Монополія на дозвіл забудови

Чому активісти проти підпорядкування Кличку Управління охорони культурної спадщини
23 декабря 201407:00

Київська влада потрапила в черговий скандал. Цього разу причиною стала спроба перепідпорядкування Управління охорони культурної спадщини департаменту культури КМДА.

У київській владі крок називають вимушеним, оскільки наразі посаду голови Управління обіймає одіозний Руслан Кухаренко, якого вже майже 5 років тимчасово усунено від виконання обов’язків. І звільнити його можна тільки шляхом ліквідації посади.

Але громадські активісти проти — вони вважають, що таким чином міська влада монополізує право ухвалення рішення і столицю почнуть безконтрольно забудовувати.

Щоб запобігти об'єднанню, активісти ініціювали проведення круглого столу в мерії.

Чиновник у декреті

Посада голови Управління охорони культурної спадщини - ключова у справі містобудування. Без його підпису жоден забудовник не отримає дозволу на будівництво. І це одна з небагатьох посад, яка не залежить від мера. Відомство перебуває у паралельному підпорядкуванні КМДА і Міністерства культури.

Нинішнього очільника структури Руслана Кухаренка було затримано в серпні 2010-го і "відсторонено від виконання службових обов’язків на час слідства". Йому було інкриміновано завдання бюджету збитків на 1,6 мільйона гривень. Після кількох місяців у СІЗО його випустили на підписку про невиїзд.

Це була вже не перша справа проти Кухаренка. У 2002-му Генпрокуратура зацікавилася ним із приводу видачі дозволу на будівництво ресторану на території Києво-Печерської Лаври. Але тоді справу так і не відкрили. Того ж року він дозволив будівництво басейну біля Софії Київської, але через спротив громадськості котлован зарили.

Після затримання у 2010-му Кухаренко розповів в одному з інтерв'ю, що причиною його арешту стала відмова структурам тодішнього голови СБУ Валерія Хорошковського будувати 12-поверховий будинок на місці садиби Казанського.

Суди в цій справі тривають досі і де-факто начальника в Управлінні немає. Але і звільнити його з посади не можна, оскільки Кухаренко взяв декретну відпустку з догляду за маленькою донькою.

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко розповідає, що до останнього часу питання об’єднання Управління охорони культурної спадщини з департаментом культури взагалі не розглядали. Але коли зібралася нарада з новопризначеним в.о. голови, то раптом на засіданні з’явився Кухаренко і заявив, що в нього маленька дитина, за півроку суд його виправдає і тоді він повернеться на займану посаду.

Тимчасовий захід

Заступник мера переконує, що способів позбутися від Кухаренка в правовому полі немає. Окрім одного: ліквідувати його посаду шляхом злиття двох відомств. Представники столичної влади переконують, що це тимчасовий захід, максимум до літа. І наголошують, що Управління у складі департаменту не втратить своїх повноважень і контрольно-регулюючих функцій.

Активісти, своєю чергою, запевняють, що посада голови Управління в такому статусі, як вона існує зараз, дозволяє керуватися у видачі дозволів на забудову історичних районів буквою закону, а не наказом міського голови та його оточення, яке є одним із найактивніших забудовників у місті.

- Призначати в своє оточення людей, які пов’язані зі знищенням культурної спадщини – не правильно. Потрібно, щоби посада голови Управління залишалася незалежною, і процедура відбору кандидата на цю роботу стала ще жорсткішою, обговорювалася у колі компетентної громади, - вважає активіст руху "Збережи старий Київ" Тимур Ібраімов.

Народний депутат Ігор Луценко, колишній голова комітету Київради з питань культури, говорить, що підпорядковувати Управління департаменту ні в якому разі не можна.

фото з Facebook Ірини Алексєєнко

- Цей підрозділ мусить мати статус, який дозволяє йому опонувати навіть думці мера. Він має право говорити "ні".

Луценко переконаний, що ставити підпис під актами, що стосуються охорони культурної спадщини, зокрема містобудування, має не Кличко, а тільки людина, яка обіймає посаду голови цього органу.

З боку радників мера він бачить намагання контролювати Управління, щоби посунути межі створюваного Генерального плану в своїх інтересах.

- Я, чесно кажучи, навіть поплатив би Кухаренку зарплату, аби не було цих схем і організації тих ризиків, про які я кажу, - стверджує Луценко.

Юристи, які прийшли на громадське обговорення, наполягають, що в цій ситуації є альтернативні способи й усунути від влади одіозного чиновника, і зберегти незалежність органу контролю за охороною культурної спадщини.

Ганна Старостенко пообіцяла в найближчі терміни представити громадськості всі висновки юридичного департаменту КМДА щодо цієї справи, щоби разом знайти вихід із небезпечної ситуації.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

5.12.2018, 18:50
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus