортизація" є наступним етапом.

"Там головний меседж про те, що це буцімто  наступний етап. Що далі за ним буде визнання Донбасу Росією. Що начебто Росія їх не покине", - каже Лисянський.

Чи позбавлять українського громадянства тих, хто отримає паспорти РФ на окупованій території?

Юрист Анна Маляр запевняє, що набуття українцем громадянства іншої держави не тягне за собою автоматичну втрату українського громадянства. Так, законодавство не передбачає відповідальність громадянина України за  друге чи третє громадянство.

"Натомість, президент наділений правом припиняти громадянство України і однією з підстав для цього є, якраз, набуття громадянином України громадянства іншої держави", - поділилась вона.

Вона зазначає, що президент може реагувати і припиняти українське громадянство осіб, які отримали на додаток до українського ще й російський паспорт. Проте, для прийняття такого рішення необхідно довести наявність громадянства іншої країни. А це,  за її словами, не дуже просто.

В Міністерстві з питань тимчасового окупованих територій повідомили, що будь-які органи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо вони обрані не в передбаченому українським законодавством порядку.

Відтак будь-який акт (рішення або документ), виданий окупаційною владою, є недійсним. Тому, як кажуть у відомстві, і не створює правових наслідків.

 
Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

6.06.2019, 11:15
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus