Анатолій Гриценко: "Очевидно, Арсеній Яценюк остаточно забув про порядність і честь"

Після кількох років публічних конфліктів Анатолій Гриценко таки вийшов із "Батьківщини". Причиною стало те, що депутата вигнали з засідання фракції за заяву про намети на Майдані
14 января 201419:02

Черговий конфлікт між депутатом від "Батьківщини" Анатолієм Гриценко і керівництвом фракції не став несподіванкою. Сторони не приховували свого непорозуміння та час від часу публічно критикували один одного. Однак далі гнівних заяв і взаємних звинувачень ситуація не доходила.

13 січня нардепи "Батьківщини" відмовилися проводити засідання фракції в присутності Анатолія Гриценка.  Як пояснили депутати, опозиціонери обурилися через критичні висловлювання Гриценка на адресу Майдану та поскаржилися на його "стійку неспроможність до командної роботи".

 У відповідь вигнанець заявив, що і далі "говоритиме колегам правду" та написав заяву про вихід із фракції.

Водночас багато однопартійців не приховують обурення Гриценком.

"Слухайте, ми поставити намет, даємо на нього гроші, постійно самі там чергуємо. А що робить Гриценко? Тільки критикує, а сам поїхав на 2 тижні з родиною кататися на лижах. Добре, приходив би говорив фракції. Так ні, тільки все на публіку. Він наче ревнує до Яценюка", - обурився ще один депутат від "Батьківщини".

Сам Гриценко в короткому бліц-інтерв’ю в парламенті наголосив, що йде через конфлікт з Яценюком, але мандата не складатиме.

- Пане Анатолію, чому саме вчорашня ситуація стала вирішальною для вашої заяви про вихід із фракції, адже це не перший конфлікт?

- Так, не перший. Учора на фракції проголосували заборону моєї присутності на засіданні, думаю, це достатній аргумент.

- Але чому саме зараз назрів конфлікт, чому фракція ухвалила таке радикальне рішення?

- Ну, це варто запитати у них, або в Арсенія Петровича.

- Тобто це ініціатива Яценюка?

- Так, можете в нього поцікавитися, чому фракція голосує за мою відсутність на засіданнях.

- За версією лідера "Батьківщини", вас засліпили особисті амбіції, котрі заважають роботі фракції… У вас є своя версія?

- Я її вже озвучив - порядних людей у "Батьківщині" бояться більше, ніж покидьків. Я - людина відповідальна, якщо не братиму участі в засіданнях, у житті фракції, то не зможу впливати на рішення, дії, не зможу висловлювати свою думку, щось коригувати, із чимось не погоджуватись або, навпаки, підтримувати. Тому я написав заяву про вихід. На жаль, поняття правди не є пріоритетом для деяких членів "Батьківщини". Повірте,  рішення про вихід не було простим. Протягом року я твердо і послідовно відстоював ті принципи та цінності, на яких  "Громадянська позиція" увійшла до складу Об'єднаної опозиції.  Однак за таких умов мій крок - логічний і, принаймні, чесний.

- Сьогодні пролунала заява Арсенія Яценюка  про те, що у зв’язку з виходом із фракції від вас очікують складання депутатського мандата. Ви складете мандат?

- Що мені на це сказати… Очевидно, що Арсеній Яценюк остаточно забув про порядність і честь.  Якщо всі забули, то я нагадаю, хто був головним "тушководом". У перший день об’єднання "Батьківщини" і "Фронту змін" "тушки" пішли саме з числа "фронтовиків". І ми всі брали на себе відповідальність, щоб не допустити "тушок", але їх виявилося багато, і всі вони - "кадри" Яценюка. Саме тоді я запропонував Яценюкові скласти мандат, бо ж було за що.

 

- І все ж, в опозиції зараз і так вдосталь проблем, ви це самі щойно визнали, хіба черговий вихід не ослабить її ще більше?

- Зараз головне - зупинити натиск влади, але я не приймав рішення про заборону на участь у засіданнях партії. Хіба в таких умовах можна нормально працювати? Я ж нікуди не тікаю, залишаюся в опозиції, буду на Майдані, мій син на Автомайдані. Повірте, нічого не зміниться.

- Тобто, ви не підете в інші фракції і до "тушок" вас не зарахують?

- Ні, це виключено. "Тушки" - це ті, хто перейшов на бік влади, а я буду робити все, що і робив до цього.

- Ви наголосили, що "окремі члени фракції" створюють негативну ситуацію. Кого ви маєте на увазі, адже вчорашня ситуація не формувалася за один день?

- Ви самі могли стежити за ситуацію, конфлікти між мною і деякими людьми постійно ставали публічними, ситуацію не раз обговорювали. Кожного разу я ставив запитання: Скільки ще ми можемо захищати людей, які голосують не синхронно з фракцію в принципових питаннях? Чому ми не захищаємо своїх кандидатів на округах? Тоді Яценюк мені відповів, що ми переможемо на перевиборах, але ж, як бачите, перевибори залишилися не за опозицією. Останній конфлікт був через закон про амністію. Я попереджав, що цей документ нікчемний, що він не діятиме на практиці і навіть голосував проти. Тоді керівництво "Батьківщини" сказало, що закон про амністію - "це велика перемога". І що ми маємо на виході? Норми, які не діють, і чергова можливість для влади сказати, що опозиція висуває порожні ініціативи. Або фракція буде в режимі тоталітарної секти  і піде "під нуль", або вона стане сильною та монолітною.

- Тоталітарна секта - це Микола Мартиненко і його команда?

- Так, і я неодноразово порушував питання про їхнє виключення.

- Які у вас стосунки із рештою членів фракції?

- У "Батьківщині" є багато чесних, порядних людей, я з ними завжди співпрацював і буду співпрацювати. Це - Олеся Оробець, Андрій Парубій, зрештою, можна довго перераховувати. У мене з багатьма хороші стосунки. Окрім того, не всі голосували вчора за заборону присутності на засіданнях, і я радий, що значній частині вдалося зберегти обличчя, відстояти своє право на вибір.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

22.11.2018, 19:34
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus