Дюк у кашкеті: в Одесі запустили поліцію

Є щось кумендне в тому, що першими на представлення нової поліції в Одесі приходить міліція
фото Михайла Марківа
26 августа 201500:01

Є щось кумендне в тому, що першими на представлення нової поліції в Одесі приходить міліція - саме вони сьогодні мають забезпечити правопорядок біля пам'ятника Дюку де Рішельє.  

Ще о дев'ятій ранку комунальники причепурили пам'ятник герцогу за допомогою миючих засобів і знову святково перевдягули: вчора, на День Незалежності, Дюк був у вишиванці, а сьогодні на ньому поліцейський кашкет.

"Миша - достопримечательность Одессы"

Для того, щоб потрапити на місце представлення "копів", треба подолати дві рамки металошукачів. Тому прохід скоріше нагадує вхід на рок-концерт: залишені пляшки з пивом і колою, пилочки для нігтів, вийняті з кишень копійки, які вирішили не забирати назад.

По команді 382 поліцейських шикуються в шеренги. На чолі - їхній керівник Богдан Федун, колишній боєць спецпідрозділу "Сокіл" та учасник спецоперації на сході України.

З іншого боку площі паркуються 45 нових патрульних автівок.

Однак люди, які прийшли подивитися на присягу, того всього нормально розгледіти не в змозі: їх не пускають до пам'ятника ближче, ніж на 20 метрів.

фото Михайла Марківа

У той час, поки поліцейські завершують складати присягу словами:

- Обіцяю поважати та охороняти свободу України.

Президент Петро Порошенко вітає патрульних:

- Слава Україні.

На що присутні разом з новою поліцією відповідають:

- Героям слава.

Кремезний чоловік років 50-ти із натовпу додає:

- А "Смерть ворогам" где?

Звісно президент цього не чує, тож продовжує свою промову:

фото Михайла Марківа

- Цей день назавжди увійде до історії моєї улюбленої Одеси. Нова поліція – це символ революційних реформаторських змін.

Тезу Порошенка підтримує й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. А ось голова одеської області Михеїл Саакашвілі обіцяє, що одеська поліція стане ще кращою, ніж каліфорнійська. І таким чином навіть перевершить своїх американських інструкторів.

При цьому свою вітальну промову Саакашвілі починає українською мовою, чим викликає коментар з натовпу:

- Главное Мишке не впадло было научиться на украинском, а Аваков не может.

Потім до мікрофону підходить міський голова Одеси Генадій Труханов і люди починають голосно свистіти, через що майже не чутно його слів. Наприкінці привітання Труханов додає:

- Слава Україні.

Кремезний чоловік 50-ти років таки відповідає:

- Смерть ворогам.

Після представлення частина з глядачів фотографуються з президентом, а інша частина чекає на Сааакашвілі.

фото Михайла Марківа, прес-служба президента

- Миша - достопримечательность Одессы. Хотим сфотографироваться, - каже комусь по телефону молода жінка.

Захист, допомога, підтримка, закон, Конституція

Дотримання цих п'яти явищ, за словами президента Порошенка, нові патрульні мають забезпечити громадянам. А заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе додає:

- Це не битва за Схід чи Захід. Це битва закону проти беззаконня.

Серед поліцейських достатньо й жінок. До них після завершення офіційної частини підбігають діти й підходять чоловіки. А присутні хлопці активно реагують:

- Видел тех девочек в форме?

Одна з патрульних на ім'я Ірина розповідає, що було не дуже просто освоїти Карний та Адміністративний кодекси. Складними також були заняття по тактиці.

- Я мать двоих детей: одному 5 лет, а второму 8. Находилась достаточно долго в затяжном отпуске. По образованию бухгалтер, но не работала. А в полиции вижу будущее, - каже вона.

фото Михайла Марківа

Ірина розповідає, що спочатку родичі дуже негативно поставилися до її бажання йти в поліцію, бо це справді небезпечно. Але вона була принциповою в цьому питанні.

Серед нових поліцейських Одеси є також і колишні працівники органів. Так, патрульний Олександр вже декілька років працював в міліції, але вирішив піти в поліцію, аби "руйнувати систему". Він каже, що мало хто з його колишніх колег прагне того самого, тому в новій поліції низький процент працівників МВС.

- Тип задержания в милиции отличается от задержания в полиции. В основном различия в технике приемов.

Олександр менш відкрито йде на контакт, ніж його колеги по патрулю. Певно,  дається взнаки його колишня міліцейська виправка - намагається відповідати короткими фразами. Але наостанок додає, що до нового набору у поліцію вже записалося багато його друзів. В тому числі й колишні міліціянти.

Частина з глядачів натхненно реагує на нових патрульних та робить численні селфі, частина ж скептично споглядає зі сторони.

 

Дівчата Катя і Наталя кажуть, що після сьогоднішнього представлення вирішили записатись в новий набір. Треба щоправда завершити останній курс юридичного факультету, додають вони.

Поліцейські охоче позують фотографам і одразу після представлення 45 патрульних машин з "копами" відправилися на свій перший робочий день.

А за рогом тим часом стоять два чоловіки в блакитній формі з нашивками "патрульні МВС". Вони заходять до невеликого продуктового магазину й купують два хот-доги з газованою водою. Один з них виглядає перелякано, інший незадоволено. Обидва чомусь дуже по-каліфорнійські тримають руки на кобурі.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 22:55
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus