Ігри престолів: Як Тимошенко відповіла Порошенку

Вона готувалась до з'їзду три дні. Навіть пропустила погоджувальну раду в понеділок та два дні засідань
21 сентября 201818:38

У п'ятницю Юлія Тимошенко презентувала свій новий економічний курс. Відбувалося це на другий день після виступу президента зі своїм щорічним посланням до парламенту.

Фактично це мав бути діалог головних суперників на президентських виборах. Але оскільки Порошенко напередодні не став говорити про свої економічні досягнення та боротьбу, Тимошенко не змогла апелювати до якихось цитат з президента, і діалог перетворився на монолог.

Можливо, через це виступ Тимошенко на другому форумі в “Експоплазі” виглядав важкувато, але в цілому команда лідера “Батьківщини” залишилася задоволеною.

Як Тимошенко презентувала другу частину свого Нового курсу, стежив INSIDER.

Чому нації занепадають від Тимошенко

"Це не тема Конституції, в економіці вона почувається значно вільніше”, - сказав перед зібранням один з представників “Батьківщини”.

Юлія Тимошенко готувалась до з'їзду три дні. Навіть пропустила погоджувальну раду в понеділок та два дні сесійних засідань.

В її виступі не знайшлося місця для звичних для Тимошенко анекдотів про Червону шапочку з вовком на голові чи зайчика і білочку, у яких немає дітей, бо вони обидва хлопчики.

Лідер “Батьківщини” хотіла виглядати максимально серйозною і запропонувати новий рівень дискурсу для опонентів.

“Наша політика стала останнім часом настільки мізерною, де всі з серйозними обличчями з'ясовують, хто що про кого сказав, хто куди поїхав і хто з ким зустрівся. Тому, якщо ми хочемо отримати інший результат, ми повинні виходити на інший рівень. Мені подобається, коли говорять про смисли. І новий курс Тимошенко - це туди”, - сказав за кілька тижнів до форуму медіаконсультант Тимошенко Олексій Мустафін.

 

Серйозність намагалися підкреслити не лише промовою, але зовнішнім антуражем.

На сцену “Експоплази” Тимошенко вийшла в строгому темно-синьому костюмі, що мало б пасувати до нових кольорів синьо-зеленої гами, які з'явилися на нових білбордах політика.

“Міжнародна політика була нашим наступним етапом, але оскільки Банкова почала педалювати тему руки Москви і що вона здасть країну Путіну, то Тимошенко наказала негайно вішати борди “Майбутнє України в ЄС, безпека України - НАТО. Слоган придумала вона сама. Тут технологи не мають такого значення немає як у Манафорта при Януковичі чи Гриніва при Порошенку. Тут все вирішує вона”, – каже співрозмовник видання в штабі.

“Тут не буде такої легкості й іскрометності як на YES. Як не буде і бежевого костюму. Вона має виглядати як сильний та впевнений в собі політик. Тому темно-синій костюм, який порадила Олена Кондратюк”, - додав він.

Звісно, просилися прямі асоціації з Клер Андервуд. Але Тимошенко була занадто м'яка для асоціацій з героїнею "Карткового будинку", яка стає президентом. Та й штабісти не дуже реагували на порівняння з Клер і прохання вкоротити тоді і волосся.

У книжках по бізнес-етикету темно-синій називають кольором, що має викликати довіру та впевненість у компетентності. Але цитувала Тимошенко не ці книжки, а бестселлер української еліти останніх років “Чому нації занепадають” про те, що успішність країни залежить не від географії і природних ресурсів, а від ефективного управління державою.

За її словами, усі попередні спроби змінити країну –  49 стратегій та 144 реформи – були провальними, а “особливо показовою”, звісно, була запропонована президентом Порошенком програма "Україна 2020".

"У 2017 році Україна увійшла до 10 найбідніших країн світу за версією Bloomberg. Такого за всю історію незалежності в нас не було. У 2017 році Україна, за звітом Ernst & Young, опинилась на першому місці за рівнем корупції серед країн Європи, Близького Сходу та Африки. Коли ці реляції про боротьбу з корупцією закінчились таким висновком, це потребує спеціального реагування. Рівень корупції, який приховується за гучними реляціями фальшивого патріотизму, – це основа руйнації", – розповідала лідер "Батьківщини", гортаючи як вчителька численні слайди.

Далі вона розповіла, що подолати ці біди можна лише шляхом запропонованого нею проекту змін в Конституцію, де Україна стане парламентською республікою, про виборних суддів,  відкликання депутатів і ухвалення рішень на референдумі.

Виступ Юлії Тимошенко на форумі "Новий економічний курс" за формою мало чим відрізнявся від першої презентації в червні. Вже за півгодини деякі учасники заходу мирно куняли на своїх місцях.

 

Напівоголений чоловік з букетом троянд цього разу не з'явився, тож веселити їх було нікому. В першій частині форуму на сцені на кілька хвилин з'явилися творці однойменного програмного документу на 400 сторінок.

Весь інший час з трибуни говорила тільки Вона. Сухі цифри, подекуди розбавлені емоційними вставками, та багато складних слів.

“В економічному плані ми країна-анти- “Adidas”. Як відомо, у цієї фірми спортивного одягу свого часу було актуальним гасло “Неможливе - можливо”. У нас, навпаки, навіть можливе – неможливо”, – це один з перших абзаців економічної стратегії Тимошенко і найпростіша її частина.

“В економіці вона як риба у воді, але ж таймінг перебирає сильно”, – хвилювались ті, хто відповідав за організацію трансляції і картинку.

“Слухайте, там люди вже їсти просять, а їм не дають”, – скаржився один із соратників Тимошенко.

“Хай почекають ще 15 хвилин”, – відповідали організатори, поки Тимошенко розповідала про податковий клин і криву Лафера.

Один із її консультантів розповів, що Тимошенко власноруч вночі правила текст виступу:

"Вчора до другої години ночі сиділа і креслила спіч, там навіть літредактор після цього не працював, тому він сирий, в деяких місцях вона повторювалася".

 

За його словами, у штабі не всі згодні з "блокчейном і ІТ-принтерами", вважають, що потрібно давити на перевірені точки – зубожіння, пенсії і використовувати більш звичну риторику.

Однак, інший співрозмовник INSIDER із мозкового центру на Турівській каже, що таким чином Тимошенко намагається згуртувати навколо себе нетиповий електорат, і переконує, що вона дійсно вірить у виголошувані нею ідеї.

"Вже в лютому будут емоційні сильні меседжі, традиційні поїздки регіонами, а зараз обкатка нових ідей і спроба зайняти нішу креативного класу", – пояснив технолог.

Supermajority "Батьківщини"

Загалом в останні місяці на Турівській було відносно тихо і спокійно. Сплеском стало звинувачення "бппшника" Івана Мельничука з парламентської трибуни на адресу зятя Тимошенко.

"У мене питання до будь-якого члена фракції, яке ви можете передати Юлії Володимирівні. Перше: чому тільки в цьому році сім разів улюблений зять Юлії Володимирівни пан Чечоткін літав до Москви? І друге питання: про що він там спілкувався з емісарами Путіна", – заявив він 4 вересня під час пленарного засідання.

Наступного дня нардеп від "Батьківщини" Іван Крулько назвав цю інформацію брехнею, яку розповсюджують "песики за темниками з Банкової". Він додав, що виборча кампанія офіційно не розпочалася, проте "червоні лінії" вже перейдені.

 


"Ніхто не опускався до того, щоб почати спекулювати дітьми і родиною, під час виборчої кампанії. При чому розпускати відверту брехню, непідтверджену жодними фактами", – зазначив депутат.

Джерело з Турівської каже, що Тимошенко сильно розізлилася через цю історію. Мовляв, перехід на особистості та нападки на сім'ю не дозволяв собі навіть Янукович.

На його переконання, в оточенні чинного президента є п'ять ключових центрів впливу, яким він дав "зелене світло" на будь-які дії, що зможуть підняти його рейтинг та збити Тимошенко.

"Мертва точка – це грудень. Якщо Порошенко побачить, що вона просідає, а його рейтинг йде в гору, то окей. Якщо концепція не працює, то він прийде домовлятися, принаймні вона сказала, що вже до цього психологічно готова", – каже співрозмовник, який явно не говорить з важковаговиками на Банковій. Бо там вже дещо інші плани.

Чи готова Тимошенко приймати капітуляцію і давати гарантії не беруться прогнозувати навіть найближчі її соратники. Вихід колишніх лідерів "Батьківщини" у власний політпроект та нападки їхніх партнерів по коаліції вони сприймають як "лічняк".

"В історії із зятем без різниці, була це права чи ліва нирка – сечовипускався все одно Петро Порошенко. Цей вкид відбувся з його благословення. А про гіпотетичне повернення Турчинова відповім цитатою із "Кавказької полонянки": "Помилки треба не визнавати – їх треба змивати. Кров'ю"", – сказав нардеп із близького кола Тимошенко.

Водночас, він не виключив, що рядові перебіжчики будуть "помилувані" – фільтри на входження до розширеної фракції у наступному скликанні парламенту поки не стоять.

 

Проте "Батьківщина" готує сюрприз для політичних сил, які хочуть домовлятися про новий формат коаліції у разі перемоги Тимошенко на президентських виборах.

"Вона серйозно збирається змінити виборче законодавство за принципом supermajority. Партія, яка перемагає на виборах, отримає гарантованих 226 мандатів, 224 будуть розподілені між іншими. Коаліція вже не потрібна", – розповів один із натхненників цих змін.

За словами співрозмовника із оточення Тимошенко, вона не має плану Б на випадок програшу, принаймні вголос про нього не говорить.

"Її ставка – все або нічого. Навіть не так, просто "все"", – резюмував він.

Якщо прибрати наполеонівські настрої, то більш розважливі співрозмовники пояснюють це простим розкладом – якщо Тимошенко переможе, то за півроку не встигне сильно розчарувати електорат.

“Велике посилення Опоблоку можливе лише при перемозі Порошенка, бо так компенсуватиметься невдоволення. Але не за нашої перемоги”, – переконані у штабі “Батьківщини”.

У Тимошенко вважають, що вона за будь-якого розкладу виходить в другий тур. Остання соціологія показує, що найлегший суперник – чинний президент Порошенко, якого Тимошенко перемагає з великим відривом. Відставання від Вакарчука чи Гриценка буде значно меншим.

Але в її штабі розраховують, що перший так і не піде на вибори, а другому суттєво зіпсує шанси його команда на чолі з Балогою та не такі високі, як в лідера “Батьківщини”, ораторські здібності.

“Значно виріс Зеленський, у якого частково перетікає електорат Рабіновича. Але актор навряд чи піде на вибори. Чув, що він навіть в АП їздив пояснювати, що він свої заяви робив не з власної волі, а по бажанню відомо кого”, - каже співрозмовник видання.

Другу частину форуму Тимошенко дозволила говорити іншим – про банківські стратегії, заміщення вугілля та відкриття інвестиційних шлюзів.

 

Привозні партійці слухали без особливих емоцій, вони чекали найважливішого – можливості постояти і сфотографуватися з нею.

“Обступили як дикуни. Кричать, штовхаються, всім треба селфі зробити. Пожалійте її, вона ж цілий день працює, на ногах. Я би вже послав, а вона стоїть, терпить. Не може вона так”, – жалівся один із організаторів.

В той час дві жіночки бігали рядами в пошуках сувенірів: “Слухайте, у нас ручки вкрали, поки ми фотографувалися. Можете нам нові дати?”, – просили вони. Тоді як їхні колеги, втамувавши інтелектуальний голод, збирали “на доріжку” сендвічі з банкету.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 16:25
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus