Тимошенко побувала в тилу Порошенка

Агітацію Тимошенко ускладнив дощ, а провокатор від імені Порошенка послав її на кухню
12 апреля 201411:03

У середу Юлія Тимошенко розпочала свій передвиборний тур регіонами України. Першу поїздку вона здійснила на Хмельниччину, а на другий день поїхала у вотчину свого головного конкурента - Петра Порошенка.

Основну ставку лідер "Батьківщини" зробила на маленькі містечка і села, де живе її електорат.

Ще кілька років тому вона могла називати Вінничину своїм базовим регіоном. У 2010 році на виборах президента за Тимошенко на Вінниччині проголосував 71% виборців, а на парламентських виборах 2012-го "Батьківщина" отримала в регіоні високі 46%. Щоправда, вже тоді Петро Порошенко набрав у мажоритарці у Вінниці 71%. Ще в двох округах перемогли його люди.

При цьому в 11-му окрузі відбувся жорсткий конфлікт за результати між кандидатом Порошенка Олександром Домбровським і представницею "Батьківщини" Наталею Солейко. Соратники Тимошенко тоді звинувачували людей Порошенка в тому, що вони причетні до фальсифікацій.

"Я прямо сказав Порошенку, що йому заказана дорога до співпраці з "Батьківщиною" в парламенті після того, що ці баклани влаштували в окрузі Домбровського", - сказав у листопаді 2012-го соратник Тимошенко, нинішній голова Адміністрації президента Сергій Пашинський.

Навряд чи він тоді думав, що на виборах президента Порошенко буде головним конкурентом керівниці його партії.

Вінничина зустріла Тимошенко 4 градусами тепла, холодним вітром і дощем. Через це мітинг у курортному містечку Хмільник довелося переносити з площі в Палац культури.

"Якщо ви на зустріч із Тимошенко, то ходіть у Палац культури. Вона буде там", - направляла жіночка людей, які проходили повз площу. В основному це були люди віком 50-60 років. Заходячи в палац, дехто з них зазирав у намет "Свободи" - за збігом обставин через дві години після Тимошенко в цьому ж Палаці культури мав виступати ще один кандидат у президенти Олег Тягнибок.

- Тільки вони зал менший замовили. Думаю, на Тягнибока прийде набагато менше людей, - сказав керівник закладу.

 Зал на 500 осіб виявився заповнений вщент.

 

- Давай, Юлю! Юлю на сцену! Юля - наш президент! - кричав дядько, затиснутий у проході бабами з торбами.

- Хай розкаже, звідки в неї гроші на одяг, - вигукнув у відповідь чоловік з іншого кінця залу.

- Провокатор, геть із залу, - зашипіли тітки.

Тимошенко зайшла в Палац культури з чорного ходу в супроводі свого охоронця, керівника вінницького штабу Людмили Щербаківської та свого незмінного помічника Михайла Лівінського.  Зал встав.

Із перших слів Тимошенко подякувала людям за те, що її визволення стало можливим лише завдяки революції. "Навряд чи хтось так розклав мої помилки на молекули й атоми, як я за ті дні у тюрмі", - сказала вона, попросивши дати їй "другий шанс побудувати країну, яку ви хочете".

Основна риторика виступу Тимошенко була побудована на її боротьбі з олігархами. Вона закликала людей не дати бізнес-кланам можливості знову взяти під контроль владу, як це було 2004 року.

"Коли ми тоді ще святкували перемогу революції, вже в той час зібрався круглий стіл, де були всі клани, які домовлялися. І коли ми прийшли в кабінети влади, ми зрозуміли, що нічого не міняється", - скаржилася політик.

"Я не спільник у збереженні цієї системи. А зараз вони хочуть зробити те саме - вони хочуть знову привести своїх ставлеників...", - зазначила Юлія Тимошенко й уточнила, що цього разу олігархи ставлять на іншого кандидата, бо Партія регіонів та її кандидат Добкін уже "спалені".
 
"По суті, олігархія списала Януковича разом із його родиною в Ростов-на-Дону. Вони практично позбавилися верхівки айсберга, але клани залишилися, і вони сьогодні обирають собі можливість брати участь у виборах президента, мати свого кандидата і поновити свою владу в Україні", - наголосила вона. Тимошенко не сказала, про кого йдеться, але висловила впевненість, що люди самі здогадаються.

Далі вона говорила про необхідність ухвалення антикорупційного законодавства, яке вона пакетом запропонувала Верховній Раді, і яке "має змінити життя країни".

"Я трохи осторонь цієї влади. Я не порадила жодного чиновника, бо не хочу мати відношення до кулуарних дій", - запевняла людей Тимошенко.

Вона сиділа на сцені в скромному чорному пальто за вчительським столом. За нею висіла дешева рожева куліса. В якийсь момент до Тимошенко підійшов її помічник Михайло Лівінський і сказав, що за сценою теж стоять люди і просять прибрати штору, щоб вони її бачили. "Звісно, звісно", - погодилася Тимошенко. І за її спиною виник іще чималий натовп людей і пошарпана стіна клубу. Щоб якось її прикрити, спустили другу кулісу радянських часів, на якій була зображена мати і дитина.

 

Тимошенко далі говорила про Росію, про те, що війни не буде, а північного сусіда США і Європа дотиснуть санкціями, і що сепаратисти на Сході – це люди організовані та проплачені ФСБ.

"Я була в Донецьку, за кілька метрів від епіцентру, і я бачила цих до зубів озброєних 250 людей, які поділені на десятки. І кожен десяток контролює представник ФСБ. А ще за 200 метрів від цього жаху - дитячий майданчик, і там гуляють мамочки, обіймаються молоді пари, і єдине, що вони просять, це прибрати цих людей і щоб все було мирно і спокійно", - розповіла Тимошенко.

"Ви б чули, як вони намагалися розмовляти українською. Це була така українська, що нічого не зрозуміло, але вони намагалися", - додавала кандидат у президенти подробиць поїздки.

Щоправда, в варіанті її найближчого оточення діалог у Донецьку виглядав дещо інакше. "Зібрався натовп, вона з ними поговорила. І тут за спиною чоловік: О, так вона, бл*, російською виявляється вміє говорити". – "Та ви б при жінці не матюкалися", - спробував його приструнити охоронець. "Та чого, в нас всі тут так говорять", - виправдався дядько", - розповів співрозмовник.

Тимошенко виступала перед хмільничанами майже дві години. І хоча спершу вона обіцяла більшу частину зустрічі відповідати на запитання, вийшло навпаки.

Ой, тут мені помічник приніс три папірці. "Не затягуйте!", "Пора!", "Караул!". Ви знаєте, в мене в день по 5-6 зустрічей заплановано. Я буду їздити по селах, містечках. Тому, якщо є питання, то давайте я швидко відповім.

Питань було небагато. Люди цікавилися долею вкрадених Януковичем грошей, чому не взяли штурмом сепаратистів, і чи належить Тимошенко місцевий магазин "Сільпо".

- Ну, Господи, ну яке я можу мати відношення до вашого "Сільпо". В мене ще в 96-му році Кучма забрав не те, що весь бізнес, а навіть той, що я мала в думках. У моєї доньки була маленька варенична в Дніпропетровську. Так і ту при Януковичі відібрали, - поскаржилася кандидат у президенти. 

- Скажіть, тут учора від Петра Порошенка вас просили знятися з виборів, так ви будете балотуватися? - запитала жіночка, переступаючи з ноги на ногу.

- Я ніколи цього не зроблю. З однієї простої причини - я добре пам’ятаю, що коли я була у в’язниці, Петро Порошенко працював в уряді Януковича. Я вже один раз підтримала… у 2004-му, тоді була сумирна, толерантна, я і досі цього собі не можу пробачити, - відрізала Тимошенко.

Вона вже почала просуватися до виходу, але натовп її не відпускав. Деякі бабці навіть гналися за нею до чорного входу.

- Ви знаєте, там у Качанівці, ну не тій, другій, такий хороший лікар є, він вам всі грижі вилікує, - пропонували жінки Тимошенко допомогу.

 

- Ой, я вже маю їхати, мене студенти чекають, - виправдалася Тимошенко і пішла до виходу.

Але до студентів Вінницького медінституту вона так і не доїхала.

Замість того кандидат у президенти побувала в ще одному селі, візит в яке також був запланований, але зсунувся за часом, і там провела фотосесію з людьми і зустрілася з родиною хлопця, пораненого на Майдані.

"Була тепла і душевна атмосфера. А одна школярка підійшла до Тимошенко, поцілувала, і сказала: "Ви - мій президент", - переповіла про поїздку в Літин прес-секретар місцевої "Батьківщини" Марина Карабай.

"Ми в кожному селі хвилин на 15 затримувалися,  потім іще обід затягнувся", - розповів один із журналістів, який їздив із Тимошенко.

Тим часом студенти в медуніверситеті чекали. Щоправда, якби Тимошенко побачила їхню кількість, то була б розчарована – не більше 50.

- Ну де вона? Невже косу загубила? - дратувалася студентка під актовим залом. 

- Та не буде її, - відповідав дівчині однокурсник.

- Як не буде? Я заради неї костюм одягав і краватку, - обурився викладач, який пробігав по коридору.     

Студенти простояли годину і розійшлися. Тим часом на площі Небесної сотні, де проходив місцевий вінницький Майдан, уже готувалися до мітингу кандидата в президенти. На моніторі крутили кліп про Тимошенко під пісню Вакарчука "Моя маленька незалежність". Сама Тимошенко в цей час проводила прес-конференцію, де знову говорила про антикорупційні закони і люстрацію.

Коли один із журналістів запитав у неї про те, що в місті при владі в силових структурах залишилися старі керівники, Тимошенко відповіла, що за квотним розподілом ця область відійшла УДАРу і Порошенку. "От у них і питайте. Я не маю відношення до люстрації, бо інакше я б спрацювала ще швидше, ніж закон", - запевнила політик.

Ще одне питання було про її шанси на перемогу, і чи буде вона співпрацювати з Порошенком у разі програшу.

"Судячи з обставин, які складаються, я думаю, що переможу", - відповіла Тимошенко.

"У разі програшу я піду в опозицію. Я там себе добре почуваю", - додала політик.

 Після того, як лідер "Батьківщини" пішла, в залі з'явився дивний чоловік, який від імені штабу Порошенка почав заявляти, що Тимошенко має знятися з виборів, і взагалі її місце  - це "Kinder, Küche, Kirche ". "Тому нехай буде жінкою-помічницею і допомагає Петру Порошенку десь на посаді прем'єра. Там її місце", - розказував чоловік на купу камер.

 

На запитання, звідки взялася ця особа, представники "Батьківщини" заявили, що це Юрій Мельник, який на минулих виборів змагався в одному окрузі з керівником штабу Порошенка на Вінничині Григорієм Заболотним.

"Він був конкурентом Заболотного і мочив його, а тепер працює на нього і Порошенка", - сказав співрозмовник.  Щоправда, вже наступного дня Заболотний заявив, що ніякого стосунку до Мельника немає , і нічого говорити його не вповноважував.

Близько 19-ї люди вже зібралися на мітинг. Через холод і дощ їх було не більш ніж 500, і площа була заповнена тільки завдяки ширині парасоль. Час від часу люди тікали в кав'ярню навпроти грітися кавою з коньяком.

Тимошенко виступала більше години. Знову говорила про необхідність народного контролю над чиновниками, війну з олігархами і те, що українці не тільки скинули Януковича, але й підірвали режим Путіна.

- Ви вірите в перемогу? - запитала Тимошенко  в людей під кінець зустрічі.

- Так! - відповіла площа.

- Тоді до перемоги і до зустрічі! - крикнула їм радісна Тимошенко.

"Я не знаю, навіщо вона це робить, підриває свій авторитет балотуванням. Уже ж була при владі. От я спитав у родини: ми всі будемо голосувати за Порошенка", - сказав таксист, який віз нас на вокзал.

Фото Максима Кудимця

Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 12:27
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus