Задовольнятися малим або в гастарбайтери

Як виживатимуть мешканці окупованих територій
16 апреля 201510:26

Днями в "ДНР" заявили, що запустили новий автобусний маршрут, який курсуватиме з Донецька до Москви через Ростов.

Перевезення будуть здійснюватися щоденно. Шлях пролягатиме, зрозуміло, через неконтрольовані українською стороною ділянки кордону. Раніше повідомляли, що бойовики планують налагодити пряме залізничне сполучення з РФ, зокрема - поїзд "Луганськ – Москва".

Створення нових донбасько-російських маршрутів може свідчити про дві тенденції.

По-перше, про економно-байдужу кремлівську політику щодо окупованих територій.

По-друге, про намагання керівництва РФ відшкодувати трудовими мігрантами з Донбасу відтік із російських міст кавказьких і азіатських гастарбайтерів.

Перше означатиме для захоплених районів повільне вимирання, друге - масові переселенські депривації та фрустрації.

Ні туди, ні сюди

Після Мінська-2 та відходу Дебальцевого під контроль бойовиків були три основні варіанти того, що Кремль робитиме далі:

1. Продовжуватиме активний наступ, примушуючи українську владу до переговорів із представниками "республік" щодо місцевих виборів і поновлення фінансування окупованих територій.

2. Взяти соцзабезпечення цих районів повністю на себе, незважаючи на власні державно-економічні проблеми.

3. Частково фінансувати "ДНР" і "ЛНР", вважаючи, що цього вистачить, щоб люди, які не можуть перебратися чи переоформити соцвиплати на українській території, не вмерли з голоду. А також сподіватися, що ті, хто може кудись переселитися, рано чи пізно це зроблять.

Сьогодні спостерігається більшою мірою третій сценарій. Активного наступу немає і, судячи з усього, найближчим часом не буде. При цьому Москва не поспішає повністю фінансувати окуповані території, а лише забезпечує їх частково.

До речі, нещодавно в захоплених районах удруге за останні місяці почалися виплати пенсій. Цього разу, за словами донецьких пенсіонерів, їх видають у рублях, і становлять вони половину від того, що до війни платили в гривнях.

Згідно з даними Київського міжнародного інституту соціології за березень цього року, 45% мешканців у зоні АТО відчувають нестачу їжі, майже 35% - побутових товарів. А для чверті опитаних основним джерелом існування є гуманітарна допомога.

Мінімально забезпечуючи зі свого боку, даючи зелене світло для гуманітарки від інших сторін і сподіваючись на розквіт "дикого капіталізму" на місцях Кремль може вважати, що саме так "відповідатиме за тих, кого приручили".

Точніше розраховувати на те, що цього буде достатньо, щоб не довести ситуацію на захоплених територіях до масових голодних бунтів. Тим паче, що бойовики будуть розцінювати подібні протести скоріше як "підрив державного суверенітету" та придушуватимуть їх силою.

Мова - історія - право

Ну, а поки "республіки" налагоджують нові сполучення з Москвою, звідти, а також з інших російських міст від початку року масово їдуть додому азіатські та кавказькі гастарбайтери. Причина - нова міграційна політика в РФ.

Тепер кожний трудовий мігрант, який хоче працювати в Росії, має протягом 30 днів здобути патент на роботу. Треба пройти медкомісію, стати на облік у податковій, отримати свідоцтво ІНН і страховку.

Але головне - скласти іспити з російської мови, історії та основ законодавства РФ. Звісно, у нинішніх неорадянських умовах у Росії це не просто школярська формальність, а в деякому сенсі й політична перевірка.

Спочатку для мігрантів було встановлено 20 питань з історії та права, потім скоротили до 10. Але для тих, хто бажає отримати посвідку на проживання, кількість питань залишилася колишньою. Мігрантові достатньо відповісти на половину питань, щоб успішно скласти тест.

Наприклад, з історії є питання про те, коли відбувалася "Великая Отечественная война советского народа", коли було створено СНД, де проходила остання зимова Олімпіада, яке свято відзначають у Росії 12 грудня тощо.

Серед питань із права є про те, що зображено на російському гербі, протягом якого терміну потрібно стати на облік за місцем проживання після приїзду до РФ, де можна зареєструвати шлюб, хто не може бути виданий іншій державі тощо.

Цілком очевидно, що іспити з російської мови, історії та законодавства багатьом мігрантам із Донбасу буде складати легше, ніж вихідцям із Середньої Азії чи Кавказу. До того ж, росіянам у ментальному плані простіше мати справу з донбаськими гастарбайтерами, ніж з азіатськими чи кавказькими.

Не виключено, що саме східноукраїнський чинник став одним з основних у тому, що російська влада запровадила нову міграційну політику.

Ну, а загальний посил Кремля до населення окупованих районів виходить такий: хто може, переоформлюйте соцвиплати на українській території; хто не може, задовольняйтеся тим, що є; а хто може ще працювати, або викручуйтеся на місці самотужки, або переселяйтеся, зокрема до РФ, щоб працювати замість азіатських і кавказьких гастарбайтерів.

P.S. Кому цікаво, може спробувати власні сили у складанні мігрантських тестів із російської мови, історії та права тут. Наприклад, автор цих рядків їх склав, але, до свого сорому, дав лише по 7 правильних відповідей із російської історії та законодавства. Хоча тут, може, й нема чого соромитися.

Разделы :

КОМЕНТАРІ

17.12.2018, 09:47
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus