Особливості столичного вибору

INSIDER побував на кількох дільницях у столиці та розпитав, як кияни визначалися з кандидатами
26 октября 201514:00

Виборчі дільниці Києва закрилися рівно о 20:00. Ажіотажу серед охочих проголосувати не спостерігалося – явка становила 44%. Політики, кампанія яких радше нагадувала тренування перед черговими парламентськими перегонами, так і не змогли достукатися до сердець половини виборців.

"Тут або новий Майдан, або справді хтось там наверху хоч щось почне робити", - прокоментував один із членів виборчої комісії київського округу, завершуючи роботу.

INSIDER побував на кількох дільницях у столиці і розпитав, як кияни формували свій вибір і як розібралися з новими правилами виборів.

Хоч майданчики поробив…

"Може хтось пояснить мені, як тут розібратись і куди що ставити..." - визирає з кабінки літня жінка на одному з округів Дніпровського району Києва.

 

"Жіночко, ну ж показували вам два рази, ось тут мери ...тут кандидати в депутати. Ми ж з вами в кабіну не зайдемо, - відповідає дівчина, один із членів комісії та майже пошепки, обернувшись до своєї колеги продовжує, - якби ж я сама розуміла".

Виборча дільниця відкрилася тут годину тому, бюлетенів в урнах кілька аркушів, виборці, котрі помалу приходять на округ, більше часу проводять у намаганні розібратися з системою виборів, аніж за реєстрацією та стоянням у черзі.

"Да, это тебе не выборы  Порошенко, так что девонька не стой зря,  видишь устали люди от всех этих… Не хочу при тебе ругаться", - звертається до кореспондента INSIDER охоронець.

"Так з таких от кандидатів на місцях Порошенко і починається", - втручається в розмову чоловік років 35-ти.

"А вы, такой умный, чего ж не голосуете?", - з лукавістю всміхається охоронець.

"А я ж з Луцька, відкріплення не встиг взяти, а от дівчина голосує зараз  - он у кабінці".

"І за кого голосували би, якби в Луцьку були?" - запитує INSIDER.

"По великому рахунку немає за кого, всі одні й ті самі йдуть. Кругом одні "великі гравці" і за кожним хтось стоїть, куди не плюнь. Я б за Ігоря Палицю проголосував, він справді багато робить для міста і ніде не заплямований…"

"Ну, Палиця теж ставленик доволі відомого олігарха з Дніпропетровська", - перебиваю хлопця.

"Це ж кого… Коломойського?! Я вам так скажу, майданчики поробив? Поробив. Дороги поробив? Поробив. У місті лад навів, а вже хто там і за ким - діло з іншої історії. Головне ж, що людина робить. От Порошенко чи Яценюк, що зробили з того, що обіцяли? Та нічого, а людям жити треба і бачити хоч якісь зрушення, навіть на рівні дитячої площадки... Ото, хто що поробив, той на такого виборця і заробив", - сердиться чоловік.

Тим часом людей на дільниці більшає. Переважно прокинутися зранку та виконати свій громадянський обов’язок вирішили старші люди. Для них це ще й можливість потеревенити після "розчерку" в бюлетені, а тому опісля вони збираються колами на вулицях і "перемивають" кісточки кандидатам.

"При Омельченку був проїзд дешевий, а при Кличкові хіба все дорожчає", - скаржиться одна з бабусь, очевидно своїй сусідці.

"Та не трогай ти Віталіка, йому ж усі палки в колеса ставлять. От, він усюди ходить, усюди щось робить, допомагає. Такі всі розумні - піди й зроби ціле місто за неповний рік. Він би ще краще говорив, так ціни б йому не було", - відказує їй співрозмовниця.

 

"А я б за коммунистов проголосовала, так нету ж их. Вот вам ваша демократия, если ты не по новой идеологии, так тебя не должно быть вообще", - втручається третя.

"Ну да, ваши коммунисты много демократии вам показали, особенно в своих домах с астонмартином. И когда уже бабушкам голосовать запретят", - молода жінка з дитиною в колясці, що саме проголосувала та покидала дільницю, ледь чутно прокоментувала бабусь чоловікові.

"Молоді люди, а можете анкету заповнити", - звертається до них представник екзит-полу.

"Извините, времени нет, итак утро в пустую провели"…

Красивий блондин і той, що в окулярах

На одній із дільниць Печерського району ситуація жвавіша. Серед охочих проголосувати навіть утворилася незначна черга. Як з’ясується пізніше, тутешні жителі були найактивнішими в Києві (44,6%, - ред.).  

Журналісти, яких на центральних дільницях також найбільше, розпитують серед виборців, чи знають щось про кандидатів у Київраду. Переважно відповіді стосуються претендентів на пост мера, про місцевих депутатів відповідають хіба старші та й то лише про тих, хто запам’ятався "добрими справами" напередодні.

"А буду за отого красивого блондина від "Опозиційного блоку", - відповідає дівчина INSIDER.

"За Пузанова? А чому саме за нього? Чим він вам запам’ятався?" - розпитує кореспондент.

"Та погляд у нього інтригуючий і реклама не набридлива. Обличчя не зле, а на всіх інших глянеш, і хочеш одразу викреслити їх зі списку".

"А я за Гусовського буду, - додає хлопець позаду черги. – Може, він і нічим не кращий за інших, але й поганого нічого не зробив. "Самопоміч" у парламенті себе не компрометувала, а Львів – узагалі показник розбудови міста".

"Так ніхто з них нічого поганого не зробив. Усі святі та хороші. І взагалі, он за цей короткий час, скільки в місті відремонтовано та відбудовано. Я за те, щоб вибори до місцевих рад щороку були, може, так і столицю до ладу доведемо", - гукає чоловік, який уже подає документи для отримання бюлетеня і натовпом розливається сміх.

Тим часом близько 11 ранку, на виборчу дільницю у військовому ліцеї ім. Богуна на бул. Л. Українки проголосувати прийшов діючий мер Києва Віталій Кличко. Свій обов’язок виборця столичний голова традиційно виконав разом із дружиною Наталею і братом Володимиром.  

Поки родина Кличків голосувала, люди намагалися поставити Віталію запитання.

"А правда, що ваша дружина має німецьке громадянство?" - вдоволена можливістю поспілкуватися з мером запитала одна з пенсіонерок.

 

"Наталя, покажи паспорт, а то не вірять, що в тебе українське громадянство", - покликав дружину Кличко. У підсумку паспорти показали всі троє, після чого й покинули дільницю.

"Такий багатий мер і стільки грошей заробив на боксі, а рекламу зробив собі на фоні моста, який Азаров збудував", - поскаржився йому услід дідусь.

"А вам чия більше реклама сподобалася?" - запитав INSIDER.

"Та її б уже зовсім заборонити. Вся реклама лише одну злість викликає. От, цей, що підпухлий, що весь Київ засіяв своїм обличчям… ну, як його, Думчев. І окуляри вже потім натягнули йому, і плакати змінили, а не допомогло. Дивишся і все -зразу хочеш здерти цю рекламу".

Сергій Думчев, чиє обличчя найчастіше бачили кияни, щоправда, голосував на іншій дільниці. Голосувати прийшов разом із дружиною, але бюлетень отримав лише він.

"У неї інша прописка, вона в іншому місці голосуватиме, -  відповів він INSIDER, а я от вибрав того, хто проведе справжні реформи і зміни", - посміхнувся він.

А ось Олександр Омельченко, як завжди, був ввічливим до жінок – сказав, що підтримав свого конкурента від "Громадянської позиції" Наталію Новак.

 

Окрім нього, ніхто з кандидатів у мери свій вибір оголосити не наважився.

 "А я не пам’ятаю, кого підтримав", - якось непереконливо відповів кандидат від "Батьківщини" Володимир Бондаренко.

За результатами екзит-полів, Бондаренко має шанси вийти до другого туру виборів мера Києва. Але це означає шансів на перемогу. Його партія, яка багато виборів підряд була лідером симпатій киян, тепер має 10%, і лише на кілька десятих поступається радикальній "Свободі".

- Ну що, давай повечеряємо і підемо по комісіях. Результат на 18:00 надиктуємо від стелі, а на 20:00 – вже з дільниці, - це родина киян говорить між собою.

Напередодні вони домовилися поспостерігати за одну з партій за 600 гривень.

- Порушень особливих не було: хіба що дитячі візочки та сліпуваті бабусі, яким темно в кабінках, і вони весь час просять поставити галочку за них. Дехто так дратувався, що кидав незаповнений бюлетень у скриньку. От і всі порушення, - каже жінка перед тим, як рушити стежити за підрахунком.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

22.11.2018, 02:22
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus