Адвокаты следователей по преследованиям майдановцев хотят вернуть обвинительный акт прокуратуре

18 ноября 201917:06

Голосіївський суд Києва у справі переслідування активістів Майдану щодо колишніх слідчих Яценка, Циби, Осовик, Сідіч, Гудза та Коцаб'юк оголосить рішення щодо клопотань та скарг адвокатів 19 листопада об 11 годині. Про це інформує журналіст Insider із зали суду.

На підготовчому засіданні адвокат одного із обвинувачених просив суд повернути прокуратурі обвинувальний акт у справі для доопрацювання. Адвокат мотивував клопотання тим, що справа начебто слухатиметься за неіснуючими обвинуваченнями. Захисник зазначив, що в такий спосіб начебто хоче дотриматись норми про розгляд справи у розумні строки.

Адвокат Лукашенко подав ряд скарг через канцелярію суду. Зокрема скаргу на повідомлення про підозру, а саме на те, що повідомлення про підозру складено не в день вручення.

Відтак адвокат просив скасувати повідомлення про підозру щодо обвинуваченого Гудза. Також він просив суд повернути прокуратурі обвинувальний акт у справі від 2017 року, зазначивши, що обвинувальний акт містить неправильні анкетні дані обвинувачених.

Натомість прокурор у справі Валерій Смірнов зазначив, що обвинувальний акт - це лише процесуальне рішення по завершенню досудового розслідування.

"Сторона захисту фактично визнає обвинувальний акт і обвинувальний вирок суду одним і тим самим документом..Підстава для повернення обвинувального акту, озвучена адвокатами, не є належно обгрунтованою", - сказав Смірнов в ході судового засідання.

Зрештою, суддя Єсауленко заявила, що рішення оголосять 19 листопада об 11:00 годині.

У справі йдеться про епізод 18 лютого 2014 року. Тоді в урядовому кварталі Києва відбулися сутички між учасниками акції протесту і силами МВС. Увечері того ж дня силовики атакували Майдан незалежності, на якому зібралося близько 20 тисяч учасників Майдану. У МВС і СБУ ці дії пояснили необхідністю провести антитерористичні заходи. Зіткнення тривали до ранку 19 лютого.

Велику кількість активістів тоді затримали, склали на них фейкові рапорти, а суди обрали їм запобіжні заходи.

У справі 7 потерпілих, від деяких з них є цивільні позови на моральне та матеріальне відшкодування.

На лаві підсудних - колишні слідчі Яценко, Циба, Осовик, Сідіч, Гудз та Коцаб'юу. Їх обвинувачують у службовому підробленні, зловживанні владою та службовим становищем. Нині обвинувачені перебувають без запобіжних заходів.

Як пояснив журналісту Insider прокурор Смірнов, вразі повернення обвинувального акту прокуратурі, поновлюється досудове розслідування у справі.

"Переробляється обвинувальний акт і повторно направляється до суду. Але таке рішення у будь-якому разі буде оскаржуватись", - зазначив він.

Обвинувачений. Фото: Герман Крігер
Прокурори Гаркуша та Смірнов. Фото: Герман Крігер
Судове засідання. Фото: Герман Крігер
Обвинувачені та адвокат. Фото: Герман Крігер
Прокурори. Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2019, 18:48
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus