Серця трьох: неочікуваний висновок по Холодницькому

Навряд чи генпрокурор і директор НАБУ в захваті від майбутнього рішення, а війна між відомствами перейде після цього в чергову фазу загострення.
2 июля 201814:59

Назар Холодницький, скоріше за все, збереже власну посаду. Засідання КДКП щодо дій антикорупційного прокурора заплановане на наступний тиждень, але висновок члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Олександра Ковальчука вже готовий.

Він є в розпорядженні членів КДКП, а також двох скаржників – генпрокурора і директора НАБУ.

Сам Холодницький сказав INSIDER, що поки з текстом не знайомий.

З нього випливає, що хоч скарга генпрокурора Юрія Луценка та директора НАБУ Артема Ситника є вмотивованою, але стаття закону про керівника САП, що дає вичерпний перелік підстав його звільнення з посади, не містить такої причини.

"Допущений Холодницьким Н.І. дисциплінарний проступок завдає шкоди авторитету органів прокуратури та зменшує довіру громадян до відомства, нехтує загально людськими моральними цінностями, заважає формуванню морально-правової позиції у взаєминах з громадянами", - вказано у висновку, який нараховує 53 сторінки.

Так також сказано, що в поданні зазначаються фактичні обставини, що підтверджують наявність підстави для звільнення прокурора.

"Водночас абзацом сьомим частини першої статті 141 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що звільнення з адміністративної посади заступника Генерального прокурора- керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється Генеральним прокурором за рекомендацією Ради прокурорів України та виключно з підстав, передбачених частиною першою статті 51 цього Закону", - йдеться у висновку Ковальчука.

 

Нагадаємо, що стаття 51 передбачає загальні умови звільнення прокурора з посади, припинення його повноважень на посаді

1. Прокурор звільняється з посади у разі:

1) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я;

2) порушення ним вимог щодо несумісності, передбачених статтею 18 цього Закону;

3) набрання законної сили судовим рішенням про притягнення прокурора до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції";

4) неможливості переведення на іншу посаду або відсутності згоди на це у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі;

5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;

6) припинення громадянства України або набуття громадянства іншої держави;

7) подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням;

8) неможливості подальшого перебування на тимчасово вакантній посаді;

9) ліквідації чи реорганізації органу прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу прокуратури.

І жодної з вищенаведених підстав не можна застосувати до пунктів 1,3,5,6 статті 43 того ж закону:

1) невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків;

3) розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень;

5) вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;

6) систематичне (два і більше разів протягом одного року) або одноразове грубе порушення правил прокурорської етики;

8) втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення;

"Крім того, застосування щодо Холодницького Н.І. дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 49 Закону України "Про прокуратуру" (звільнення з посадив органах прокуратури), суперечитиме вимогам частини першої статті 41 цього Закону", - зазначив у висновку Ковальчук.

 Відтак він вважає, що на Холодницького можна накласти лише дисциплінарне стягнення у вигляді… догани.

 

Тепер це рішення має освятити КДКП, яке співрозмовники видання найчастіше називають незалежним. Багато з них і два місяці тому, на початку скандалу.

Крім того, вони вказували на те, що конфлікт почався без відома президента і оскільки нема його волі в цьому питанні, то історію спустять на гальмах. І вона закінчиться нічим.

Навряд чи генпрокурор і директор НАБУ в захваті від майбутнього рішення, а війна між відомствами перейде після цього в чергову фазу загострення.

Зокрема, і щодо справ, які фігурували в скарзі на Холодницького.

Буквально тиждень тому джерела в  НАБУ заявили представнику INSIDER, що вважають що справа про спробу дати хабара в.о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун не має перспектив при спеціалізованому прокуророві Холодницькому.

"Поки Холодницький продаватиме справу, перспектив у неї немає", - зазначило джерело.

Наразі справа перебуває на розслідуванні в НАБУ. На думку детективів, доказова база достатня для того, щоб повідомляти про підозру фігурантам.

Натомість джерела в САП відповіли, що Холодницький вже 4 місяці не займається справою.

"Тому нехай перестануть жувати соплі, і покажуть матеріали справи, а не підозру з посиланням на "доктрину кримінального права", - зазначили співрозмовники в САП.

Як відомо, Холодницькому в цьому епізоді закидали те, що він фактично підготував одного зі свідків до допиту детективами НАБУ і сказав, що говорити.

Ще один конфлікт стосується   скандального депутата-втікача Олександра Онищенка. САП підозрює працівника НАБУ Андрія Калужинського в перевищенні повноважень при спілкуванні з обвинуваченим. А Назар Холодницький вирішив особисто стати прокурором в цій справі. Мова йде про передачу доказів у вигляді смс-переписки проти оточення президента в обхід САП.

Є ще історія нардепа Вадима Рабіновича. Провадження веде НАБУ. В САП же кажуть, що навіть готують підозру. Артем Ситник це заперечує. Хоча керівнику САП він для того, щоб підписати підозру, процесуально не потрібен.

4 червня САП через ГПУ звернулась до держави Ізраїль щодо подвійного громадянства Рабіновича.

Співрозмовники INSIDER натякають на те, що справу Рабіновича начебто спеціально гальмують і роблять це через нардепа Олександра Грановського, який контактує з НАБУ. Мета цього дійства – залишити Рабіновича кандидатом в президенти, щоб його електорат не мігрував до Юрія Бойка, який тоді значно збільшить свої шанси вийти в другий тур президентських перегонів.

Сам нардеп Грановський такі чутки заперечує і каже, що контактує з НАБУ виключно в тому вигляді, як і решта народних депутатів – тобто письмово.

"Я ставлюся до Вадима Рабиновича по-людськи добре, оскільки ми давно знайомі. До політика Рабіновича я не ставлюсь ніяк станом на дану хвилину. Краще запитати у мене, а не колекціонувати чутки. Я не можу допомагати нікому в НАБУ, так як у мене немає такої можливості", - відповів нардеп INSIDER.

Слід зауважити, що за різними чутками, які часто розповідали народні депутати, Грановський був одним з ініціаторів того, що відбулося з Холодницьким. Що саме він начебто проводив переговори з представниками НАБУ і департаменту Гуцуляка (в народі "департаменту Кононенка-Грановського") щодо негласних слідчих дій по керівнику САП.

Ці чутки нардеп теж заперечує.

Хоча, теоретично, якби команді президента вдалося налагодити контакти з НАБУ, то це вирішило б для них кілька проблем на Заході. Історія з аудитором НАБУ Павлом Жебрівським такої тенденції в публічній площині не підтверджує. Але це не означає, що таких спроб не чинитимуть на персональному рівні.

А бліц-кріг проти Холодницького має всі шанси завершитися черговим "інформаційним пшиком".

Початок історії читайте в наших статтях:

Рибка для Холодницького. Чому антикорупційний прокурор може піти у відставку

Підвішений антикорупційний прокурор

Секретні торги Онищенка і НАБУ

Серця двох: Рабінович, Лещенко і Омелян у війнах НАБУ і САП

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 03:03
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus