Реанімація диктатури

МВС хоче подати на розгляд парламенту один із "диктаторських законів", який був скерований проти футбольних фанатів
Photo: ultras.org.ua
29 июня 201421:52

16 січня цього року Верховна Рада ухвалила низку законів, які того самого дня охрестили "диктаторськими". Саме з них розпочався другий і вирішальний етап революції в Україні.

Після втечі екс-президента Віктора Януковича ці закони скасував парламент як такі, що утискають конституційні права та свободи людини.

Один із цих законів, пояснювальну записку до якого підписав особисто біглий екс-голова МВС Віталій Захарченко, передбачав низку обмежень для футбольних фанатів.

Зокрема, документ запроваджував новий вид покарання – позбавлення права відвідувати футбольні матчі на термін до 2 років.

Також у документі містилося чимало інших обмежень:

- продаж лише іменних квитків на футбольні матчі і лише за документами, що посвідчують особу;

- перевірка документів, що посвідчують особу, при вході на стадіон та під час пересування спортивною спорудою - на вимогу стюардів, офіцерів безпеки, касирів тощо. У такий спосіб поліцейськими повноваженнями наділяли персонал футбольного клубу, стадіону та найманих охоронних фірм. За відмови показати документ, що посвідчує особу, будь-кому з перерахованих, уболівальника мали виводити за межі стадіону;

- особам до 14 років заборонялось відвідувати стадіон без батьків.

Законопроект був спрямований передусім проти ультрас. Основною метою було створити поіменну базу даних усіх активних уболівальників.

На кожному стадіоні є свій сектор і для місцевих, і для приїжджих ультрас. Отже, щоб створити базу, потрібно було би просто взяти списки проданих на певні сектори квитків.

Після формування такої поіменної бази репресії в середовищі футбольних фанатів могли сягнути рівня переслідувань автомайданівців, які були вразливими через номерні знаки на автомобілях та автоматичну відеофіксацію на багатьох автошляхах.

Після краху Януковича ці норми було скасовано разом з іншими "диктаторськими законами".

Але про них згадали вже в новій Україні. У розпорядженні INSIDER опинився лист Міністерства внутрішніх справ від 23 червня до низки інших державних відомств, у якому недвозначно означено намір внести "антиультрасівські" норми на повторний розгляд Верховної Ради.

Тепер силовики опитують державні установи на предмет їх позиції щодо такого кроку.

У документі зазначено, що законопроект реанімують за дорученням першого віце-прем’єра від 13.06.2014 (тоді цю посаду обіймав новопризначений генпрокурор Віталій Ярема) та відповідно до листа адміністрації президента від 04.06.2014 (тоді в.о. президента був Олександр Турчинов, а керівником АП – Сергій Пашинський).

Варто зазначити, що ультрас виступали не лише активними учасниками зимових акцій протесту з високим рівнем солідарності та самоорганізації, а й вагомим силовим крилом.

Після початку окупації Криму та війни на Сході ультрас різних клубів неодноразово організовували   акції на підтримку єдності України. Чимало активних уболівальників пішли в батальйони добровольців та до Національної гвардії.

Тепер їх знову розглядають як загрозу для влади?

***

Редакція INSIDER скерувала інформаційні запити до відомств, які отримали зазначений лист, та до самого МВС із проханням надати офіційні коментарі. Ми готові опублікувати позицію всіх сторін, згаданих у цій публікації, як тільки буде відповідь.

 
 

 

 

Разделы :

КОМЕНТАРІ

  • звісно, всі ж вивчають питання доцільності внесення, коли зовсім не збираються це робити. і особливо звичайною справою у таких випадках є приведення переліку міжнародних норм, яким нібито відповідає цей законопроект. так завжди роблять ті, хто зовсім не збирається просувати законопроект, угу.

  • Почитал письмо МВД. Так причем тут милиция, когда есть поручение высших органов власти? Речь ведь не о внесении, а об рассмотрении вопроса целесообразности... Думаем своими мозгами, а не хаваем туфту от заинтересованных! Кстати, чей интерес??? Думаем!

  • Почитал письмо МВД. Так причем тут милиция, когда есть поручение высших органов власти?Речь ведь не о внесении, а об рассмотрении вопроса целесообразности...Думаем своими мозгами, а не хаваем туфту от заинтересованных!Кстати, чей интерес???Думаем!

14.11.2018, 07:05
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus