Чому в найближчi два днi можуть розiгнати Майдан

Один з депутатів ПР натякнув, що розгін буде цього тижня. "Опозиція дістала ведмедя своїми дразнілками", - багатозначно сказав він.
15 января 201408:58

Після майже місячного затишшя опозиція знову серйозно заговорила про можливість розгону Майдану. Мобілізацію оголошено на ніч із 15 на 16 січня.

Звісно, можливо, в такий спосіб опозиція намагається підтягнути людей на акцію протесту. Але їх побоювання мають доволі серйозне підґрунтя.

За версією координатора Майдану, депутата Андрія Парубія, схема буде такою: одна з громадських організацій, яка присутня на Майдані, укладе угоду на оренду приміщення з Будинком профспілок, зайде в приміщення і влаштує конфлікт з опозицією, в який втрутиться міліція і спробує зачистити Майдан.

За інформацією INSIDER, це спробують зробити через Громадську раду Майдану (ГРМ).

Одна з активісток ГРМ, журналістка "Спільнобачення" Богдана Бабич підтвердила INSIDER, що організація веде переговори з профспілками.

"Деякі громадські організації хочуть так само мати доступ до приміщень, проводити там свої заходи, і зараз відбувається така розмова з профспілками. Зараз ГРМ проводить свої зустрічі в Незалежній профспілці журналістів, але хотілось би мати своє приміщення на Майдані", - сказала вона.

За її словами, таку угоду може підписати одна з 80 організацій, що входять у Громадську раду Майдану.

Утім Бабич запевняє, що конфлікту з опозицією не буде. "Я вважаю, що там (у Будинку профспілок, - ред.) взагалі треба провести дезінфекцію, частково перевівши людей на інший поверх. Але в конфлікти ніхто входити не хоче, тим паче через приміщення, бо мета одна - змінити владу, і ми є тактичними союзниками. Якщо конфлікт і є, то хіба що між окремими політиками й активістами, які іноді роблять необережні заяви", - сказала Бабич.

ГРМ - це саме та організація, яка вже створила привід для скандалу минулого тижня, оголосивши ультиматум опозиції, що та має висунути єдиного кандидата, розпочати блокування Верховної Ради з першого дня сесії та домогтися розпуску парламенту. Якщо ж опозиціонери не зможуть заблокувати парламент, то вони мають скласти свій 151 мандат, заявили представники ГРМ на зустрічі з журналістами.

Політики вважають, що на Майдані намагаються внести розкол між опозицією і активістами, який уже був на початку акції. "Після 2007 року депутати не можуть домогтися розпуску парламенту складанням мандатів. Ви хоч би цікавилися, хто робить ці заяви - це ж люди Банкової", - заявив журналістам нардеп від "Батьківщини" Сергій Пашинський.

Родина Бабич є серед тих, кому закидають співпрацю з АП. Її чоловік Віталій Кулик у минулому як політконсультант працював у командах Віктора Медведчука, Леоніда Черновецького, КПУ та Костянтина Григоришина.

Зараз Кулик є заступником керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента.

Бабич у своєму Facebook підтвердила, що є дружиною Кулика, але стала на його захист. "Він держслужбовець, який працює в управлінні конституційно-правової модернізації України в АП. Якщо будуть конкретні ідеї, які потрібні зміни до Конституції, щоб вийти з цього глухого кута, - пишіть. Тому що "Банду - геть!" - це всього лише гасло, до нього треба ще механізмів, аби світ визнав їх легітимність. Розумні люди це розуміють".

Також під одним із колючих коментарів щодо зв'язків чоловіка з АП і подій на Майдані вона зазначила, що після 30 листопада її чоловік написав заяву на звільнення, яку не було підписано. "Заяву написав 30-го числа після побиття студентів разом із ще 15-ма людьми. Ви знаєте, кому її підписали? Нікому. Хто розуміється на тому - пояснювати не треба".

Якщо схема з активістами не вдасться, Майдан спробують зачистити вже 16 січня, за рішенням суду, не відкидають у "Батьківщині". "Ми знаємо, що якісь 400 мешканців поскаржилися до КМДА, буцім Майдан їм заважає жити. Знаємо, що є рішення суду на їхню користь. І ми не відкидаємо, що вони можуть прийти, як і в ніч із 9 на 10 грудня, з судовими виконавцями, і ще раз спробувати нас прибрати", - заявив один із депутатів "Батьківщини".

Міліцейського розгону не буде, впевнений депутат-УДАРівець Віктор Чумак. "Розганяти Майдан перед Давосом і Мюнхенською конференцією — це тупо, особливо після всіх попереджень Заходу. Але міліція може втрутитися, якщо будуть сутички між цивільними — прихильниками Майдану й Антимайдану", - сказав він у коментарі INSIDER.

Депутат переконаний, що треба провести певну "оптимізацію Майдану". "Треба робити його військовим табором із жорсткою дисципліною. Провокації можуть бути. За рахунок міліції влада розганяти Майдане не стане, вони шукають допомоги в криміналу", - вважає Чумак. За словами депутата, "тітушок уже не вистачає, то оголосили мобілізацію охоронних фірм". Окрім того, "кожному губернаторові поставлено завдання доставити "тітушок" - людей, готових на все". 

Тим часом один з депутатів ПР натякнув, що розгін буде цього тижня. "Опозиція дістала ведмедя своїми дразнілками", - багатозначно сказав він. 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

23.11.2018, 20:07
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus