Торги за євроінтеграцію ітимуть до останнього

"Я знаю, що в АП уже вирішили хто поїде переконувати європейців, що від Тимошенко не залежить доля всієї країни, а решту вимог Україна виконала в повному обсязі", - додав депутат
20 ноября 201311:27

До саміту у Вільнюсі залишився менш ніж тиждень, черговий остаточний термін для парламенту від місії Кокса-Кваснєвського минув у вівторок,  а питання екс-прем’єра Юлії Тимошенко досі залишається невирішеним.

"Не треба з таким сумом дивитися на всі події, нещодавно ми і робочої групи не могли створити, аж тут маємо чотири законопроекти. Давайте будемо єврооптимістами, - усміхаючись прокоментував ситуацію депутат від ПР Юрій Мірошніченко і, ніби глузуючи, додав: – Не нервуйте так, все в нас буде…".

Певна частка правди у словах парламентського  представника Віктора Януковича все ж таки є. На останніх двох засіданнях робочої групи депутати нарешті почали домовлятися щодо окремих позицій. Замість в'їдливих зауважень і сварок -  голосування поправок. Однак зміст такої показово правильної поведінки  залишається тим самим – затягнути процес  напрацювання єдиного й узгодженого законопроекту.

"Роботу депутатської групи можна охарактеризувати буквально двома реченнями - це конструктивне "заговорювання" проблеми", - наголосила вчора в ефірі член групи Ірина Луценко.

"Ми готові на всі компроміси, аби в четвер, останній день для прийняття рішення, законопроект було проголосовано в сесійній залі. Навіть якщо це буде повністю підготовлений "регіоналами" документ", - зауважив у коментарі INSIDER лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

В офіційних розмовах "єврооптимістами" залишаються всі без винятку депутати. Апелюючи до можливого провалу підписання Угоди про асоціацію, народні обранці наголошують, що спільне рішення так чи інакше доведеться приймати. Однак не на диктофон зізнаються: про лікування Юлії Тимошенко вже давно не йдеться.

"Насправді, єдиним вирішеним питанням у парламенті залишається те, що Тимошенко нікуди не їде. Тут, як не дивно, усі давно вже все погодили. Ну, невигідно владі відпускати її на волю, принаймні в цей час", - прокоментував ситуацію один із депутатів від фракції УДАР.

"Воля Тимошенко для Яценюка - це те саме, що воля Тимошенко для Януковича.  Простіше кажучи – скалка в одному місці… Коли я вперше побачив законопроект Лабунської, оці півтора аркуша документа, то так Віталію (Віталій Кличко, лідер фракції УДАР, - ред.) і сказав: Вибач, але я юрист. Я за це г… не голосуватиму", - розговорився УДАРівець.

Щоправда, УДАРівець, який розкритикував небажання Арсенія Яценюка звільняти екс-прем’єра, оминув позицію власної фракції.  А було б варто визнати, що Юлію Тимошенко не хоче бачити на свободі і їхній лідер. Вочевидь, всім трьом опозиційним керівникам достатньо комфортно за відсутності такого харизматичного й амбітного політика, яким, попри все, була Тимошенко.

Цікаво й те, що на початку тижня в кулуарах парламенту почали менше говорити про вже існуючі домовленості з Росією. Депутати обох фронтів зізнавалися: насправді не все залежить від позиції Януковича.

INSIDER уже писав, що для Віктора Януковича проблема номер один – кошти. Саме вони необхідні главі держави для вирішення багатьох економічних проблем.

"У пусту скарбницю впирається все - і те, куди ми підемо, і те, з ким підемо. Не треба робити з європейців несвідомих і сліпих політиків. Вони прекрасно розуміють, що Тимошенко не поїде на лікування, що це надто політичне питання і вирішувати його зараз ніхто не буде.  А тому саме від їхньої позиції залежатиме, підпишемо ми угоду чи ні. І рішення буде прийняте в останній момент. Згадайте приклад Польщі, коли вона вступала в ЄС. Нашій сусідці теж були необхідні кошти, а рішення про збільшення кредиту і, відповідно, членство в Євросоюзі було прийняте в останню ніч", - зауважив один із "регіоналів".

До версії "останньої ночі" схильні також представники опозиції, зазначивши, що проблему Юлії Тимошенко поставлять під "перспективу", а точніше пообіцяють, що все вирішиться, але не зараз.

"Можливо, навіть ухвалять законопроект за основу, а далі пустять на довге обговорення в комітетах. Чергові непорозуміння і неузгодженості, розгляди другого читання, перерозгляд і так далі….  А щодо саміту, то тут ніхто не може сказати точно. Угоду можуть підписати під бій курантів, в останні хвилини", - вважає депутат від УДАРу Валерій Пацкан.

"Так, це поки що єдиний варіант розвитку подій – усе вирішуватиметься на саміті, а тому не списуйте євроінтеграцію передчасно. Я знаю, що в Адміністрації президента вже вирішили, хто поїде переконувати європейців, що від Юлії Тимошенко не залежить доля всієї країни, а решту вимог Україна виконала в повному обсязі", - додав депутат від "Батьківщини".

Таким чином у четвер, який має стати черговим "днем Юлі", радше буде проголосовано законопроекти про вибори та прокуратуру, а шанси Тимошенко остаточно зведуться до нуля.

"Торги триватимуть практично до останнього дня напередодні саміту. Тоді угоду буде підписано і без звільнення Тимошенко", - підсумував парламентські настрої "регіонал" Володимир Олійник.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 00:44
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus