«Адвокат Італії» та друзі Путіна: чого чекати від нової італійської коаліції

24 мая 201820:36

У середу ввечері президент Італії Серджіо Матарелла доручив формування уряду 54-річному юристові Джузеппе Конте. Так завершилась коаліціада, що тривала 84 дні. Лідери "Руху 5 зірок" та "Північної Ліги", які сформували коаліцію, вже заявили, що пишаються вибором президента. INSIDER вирішив з’ясувати, що відомо про майбутнього прем’єра Італії і що це означає для України

Прем’єр з університету

Потенційний прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте – виходець з Півдня Італії. Він народився у невеликому містечку в Апулії. У 1988 році Конте з відзнакою закінчив юридичний факультет Римського університету "Сапієнца", і з того часу 30 років пропрацював юристом.

До середини травня, коли про Конте заговорили як про майбутнього прем’єра, про нього чули лише в юридичних колах. Він входить до Римської колегії адвокатів, а також має власну юридичну фірму. Крім адвокатської практики прем’єр Італії викладає право в Університеті Флоренції, а також у приватному навчальному закладі LUISS.

"Рух 5 зірок", висуванцем якого є Конте, активно залучає до свого складу університетських викладачів. "Зірковий" лідер Луїджі ді Майо високо цінує професійність Конте.

"Ми запропонували президенту кандидатуру Джузеппе Конте. Він не лише висококласний професіонал, він походить з простого народу і домігся всього сам. Він боровся за верховенство закону і моральних принципів. Ви дізнаєтеся, якої сили це людина, якщо президент затвердить його на посаді", - заявив ді Майо. Він також нагадав, що Конте входив до його так званого "тіньового" уряду, який "Рух 5 зірок" презентував під час виборчих перегонів.

Однак ще до його призначення на посаду в Італії вибухнув скандал через неправду в біографії потенційного прем’єра. У своєму життєписі Джузеппе Конте стверджує, що він двічі – у 2008 і 2009 році – проходив стажування в університеті Нью-Йорка, а також стажувався в Культурному інституті в Австрії.

Однак кореспондент "Нью-Йорк Таймс" Джейсон Горовіц вирішив перевірити цю інформацію, і з’ясувалось, що імені Джузеппе Конте немає серед тих, хто проходив стажування у цьому університеті.

"В університеті мені повідомили, що вони не знайшли людини з таким іменем у своїх у своїх записах", - пише журналіст. При цьому він також робить наголос на тому, що у Конте не має ні управлінського, ні політичного досвіду. "Такий вибір прим’єра підтверджує, що Італія взяла курс на формування антисистемного уряду", - підкреслює журналіст.

Крім того, ще будучи адвокатом Конте захищав лікаря Давіде Ванноні, який розробляв альтернативний метод лікування нейродегенеративних хвороб. Результатом такого лікування стала смерть 18-річної Софії, яка страждала на лейкодистрофію. Це теж викликало хвилю невдовлення в ЗМІ.

Втім майбутній прем’єр ніяк не відреагував на ці звинувачення. "Я обіцяю бути адвокатом італійського народу і боротись до кінця за його інтереси. Я радий, що президент доручив мені формувати уряд і сподіваюсь, що я впораюсь з цією місією", - заявив Конте ввечері 23 травня після того, як президент Матарелла погодив його кандидатуру. Також він обіцяв виконувати коаліційну програму уряду, яку партії погодили 17 травня.

Європо, тремти

У березні за результатами виборів в Італії уважно слідкувала вся Європа, адже напередодні виборів лідерами електоральних думок були популістичні партії – "Рух 5 зірок", "Ліга Півночі" та "Вперед, Італіє" Сильвідо Берлусноні.

Результати виборів виявились ще більш вражаючими – популісти взяли понад 70%, не залишивши демократам навіть найменшого шансу на формування уряду.

Однак через те, що партії, які увійшли до парламенту, виявились зовсім різними, формування уряду затягнулось майже на три місяці. В ході цього процесу інколи могло скластись враження, що до влади в результаті може знову прийти Сильвіо Берлусконі. До того ж, суд зняв з нього усі звинувачення і дозволив займати державні посади.

"Берлусконі справді хотів би повернутись в уряд, але поки йому це не вдасться, оскільки, по факту, правоцентристська коаліція перестала існувати після виборів. Коли "Ліга" почала перемовини із "Рухом", то Берлусноні вирішив залишитись в стороні разом з ще однією правою партією "Брати Італії", - стверджує політолог Вікторія Вдовиченко.

Склад коаліції мав вирішальний вплив на її програму, до якої увійшли пункти програми обох партій – "Ліги Півночі" і "Руху 5 зірок". Програма містить 52 сторінки і обидві партії її затвердили на особливому референдумі: "Ліга Півночі" - у своїх осередках по всій Італії, "Рух 5 зірок" - шляхом голосування в Інтернеті. Понад 90%, які взяли участь у цих опитуваннях, підтвердили цю програму.

В першу чергу у цій програмі є гасла, завдяки яким партіям вдалось перемогти на виборах, - це посилення контролю над мігрантами і скасування пенсійної реформи 2012 року. Крім того, програма передбачає підвищення соціальних витрат і збільшення дефіциту бюджету з 1,2% до 5,5%.

Власне останні два пункти викликають суттєві занепокоєння у Європейського Союзу. На думку Вікторії Вдовиченко, Європейський Союз найбільше непокоїть два фактори – можливий вихід Італії із єврозони, на чому наполягає партія Сальвіні, а також виконання Дублінських домовленостей щодо мігрантів.

Також для Європи важливо зберігати контроль над бюджетом Італії, оскільки нині Італія заборгувала ЄС 250 млрд доларів. Втім це мало хвилює кермачів Італії: вони наполягають на тому, щоб ЄС списав або заморозив державний борг.

Стратегічний партнер Путін

Окремим пунктом у коаліційній угоді говориться про необхідність зняття санкцій з Росії. "Ми наполягаємо на тому, щоб були зняті санкції проти нашого стратегічного партнера Росії. При цьому ми підтверджуємо, що Італія має залишатись членом НАТО і висловлюємо сподівання, що згодом і Росія приєднається до Альянсу", - говориться в програмі.

"Схоже, що цю програму складали дуже наївні люди", - стверджує італійський журналіст Антонелло Геррера. Він звертає увагу на те, що у свій час прем’єр Греції Ципрас теж наголошував на знятті санкцій з Росії, але в результаті так і не наважився на це.

"Ми пам’ятаємо про приклад Греції і будемо наголошувати на знятті санкцій, оскільки наша економіка потужніша за грецьку", - відповідає на закиди Маттео Сальвіні.

Проросійські ідеї не є чимось новим для урядів Італії. Багатовекторність – давня звичка офіційного Рима. Тому, з одного боку, в угоді Сполучені Штати визначаються як "привілейований союзник", а з іншого – Росія сприймається не як загроза, а як економічний і торговельний партнер.

"Якщо позиція України комунікаційно не буде посилена в Італії, якщо Україна не докладатиме зусиль на трансформацію експортних індикаторів з сировинних на продукти, послуги, і, якщо не пропонувати італійцям прагматично вигідних контрактів, то втрачатимемо в партнерстві", - каже Вдовиченко.

Що далі?

Однак на запрошенні Конте зайняти прем’єрське крісло формування уряду в Італії ще не завершилось. Для цього необхідно, щоб кандидатуру прем’єра підтримав парламент Італії.

Крім того, ще залишається відкритим питання розподілу портфелів в уряді. Наприклад, на пост міністра закордонних справ претендують Джанпієро Массоло (від "Руху 5 зірок) та Енцо Моаверо-Міланезі (від "Ліги"). Обидва вони – професійні дипломати, однак як Джузеппе Конте, вони також залишаються "темними конячками" італійського уряду, а хто очолить зовнішньополітичне відомство Італії стане відомо наступного тижня.

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 14:42
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus