Замах на Михайлика: Галасливі грузинки проти бійців КОРД

На зауваження, як міг вчинити замах паралітик, правоохоронці заявили, що він свою хворобу симулює
27 сентября 201822:48

25 вересня поліція затримала підозрюваних у нападі на одеського активіста Олега Михайлика.

Як повідомили джерела INSIDER, за підозрою в нападі затримано трьох осіб, на допиті вони нібито зізналися в скоєнні злочину.

Він повідомив також, що нападники входять до етнічого злочинного угруповання грузинів.

"Притягуються вже не вперше. Їх вирахували за сигналом телефону з місця нападу, викликали на допит і вони у всьому зізналися", – додало джерело.

Пізніше Думська повідомила, що головний підозрюваний в замаху на одеського активіста Олега Михайлика Торніке Нагладзе (він же - Торніке Герасін), який зараз перебуває в лікарні, є серйозним кримінальним "авторитетом" і "смотрящим" за селищем Котовського Одеської області.

"Затримали його в той момент, коли він намагався знищити речові докази своєї участі в організації замаху на Михайлика ", - розповів співрозмовник видання.

Ввечері того ж дня Торніке намагалися вивезти з лікарні в СІЗО, але цьому завадили представники грузинської громади, яку довелося втихомирювати КОРДу.

У четвер засідання суду по обранню запобіжного заходу підозрюваним у замаху також проходило жваво. До залу суду підозрювані прийшли із діаспорою, а прокурори – із спецпризначенцями КОРДу. Як відбувалось засідання, стежив INSIDER.

 Торніке Герасін

Зранку у найбільшій залі Київського районного суду Одеси ніде яблуку впасти. У приміщенні змішалися журналісти, представники грузинської діаспори та бійці спецпідрозділу КОРД. За хвилину до початку засідання з'явилися медики із каталкою. На ній лежав громадянин Грузії Торніке Нагладзе – паралітик із інвалідністю І групи. Саме його слідство вважає ватажком банди, що напередодні скоїла замах на активіста Олега Михайлика.

На зауваження, як міг вчинити замах паралітик, правоохоронці заявили, що він свою хворобу симулює, і паралізована в нього лише одна рука.

"Він надав суду паспорт на ім'я Торніке Герасін. Це прізвище дружини, яке начебто він взяв рік тому. Але у жодних реєстрах не значиться, що він змінював свої дані. Більше того, у слідства є всі підстави вважати, що у Торніке не загальний параліч, а лише частковий - у руці. Тож документи його адвоката, що він не причетний до інших правопорушень треба також ретельно перевірити. Бо у нас є дані, що він був засуджений за кримінальною статтею 4 роки тому", - сказав прокурор Одеської обласної прокуратури Віталій Чікалов.

Джерела INSIDER додають, що Торніке не просто міг керувати замахом на Михайлика, а претендував на роль одеського "злодія у законі".

Два місяці тому Торніке влаштував стріляну проти ветеранів АТО на вулиці Балківській.

Його називають "смотрящім" за Суворівським районом курортного міста, а інвалідність І групи лише для того, аби не потрапити до СІЗО. Свого часу він співпрацював із братами Аврамовими, які за часів Януковича "відповідали" за Одесу у кримінальних колах.

 Торніке та брати Аврамови

"Також його за рекомендацією злодія в законі Антимоса скоро мали самого "коронувати" в злодії", - писала після затримання "Думська".

Тільки-но розпочалося судове засідання, Торніке почав жалітися, що йому необхідно в туалет. Медики просто у залі суду допомогли йому справити потребу на очах десятків свідків. Однак суддю Федулєєву цей виступ не пройняв.

Тим часом прокурор викладав суть обвинувачення.

"Пролунав постріл у Михайлика, після цього підозрювані на великій швидкості залишили місце злочину. Слідство встановило активні сім-карти на місці злочину, знайшло магазин, де купувалися сім-карти, опитали продавця і він опізнав осіб, яких підозрюють у нападі", - сказав прокурор.

Торніке отримав 60 діб у одеському СІЗО, допоки триває слідство. Громадянин Грузії, який вже кількадесят років живе в Одесі, робив вигляд при цьому, що не розуміє ані української, ані російської. Жіноча частина діаспори вчепилася руками у ліжко-каталку та почала кричати, що чоловік помре у неволі. Відтіснити їх довелося спецпризначенцям КОРДу, які створили коридор для арештанта.

 

Коли Торніке Герасіна вивезли з суду, представників грузинської діаспори у залі суттєво поменшало. Поліцейські завели до скляного боксу наступного підозрюваного – Манучара Варшанідзе. Саме у нього під час обшуків знайшли пістолет, з якого ймовірно стріляли по Михайлику.

Адвокати намагалися переконати суд, що знайдена зброя і локалізація телефону – ще не доказ.

"Ми знаємо, що стався злочин. Прокурор сказав, що підозрюваний нібито знаходився недалеко від місця злочину, але більше ніяких даних в обґрунтуванні підозри сторона обвинувачення не приводить. Мені і моєму підзахисному незрозуміло, чому на сьогоднішній день перебування недалеко від місця замаху є обґрунтуванням підозри. У ній написано, що Герасин, Варшанідзе і Нагладзе зробили постріл. Тобто всі троє зробили постріл з однієї зброї"- заявила адвокат Христина Задвірна.

Манучару також знадобився перекладач на грузинську, хоча він більше 10 років живе у Одесі.

Аргументи адвоката, що спочатку необхідно провести експертизу вилученої зброї, суддю не переконали. Варшанідзе також відправився до СІЗО на 60 діб, допоки триває слідство.

 Манучар Варшанідзе

Підтримати третього підозрюваного Лашу Герасіна (брата дружини Торніке Нагладзе) залишилося кілька грузинів. Навіть бійці КОРДу поїхали з суду. І от чому: Лаша – фігурант ще одного злочину – крадіжки з проникненням. У цій справі він вийшов під заставу у 30 тисяч гривень та за кілька місяців порушив правила, кілька разів перетнувши кордон України.

Розгляд його справи був найкоротший з трьох. Буквально 10 хвилин знадобилися Федулєєвій, аби відправити Лашу Герасіна на 60 діб у СІЗО, без права внесення застави.

 Лаша Герасін

У справі Михайлика у слідства є лише покази продавця SIM-карток, який впізнав обличчя грузинів. А також вилучена зброя. Грузини і їх адвокати кажуть, що зброю підкинули, бо зафіксували там їх перебування.

Варто зазначити, що на засідання не прийшли одеські активісти. Більшість з них поїхала до Києва на акцію "Ніч на Банковій" із вимогами зупинити терор по відношенню до активістів.

Чимало з тих, хто залишився у місті, також не прийшов до суду, адже не довіряє слідству після розслідування нападу на Катерину Гандзюк. Тоді з'ясувалося, що людина, яку від початку назвали головним нападником, до злочину стосунку немає. Чоловіка відпустили, змусивши дати свідчення, що він “проходив повз місце інциденту”.

Підозрюваних у "справі Михайлика" ангелами не назвати, але й до слідства довіри вже немає.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 13:50
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus