Обережно, двері зачиняються. Як влада і опозиція зустріли 18 лютого

На одному з перехресть в натовп ледь не в’їхав дорогий джип. Його зупинили поліцейські. "Здогадайся, кого вони пішли бити?"
18 февраля 201822:21

18 лютого 2014 року сталися перші масові вбивства на Майдані. За ці 4 роки Дні Скорботи завжди були неприємним крижаним душем для влади, якій всіляко натякали, що вона не виправдала сподівань. Минулого року, щоб уникнути масових заворушень під адміністрацією президента, влада поставила в центрі міста сітки, перетворивши його на свого роду вольєр. А цього року вдалася до прямого цитування досвіду попередників.

-        Валя! Я не можу до тебе доїхати, тут все метро перекрили, - кричить жінка у телефон на вході до метро Кловська.

В цей час з глибини станції доринає оголошення, що всі пересадочні вузли перекриті на вихід. Це стосується станцій Палац Спорту –Льва Толстого, Театральна- Золоті Ворота, Хрещатик-Майдан Незалежності, а також метро Університет.

Годинник показує рівно 12. В цей час в парку Шевченка мали почати збиратися учасники акції протесту, яку організовував Рух нових сил. Партія одразу ж заявила, що "влада діє старими методами Януковича і його посіпак, не даючи людям прибути на Марш за майбутнє".

Метро, перекрите 18 лютого, викликало однозначні асоціації з аналогічними діями 4 роки тому. При цьому це обурило людей не лише у Facebook, на вулиці, але й навіть у фракційному чаті "Народного фронту".

Як переконують на Банковій, це було рішення поліції, і вони тут ні до чого. Але єдиним винним для вулиці був Петро Порошенко, який в цей день пішов вшанувати пам’ять не на вулицю, а у Мистецький Арсенал.

- Порошенко – барига!, Порошенка на нари!, Геть Порошенка, - скандували учасники протесту, йдучи від парку Шевченка до Михайлівської площі.

 

- Вони думали нас зупинити, але ми все одно прориваємося в Київ. Хто на машині, хто на бусі. Он у Франківську, кажуть, навіть купе шмонали, щоб не пустити людей на Київ. Але не вийде! Більше в нас не буде царя на золотому унітазі, - емоційно говорить чоловік у натовпі мітингарів.

- Я взагалі то, тільки тиждень тому повернувся з заробітків у Іспанії. Їхав по своїх справах сьогодні, а коли почув про закрите метро, то вирішив, що піду сюди, - додає ще один учасник мітингу на ім’я Олег.

- Не можна так ставитися до людей, - долучається до розмови жінка, яка поруч несе транспарант.

- А ви тут через Саакашвілі, - питаю.

- Ні, тому що нас знову зрадили, - відповідає вона.

- Але ви тут не вперше?

- Ми з подругою ходимо з 17 жовтня.

- Ви підтримуєте створення Антикорупційного суду і зняття недоторканності?

- Ми проти Порошенка.

 

Є в натовпі ще двоє білорусів. Вони приїхали в Україну на Майдан у 2014, тут і лишилися в батальйоні Коханівського. Хотіли отримати громадянство, але їм відмовляють.

- Ми тут не через Саакашвілі. Тут у кожного своя війна за справедливість, - каже один з молодих білорусів.

Взагалі говірких серед учасників мітингу мало. Вони підозріло дивляться і на журналістів, і на людей з написамо на спині "Поліція комунікації".

На одному з перехресть в натовп ледь не в’їхав дорогий джип. Його зупинили поліцейські.

- Здогадайся, кого вони пішли бити? – питає в автора кореспондент ВВС.

- Боюсь, що поліцейських, - відповідаю.

- Правильно!

Більшість людей, які зібрались на мітинг, вочевидь ледь зводять кінці з кінцями. Це видає їх одяг. І заможніші одразу видялються в натовпі. Їх ут одиниці. Зате багато пенсіонерів. Загалом тисяч 5-7.

 

- Думаю, що частину бабусь вони все таки відсікли, перекривши метро, - каже один з учасників мітингу. Він тут буває часто, так само як кожен день стояв на Майдані. Він -свободівець, і хотів би, щоб тут зараз був Олег Тягнибок, але той ігнорує заклики низових партійців долучитися до акцій опозиції.

Так й самі представники подрібненої опозиції зібралися тут вперше разом, починаючи з 17 жовтня.

Як розповідають джерела INSIDER, з моменту висилки Михеїла Саакашвілі до Польщі Анатолій Гриценко вже двічі збирав опозиціонерів обговорити плани на майбутнє. Щоправда, про що домовились чи домовляються, сторони говорять неохоче.

- Процес іде, і я не хочу цьому заважати своїми коментарями, - сказав INSIDER після мітингу в неділю Віктор Чумак, додавши, що розмови ідуть з усіма опозиційними силами.

- Я вчора був у Львові на каві з Садовим. У цього було багато свідків, тому секрету не вийде, але більшого не скажу, - додав депутат, який вже не особливо приховує, що сам збирається іти в президенти.

Втім інші представники опозиційних сил не такі оптимістичні в оцінці шансів на об’єднання.

- Десь у листопаді Тимошенко зустрічалась з Гриценком і Садовим. Обговорювали можливості співпраці. Чим все закінчилось там, не знаю, але тут ще дуже далеко хоч до якось об’єднання, - каже ще один співрозмовник видання в таборі опозиції.

За його словами, Тимошенко таке об’єднання просто не потрібне, бо в неї і так позиція лідера. Вона може запропонувати небагатьом місця в списку, але точно не квоти. І жодних нових партій – тільки "Батьківщина".

- Гриценко – молодець, що ініціював цю зустріч, але майже весь час він говорив про те, що ми все робимо не так. Про формат об’єднання він не говорив, - додає він.

фото Руху нових сил

Рух новин сил хоче, щоб всі вступали у його лави. При цьому там активно шукають кандидата в президенти, розглядають усі можливості – від Віктора Чумака до Артема Ситника.

- Тому поки за об’єднання виступають хіба що "Альтернатива" Фірсова та "Народний контроль" Добродомова. Навіть про "Демальянс" вам з упевненістю не скажу, - каже співрозмовник.

Про те, що українська опозиція як завжди буде об’єднуватись лише перед розстрілами свідчить і те, хто виступав на сцені і як поводив себе на мітингу.

-  А що Тимошенко не могла заради такого дня постояти з вами на сцені?, - запитав INSIDER в одного з опозиціонерів.

-  Між іншим, прапори "Батьківщини" були в колоні. Ми просто попросили їх прибрати, - відповідає співрозмовник.

Тимошенко і правда вже не вперше позичає на акції РНС свій "батальйон бабусь", але сама світитись там не хоче, щоб не отримати ще одну порцію негативу як на прориві кордону Шегинях чи при сутичках під Радою 17 жовтня.

-  Тоді вона поїхала в Шегині, бо її особисто попросив Саакашвілі. І вона дала йому обіцянку, а чим все обернулося? – каже співрозмовник у партії Тимошенко.

-  А тепер подивіться на те, що було сьогодні на сцені. Виступали ж лише представники РНС. Навіть Соболєва, Семенченка і Парасюка до сцени не пустили. Тільки Чумаку дали спільну заяву зачитати, і все, - додає ще один співрозмовник видання.

Анатолій Гриценко зранку ходив з опозиціонерами покласти квіти Героям Небесної Сотні. Але на мітинг не прийшов.

Більшість часу на мітингу у неділю говорив Степан Хмара. Крім нього ще брали слово Давид Сакварелідзе та Іван Слободяник.

Останнім з присутніх на сцені дали слово Юрію Дерев'янку, який закликав створювати комітети громадського опору в кожному будинку.

"Ці комітети мають зайнятися підготовкою наступного маршу, де буде мільйон людей, який і скаже Порошенку: "Іди геть!", - каже нардеп під оплески.

 

Крім того, Дерев'янко обіцяє зі сцени проведення праймеріз серед опозиційних сил, які і визначать кандидата в президенти.

Його виступ переривають екстреним повідомленням про начебто штурм наметового містечка біля Верховної Ради. Тому Дерев'янко закликає людей швидко послухати резолюцію про наступний марш і йти до парламенту. Але тут же член політради РНС Ольга Галабала просить людей почекати ще трохи, поки група Соболєва передасть інформацію з місця подій. Тим часом до мітингарів звертається Саакашвілі через відеозапис. Він теж обіцяє, що його партія незабаром представлять "свого кандидата у президенти від народу ". 

Мітинг завершено і майже 3 тисячі людей рушають під Раду. Але прийшовши туди, не розуміють, що робити. Кілька учасників акції намагаються видерти рацію в нацгвардійця, але їх швидко відводять. Інші матюкають і лають представників МВС.

 

-  Ать, два, криси Авакова, - кричить чоловік з-за паркану.

-  Вас усіх на кіл пересадять, - долучається до нього ще один протестувальник.

Втім оскільки ніяких дій з боку Нацгвардії не відбувається, натовп після ще години стояння починає розходитися. Люди між собою обговорюють, що буде далі.

-   От скинемо Порошенка, і що? Прийде такий самий Петренко. За нього ж 54% проголосувало. І ще такого знайдуть.

-  Не знайдуть. Йому тато на базарі купив посаду.

-   Знаєш що, давай уже без брєда, на базарі президентство не купують.

-   А я кажу купують – на базарі "Рошен", - не вгаває інший. Його важко за візуальними ознаками назвати нетверезим, скоріше безпорадним у своєму гніві.

Як і ще двох жіночок, які запалі боротьби, ледь не відлупили "донбасівця".

 

-   А що це ви тут від нас кордоном відгородилися, - обступили дами чоловіка у чорній формі.

-   Так бояться, певно, - засміявся той, не розуміючи, що біда прийшла до нього, бо його сприйняли за нацгвардійця.

-  А чого ви нам смієтеся, ви ж один з них?, - продовжували наступати жіночки.

-   Та ви не зрозуміли, я з табору, я тут живу, - став виправдовуватися чоловік.

-  А? Ну добре, - розчаровано зітхнули подружки і роззирнувшись навколо таки пішли до метро.

Київський метрополітен акурат до завершення мітингу відзвітував, що ніякої вибіхівки, через яку начебто і перекрили станції, вони не виявили.

- Cлухайте, ну що ж у нас так все погано і нічого не виходить, - зітхнув по дорозі чоловік-мітингар.

- Просто у нас забагато чорних лебедів, - спробував йому пояснити секрети буття за Нассімом Талебом "бойовий" побратим.

 

Фото Влада Красінського та Івана Зайця

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 04:29
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus