Хто стане грудьми за Мосійчука

Радикали провели екстрений з’їзд, а от захищати Мосійчука під судом ніхто особливо не хотів
19 сентября 201516:04

Наступного дня після арешту Мосійчука Олег Ляшко зібрав з’їзд партії.

На подвір’ї перед залом, де за кілька хвилин мав розпочатися позачерговий з’їзд головних радикалів країни, людно та шумно. Делегати до останнього не поспішали заходити в задушливе приміщення та жваво обговорювали події, розбившись на групи. Ні депутати парламентської фракції, ні інші медійні обличчя партії Ляшка на зібрання не поспішали, а тому журналісти, та й будь-який перехожий, хто зацікавився політичною символікою, могли долучитися до товариства та вступити в гарячі перемовини.

- Гей, дівчино, от ви як вважаєте - винен Мосійчук чи ні? - звернувся хтось із кола співрозмовників до кореспондента  INSIDER.

- Я думаю, суд вирішить, але відео дуже красномовне, навряд воно змонтоване.

- Суд у нас - ще той суд, і Бога посадить, як треба, але проблема не в тому. От узяв Мосійчук ті гроші, ну і що? Всі ж беруть… Ви думаєте, депутати, коли дивилися те відео в сесійній залі, не здригались? Їх же ж більшу частину можна отак підставити", - пояснює чоловік віком 45-ти років із тризубом на футболці поведінку свого парламентського соратника.

- То що ж тепер Мосійчук - жертва? - не зупиняється журналіст INSIDER.

- Отож-бо, жертва. Якого, щоправда, жертвою ніхто не визнає.

 

- Це ж чому? - втручається в розмову жінка у вишитій сорочці, що скоріш за все відповідає за організацію дійства.

- Та глянь на нього, яка ж він жертва? Ну, це Юля могла зіграти жертву, а він великий, вгодований, та й для Ляшка ситуація не надто сприятлива. Якщо йти на захист цієї жертви, то можна втратити багатьох і багато, а як ні, то Мосійчук дуже швидко зрозуміє, що ніхто його захищати не буде, і тут можна чекати від нього на що завгодно", -  емоційно продовжував розповідь дядько, збираючи все більше слухачів.

- Мелеш дурню тут, - не витримує і перебиває його "адміністраторка" у вишиванці. – Давайте краще в зал заходити, або під суд. Мені треба людей, які стоятимуть біля суду за Мосійчука".

Декілька делегатів займають чергу біля входу в зал, інші розходяться в різні боки. Охочих поїхати постояти на захист "жертви" так і не знайшлося. Жінка розвертається та гукає до іншої групи людей, але у відповідь - укотре жодної реакції. Нарешті вона підходить до пишногрудої помічниці Олега Ляшка, яка через свою екстравагантну зовнішність фактично стала "зіркою" усіх можливих таблоїдів.

- Лєро, звєзда, а ну давай під суд, будеш там за Мосійчука груддю стоять, - вмовляє вона дівчину.

- Якою груддю? Вона мені ще самій потрібна, щоб комусь віддавати. Ні, не піду, - сміється помічниця народного депутата.

Валерія Єгорова, "зірка" таблоїдів

Поки в залі учасники з’їзду займали місця та сперечалися за паперові мандати, яких не всім вистачило, на подвір’ї роздавав коментарі депутат Василь Амельченко.

"Це звичайний з’їзд, як і в кожної партії, на якому ми проголосимо, що йдемо на вибори та ухвалимо низку партійних питань. Питання Мосійчука не будемо обговорювати, бо йде суд", - відбивався від коментарів політик, що мало не єдиний був схожий на депутата ВР, а тому зібрав довкола себе цілу зграю журналістів. На двадцятій хвилині "медіа-допиту" хтось із натовпу не витримав.

- А ви хто такий? Назвіться на камеру!

Розгублений Василь Амельченко помітно зніяковів і зашарівся.

– Та я… навіть не знаю, як вам мої регалії назвати - чи перший заступник голови бюджетного комітету, чи депутат від Радикальної партії Амельченко… Василій,  я…, - відповів він.

Узагалі всі учасники з’їзду ділилися на декілька типів, відповідно до яких вони й збирались у групи. В національному одязі та мало не в святкових білих костюмах, очевидно, приїхали на з’їзд здалеку. А от ті, хто вже збудували певну кар’єру  на сходинках Радикальної партії, або більше того - стали хоча б депутатами Київської ради, тримались окремо, поправляли модні зачіски та говорили з характерним акцентом російською.

- Да, я тебе отвечаю, ты ступил, я брал палатки по 60 долларов, это даром почти. Не надо платить больше, я тебе точку сдам. Хорошая палатка – дождь, снег, стоишь себе агитируешь, - розмахував  руками чоловік у чорних модних окулярах.

- Там журналісти шорох наводять, кажуть, як Ляшка не буде, то підуть геть. А що, Олега не буде? - втрутився хтось, вийшовши із залу.

- Да, будет он. Вон Андрюха уже бежит. Что ты нервничаешь, - відповідає "палаточник" і тягне руку в бік Андрія Лозового, який із запізненням підходить до входу. Лозовий - політик зі стажем, а тому говорить на півтону, щоби тільки його співрозмовники чули інформацію.

 

- Все вона нормально каже, каже так, як треба журналістам казати, - кидає він колегам і йде до президії на сцену.

Нарешті в зал заходить і головна особа - лідер партії Олег Ляшко. Він одразу вибачається, що говоритиме лише він, а часу для з’їзду дуже мало.

- Ми з вами працюємо в екстремальних умовах! Це зібрання позачергове, бо нас хочуть знищити, розколоти. Але я вам тут зараз скажу – не вийде! Всі, хто каже, що серед нас є ті, хто хочуть вийти, що ми не довго протягнемо, знайте - Радикальна партія як ніколи міцна, - починає він у своєму традиційному "гучнослівному" стилі.

Партія не прийняла рішення щодо висування кандидатур для участі в місцевих виборах.

На виході Лозовий сказав, що кандидатів пізніше висунуть місцеві організації партії.

Після цього компанія Ляшка поїхала в суд захищати Мосійчука.

У суді було гаряче. Причому гаряче в прямому сенсі. Засідання відбувалось у невеликому приміщенні, яке відверто не було розраховане на таку кількість правоохоронців, журналістів і групи підтримки звинуваченого. Риторика самого Мосійчука з моменту затримання особливо не змінилася. "Грошей не брав", "це помста Порошенка" й далі в тому ж дусі.

Ляшко теж розказував про замовність справи та політичні репресії. Безпосередньо в залі Ляшко в мікрофон зачитав резолюцію з’їзду. При цьому резолюцію чули не тільки в залі, а й на вулиці, оскільки радикали заздалегідь підтягнули під суд звукову апаратуру.

Захист Мосійчука заявив відвід слідчому судді Карабаню нібито через особистий конфлікт, однак суд відмовився задовольнити клопотання.

Уже ближче до вечора біля суду залишилося значно менше людей, аніж спочатку. Суд присудив Мосійчукові два місяці арешту без можливості застави, а сам підозрюваний заявив, що починає голодування. Ляшко ж поїхав на шоу Шустера зображати з себе жертву Порошенка.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 20:49
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus