Арешт за грейдер

6 декабря 201314:10

Увечері 5 грудня соцмережі сколихнув заклик про допомогу – брутально затримали активіста "Дорожнього контролю" Андрія Дзиндзю та його товаришів. Приятелі та колеги запідозрили недобре, коли Дзиндзя не з’явився на координаційну зустріч автопробігу, і розпочали його шукати. Надвечір знайшли в управлінні боротьби з організованою злочинністю міста Києва.

Варто зазначити, що у своєму блозі Тетяна Чорновол зазначила: Дзиндзя організовував на 6 грудня великий автопробіг до резиденції Януковича в Межигір’ї.

Як пізніше розказав один із затриманих активістів, просто на автозаправці з мікроавтобуса з тонованими вікнами вискочили спецпризначенці. Активістові "Дорожнього контролю" та двом помічникам нардепів, які були з ним, на голову натягнули мішки і закинули в авто. Довго возили містом і весь час били, в основному ногами, ними ж притискали голови до підлоги.

За кілька годин УБОЗ і частково вулицю Антоновича, на якій він розташований, було заблоковано автівками та людьми. Машини увімкнули "аварійку" та постійно сигналили. Біля входу до відділку зібралися люди. Всередині через стрій бійців "Беркута" намагався прорватися нардеп Ігор Швайка.

Фото Ольги Худецької
Фото Ольги Худецької

За півтори години депутатських "розборів польотів" удалося з’ясувати імена затриманих. Двох із них – помічників нардепів - відпустили, третім і справді виявився Дзиндзя, однак так просто він не відбувся.

Як повідомили нардепові, Дзиндзю затримали за викрадення транспортного засобу, ймовірно, бульдозера, який використовували на Банковій невідомі молодики для тарану строю внутрішніх військ. Однак пізніше в. о. начальника ГУ МВС Києва Валерій Мазан повідомив журналістів – епізод із бульдозером слідчий кваліфікував, як "замах на вбивство правоохоронців".

На першогрудневому відео з Банкової і справді видно Дзиндзю поблизу бульдозера, проте він повністю зосереджений на відеофіксації подій і ніяк не керує, не комунікує та не взаємодіє з "бульдозеристами".

Тим часом увечері 5 грудня до УБОЗу стягнули щонайменше 7 автобусів із "Беркутом". Частина спецпризначенців у чорній формі раптом вибігла з автобусів та, перелазячи через смітник і паркан, потрапили на подвір’я міліцейського відомства.

Місцеві мешканці, побачивши такий розвиток подій, покликали журналістів до під’їзду і показали вікно, з якого добре видно все, що відбувається на подвір’ї. Двері під’їзду за нами зачинили на кодовий замок і попередили: якщо міліціянти вдеруться до під’їзду нас затримувати, то ми можемо сховатись у їхній квартирі. Російський колега потім увесь вечір буде згадувати цей епізод, каже - дуже вразили.

Фото Ольги Худецької

Познімати вдається недовго – щойно спецпризначенці на подвір’ї нас помітили, то відразу увімкнули ліхтарики і почали сліпити ними об’єктиви. Попри це, вдалося розгледіти і автоматників, і мікроавтобус, у який, як стверджують очевидці, посадовили людину, котру вивели з приміщення.

 Фото Ольги Худецької
Фото Ольги Худецької

Тим часом решта "Беркута" збилася на перехресті вулиці Антоновича в щільний стрій біля своїх автобусів. Тут їм влаштували обструкцію активісти та звичайні перехожі.

Від силовиків вимагали зняти маски, припинити ховати свої обличчя, мовляв, "і так усіх вирахують і посадять" у світлому майбутньому. Розпитували про розгін Майдану 30 листопада та совість. Цікавились, як планують витратити премію, отриману за побиття студентів. Навіть скандували спецпризначенцям "Раби!". Ті здебільшого мовчали, лише декілька особливо роздратованих смикались у відповідь і дозволяли собі нецензурну лайку на адресу присутніх активістів.

Зустріли журналісти тут і "зірку" силових розгонів протестних акцій – заступника командира полку київського "Беркута" Сергія Кусюка.

Люди проводжають його скандуванням "Кусюк – вбивця!", стають у нього на шляху зі саморобними плакатами. "Беркутівець" лише заклопотано ходить довкола, не відриваючи від вуха телефон.

Спецпризначенці продовжують сліпити ліхтариками об’єктиви зі своїх автобусів і просто зі строю. На зауваження журналістів не реагують, Кусюк прохання заспокоїти своїх бійців ігнорує.

Трохи згодом міліціянтам таки вдається переконати активістів, що Дзиндзі в будівлі УБОЗу вже немає, мовляв, він в ІТУ. Втім начальник міліцейського главку відмовляється назвати час, коли його вивезли. "Я не дивився на годинник", - виправдовується Мазан.

Однак мікроавтобус під охороною автоматників продовжує стояти на задньому подвір’ї установи, там також перебуває з півсотні спецпризначенців – незважаючи на те, що активісти полишили УБОЗ та поїхали у напрямку ізолятора тимчасового утримання на Косогірному провулку, куди нібито відвезли Дзиндзю.

Біля входу до УБОЗу дає коментарі журналістам нардеп-"регіонал" Владислав Лук’янов. Каже, що саме перебував на прямому ефірі одного з телеканалів, коли журналістам надійшла інформація про затриманого активіста "Дорожнього контролю". Лук’янов каже, що він як нардеп приїхав перевірити дотримання прав затриманого. Запевняє, що з активістом повелися законно. Однак на уточнювальні запитання відповідей не має.

Так, Лук’янов не знає, чи допустили адвоката до Дзиндзі, і який стан здоров’я активіста. Не в курсі нардеп, чи складали протоколи про затримання та інші процесуальні документи. Каже, що активіста затримали на законних підставах, за судовим рішенням, однак сам він його не бачив, а про його існування і законність знає зі слів міліцейського керівництва.

"Регіонал" виправдовується, каже: не має процесуального статусу у справі, а відтак і доступу до документів. Однак укотре впевнено заявляє, що затримали Дзиндзю законно, що в будівлі затриманих немає. На запитання про мотиви і мету свого перебування в УБОЗ намагається відповісти двічі, але вкотре переповідає історію про те, звідки дізнався про затриманого активіста "Дорожнього контролю".

Присутні запропонували нардепові сходити та перевірити, хто перебуває на задньому подвір’ї в мікроавтобусі під охороною автоматників.

Лук’янов спершу запрошує кореспондента INSIDER скласти йому компанію, щоби переконатись, але головний міліціянт Києва наполегливо цю ініціативу заперечує. "Ні. Не варто туди йти", - каже Мазан. Лук’янов пробує наполягати, але міліцейський начальник наполегливо відмовляє його від цієї ідеї. Однак на пропозицію Лук’янова сходити туди без журналістів легко погоджується.

Коли "регіонал" повертається, демонструє фотографії порожнього салону мікроавтобуса. Питання про те, чи могли для цієї фотографії просто вивести людину, яка перебувала в автівці, ігнорує.

Тим часом у Мазана розпитують, чому не допустили до Дзиндзі адвоката. Він відповідає: коли адвокат приїхав, Дзиндзі вже не було. Адвокатові активіста, втім, це пояснили раніше і дещо в інший спосіб, після чого йому довелося викликати "швидку" для фіксації травм.

На Косогірному провулку в ІТУ активісти та нардепи нічого з’ясувати не змогли. Депутатів просто відмовилися пускати на об’єкт, посилаючись на пізній час. Вони разом з активістами залишилися чекати ранку та інформації.

Станом на 07:40 6 грудня місце перебування Андрія Дзиндзі та стан його здоров’я залишалися невідомими. Утім активісти "Дорожнього контролю" повідомляють, що його нібито бачили в лікарні швидкої допомоги, куди міліціонери заносили його на руках.

До речі, голова ГУ МВС Києва, перебуваючи біля будівлі УБОЗ, сказав журналістам, що перед поміщенням до ІТУ активіста відвозили в лікарню швидкої допомоги на медичний огляд.

На момент публікації матеріалу з’явилася неперевірена інформація про те, що Андрія Дзиндзю везуть до Шевченківського суду Києва для обрання запобіжного заходу.

Фото і відео Ольги Худецької

Разделы :

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 14:34
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus