Боец «Соколу» дал показания о "беркутовцах" с черной роты и снайперах МВД 20 февраля

21 мая 201910:45

У Святошинському суді Києва 14 травня допитали чергового силовика у якості свідка масових розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Колишній оперуповноважений відділу швидкого реагування "Сокіл" Артур Плис 20 лютого, за його словами, знаходився на території Кабінету Міністрів. Говорить, що був у резерві, а бойовим завданням була, нібито, охорона громадського порядку.

При цьому, Плис підтвердив, що бійці "Соколу" мали помпову зброю, крім звичних пістолетів.

У 2012-2013 роках свідок служив у роті спеціального призначення “Беркуту” [так звана “Чорна рота”, - ред], де, як він повідомив сам, і познайомився з обвинуваченими: Павлом Аброськіним, Сергієм Тамтурою, Сергієм Зінченком, Олегом Янішевським та Олександром Маринченком.

Прокурор Яніс Сімонов питав свідка, чи бачив він 20 лютого біля Кабміну когось з обвинувачених.

Плис відповів, що не може згадати, кого точно із бійців спецроти він бачив.

"Когось бачив з пацанів на території Кабміну, там була велика кількість працівників, і не тільки київського "Беркуту", кого точно бачив, не пам’ятаю. Можливо, бачив Пашу Аброськіна, але не впевнений", - сказав свідок.

Пізніше, в ході допиту виявилось, що Плис не тільки бачив бійців "спецроти", а й навіть спілкувався з ними. Саме від них свідок дізнався про загибель "беркутівця" Миколи Семесюка. Це він підтвердив у суді.

Прокурор Яніс Сімонов зазначив, що на досудовому слідстві Плис підтверджував, що бачив Аброськіна та ще одного "беркутівця" - Богдана Шафаренка.

"У протоколі допиту чітко вказано, що свідок бачив і Аброськіна, і Шафаренка біля Кабміну з 12 до 14 години. Говорив навіть про деталі, що у Аброськіна було порване взуття. І саме вони розповіли йому про вбивство [беркутівця] Семесюка", - сказав у коментарі Insider Яніс Сімонов.

Беркутівець Семесюк був поранений, коли “чорна рота” вела вогонь на ураження по протестувальникам від Жовтневого палацу. Його колеги почали відтягувати Семесюка з собою у напрямку відступу, і в цей момент під ним стався розрив гранати. Ймовірно, у котроїсь з гранат на спорядженні самого Семесюка або його колег висмикнулась чека і відбулось спрацювання. Цей момент видно на відео, починаючи з 6-13 у лівому нижньому куті.  

Коли прокурор у судовому засіданні почав звертати увагу свідка на протокол його допиту під час досудового слідства, адвокати підсудних почали протестувати.

При цьому Плис підтвердив, що саме його підпис стоїть під протоколами допиту.

Після кількох відповідей "не пам’ятаю" від свідка, прокурор запитав, коли краще той пам’ятав обставини тих подій – під час допиту у слідчого у квітні 2014 року, чи зараз (під час допиту у суді).

"За логікою речей, тоді я краще пам’ятав, ніж через 5 років", - відповів Артур Плис.

Він також зазначив, що "мабуть бачив" снайперські групи МВС біля Кабінету Міністрів.

 

Керівника спецроти Дмитра Садовника 20 лютого Плис, за його словами, не зустрічав.

Артур Плис у суді також повідомив, що на озброєнні в "Сокола" були автомати Калашникова, калібром 5,45. Однак, 20 лютого йому та його колегам по відділу автомати, нібито, не видавались. Але при цьому Плис додав, що у спецроті на озброєнні були автомати з більшим калібром – 7, 62. В чому причина цього, свідок не знає.

П’ятьох екс-беркутівців - Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Олега Янішевського та Олександра Маринченка обвинувачують у розстрілах на вулиці Інститутській, що призвели до загибелі 49 активістів Революції Гідності.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

21.05.2019, 10:50
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus