Таблица для депутата

О наличии так называемых таблиц, которые получают депутаты накануне каждого сессионного дня, рассказал еще один, на этот раз внефракционный депутат.
11 ноября 201318:30

Весь минулий парламентський тиждень пройшов під егідою "звільнити Юлію Тимошенко". Ті, законопроекти, які приймались у сесійній залі між консультаціями в кабінеті спікера, залишились поза увагою та практично не обговорювались. Однак ухвалення деяких з них показало, що декларуючи певні речі у передвиборчих програмах, партії потім не надто напружуються, щоб втілити їх у життя.

Поправкова помста   

До прикладу – народні обранці у так і не змогли протягнути законопроект від "Батьківщини"  № 2934. В документі передбачалися зміни в пенсійну систему, критика якої неодноразово лунала саме від опозиції. Законопроект підтримало  216 осіб. До потрібних 226 не вистачило лише 10 осіб. Показово, але  8 депутатів із вказаної десятки  - представники від партії "УДАР " на чолі з Віталієм Кличком.

Причину свого неголосування  "ударівці" пояснили доволі дивно - мовляв, чого голосувати за "непрохідний законопроект, який і так буде провалений у другому читанні".

 "Який сенс його приймати в першому читанні , якщо в другому його все одно б провалили? У влади немає бажання змінювати пенсійну реформу, як немає і голосів у опозиції " -  прокоментував у коментарі INSIDER  депутат від "Удар" Павло Розенко, так ніби законопроект недобрав не 10, а всі сто голосів.

Дещо інша версія щодо позиції "УДАРу" у колег по опозиції. Правда, озвучують вони її не на диктофон.

"Так зрозуміло , що це Льовочкін. Подивіться, хто не голосував разом з "УДАРом". Той же Ляшко, який через день на Банкову бігає , хоча кричить щось про українських жінок. Як на мене  – це свідомий крок, а не випадковість" - обурився INSIDER нардеп від "Батьківщини". Версію про те , що у опозиції не вистачило б голосів, у фракції Арсенія Яценюка теж відкидають.

"Нам поставили жорстку умову на фракції - хто сьогодні не з'явиться до парламенту - з фракції геть . Зрозуміло , що це, в більшій мірі,  пов'язано з питанням Юлі , але якби у Кличка допомогли, ми б проголосували документ" - відзначив співрозмовник.

Чи була це дрібна помста "УДАРу" за "поправку" Кличка? У фракції політика-боксера таку версію відкидають. Хоча сам Кличко, присутній на той момент у залі, своє неголосування пояснити не зміг.

INSIDER поцікавився у автора законопроекту Андрія Сенченка, чи виробляли  спільну позицію щодо пенсійного законопроекту всі три опозиційні фракції. Чіткої відповіді депутат не  надав, зазначивши, що загальна позиція і без обговорення зрозуміла всім фракціям опозиції.

Виходить в дусі одеського гумору "ну чтобы да, так и нет". Ніхто не напружувався домовлятися.

Загалом ситуація, коли кілька депутатів голосують не синхронно зі своєю політичною силою, випадок не новий.  Із схожими пробілами часто зіштовхується і лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк. Дуже часто його соратники під час голосування опозиційних законів п'ють каву у столовій парламенту або просто розмовляють у кулуарах.

Щоправда, не завжди за такими ексцесами виконавця стоїть проста недбалість. Іноді все вирішують гроші.

Як відомо, всіх, хто вийшов з "Батьківщини" звинувачували в тому, що вони продалися за гроші Партії регіонів. Щоправда, ті, хто вийшов в кулуарах стверджують, що і самі опозиційні фракції не безкоштовно голосують провладні закони.

Власне, саме тому INSIDER вирішив поцікавитись, яким чином проходять домовленості між фракціями та всередині партій про спільне голосування. Як можуть покарати депутата із часто демонстрованою самостійною думкою та чи обговорюється "неголосування" після інциденту.

Таблиці майбутніх рішень

Років 10 тому була скандальна історія, коли депутати від Соцпартії проголосували закон, проти якого кілька місяців виступали. Такий кульбіт вони пояснили тим, що просто недочули номер законопроекту і проголосували "ворожий", а не "свій".

Тепер у цьому плані в Раді все простіше – депутати отримують на руки таблиці, де вказані позиції фракцій по голосуванню того чи іншого законопроекту.

Але і це не допомагає.

Минулого тижня в парламенті провалили ще одне голосування. Законопроект № 2916 - про внесення змін до деяких законодавчих актів України , що стосуються діяльності Аграрного фонду, як і у випадку з пенсійною реформою, недобрав саме опозиційних голосувань

Анатолій Гриценко тут же виступив з заявою про виключення депутатів "Батьківщини", які не дали голосів за законопроект і підірвали єдність фракції. Але палка промова внутрішнього опозиціонера закінчилась нічим.

Як розповіло джерело в опозиції, напередодні депутатам від "Батьківщини" були роздані таблиці з законопроектами , в яких вказувалося, за який  документ необхідно голосувати, а за який - ні. Навпроти закону № 2916 - стояв знак питання.

"Знак питання - означає , що кожен з депутатів голосує так , як вважає за потрібне. Після того, коли в залі був поставлений законопроект на голосування , Олександр Турчинов  став кричати своїм соратникам, що потрібно голосувати проти. Однак, через шум у залі його просто не почули Арсен Аваков, Людмила Денисова, Денис Дзензерський. Ось вам і вийшло, що провал документа, лише випадковість та неузгодженість позицій" -  зазначив NSIDER  учасник голосування, в якого, вочевидь, проблем зі слухом не виникло.

Про наявність так званих таблиць, які отримують депутати напередодні кожного сесійного дня, розповів ще один, на цей раз  позафракційний депутат. Парламентар навіть продемонстрував INSIDER те, як виглядають таблиці. Однак сфотографувати не дозволив.

"Ну, з них же стане очевидно, хто я такий", - посміхнувся співрозмовник.

Кожна табличка має постійні "рубрики": голосувати, не голосувати. Навпроти зазначеного документу порядку денного стоїть відповідний знак: "+", "-" , відповідно. В окремих випадках, коли таблиця  адресується позафракційному,  дуже часто можна зустріти, уже згадуваний знак питання.

"Рідко у якого депутата може бути окреме рішення. Якщо він відмовляється голосувати, то може це обговорити  безпосередньо з лідером фракції. Мовляв, така позиція може зашкодити моєму бізнесу або моїм виборцям на окрузі….. Якщо "не голосування" узгоджене, депутат може просто вийти під час розгляду документа, потім вдасть, що пропустив – палив, їв, давав коментар журналістам тощо. Коли мова йде про дуже публічних депутатів, вони можуть раптово захворіти або поїхати у відрядження", - розповів депутат від "Батьківщини".

Про жодне покарання після таких випадків, звісно мова йти не може, адже керівництво фракцій, переважно знає, хто потенційно може відмовитися натискати кнопку.

Випадки, коли депутатів виключають із фракції, для самої фракції новиною теж не є. Переважно таке рішення - наслідок подій.

"Про те, що будуть тушки у фракції взнають за кілька днів, а то і тижнів. Керівництво  ще раніше. Хто буде тушками теж знають. Переважно "біженці" з’являються після ключових законопроектів, коли їхня позиція, а точніше позиція їхнього наставника,  розходиться з  діями фракції", - поділився з виданням один з "колишніх" соратників Яценюка.

Між фракціями особливих домовленостей не існує. Збираються лідери опозиційних сил, погоджують позиції, потім відбуваються внутрішні засідання. Якщо якась з партій підводить під час голосування, жодних претензій один одному не висуває.

"Принаймні до сварок не доходить. Можуть бути якість переговори  віч-на-віч, розмови в кутках, але що тут вдієш, ніхто не застрахований від "тушок". Та й зрештою… політика  - брудна річ і шукати винних будуть лише у своїх політичних силах. Хоча бувають відверті розмови. Наприклад, домовились ми якось із Арсенієм про спільне голосування, а "Батьківщина" бере і не підтримує, причому більшістю своїх депутатів. Я потім до Яценюка кажу: "Арсенію, ми ж домовились", а він на мене дивитися і відповідає: "А воно тобі треба?", - розговорився один з представників фракції "Удар".

Дещо простіша ситуація у фракції влади. За словами  депутатів від ПР, таблички із плюсами та мінусами приходять і до них. Крім всього іншого там вказана ще й позиція адміністрації президента по законопроекту.

Про "відступників" тут доводиться говорити майже не доводиться.  Один з рідкісних винятків – перше голосування за векселі, коли Ігор Марков вмовив кількох колег-регіоналів засмутити Арбузова.

"Ну Марков уже  виступав, заявляв і протестував……. Важче з мажоритарниками, але вони також закриваються при потребі", - пояснив схему один регіонал.

Таким чином, кожне конкретне голосування розписується під  конкретного депутата. В кожній фракції є завідомо "надійні" голоси, ті, хто ніколи не зрадить.  А є ті, хто може не погодитись.

Те саме стосується мажоритарників, таблиці для яких готують лідери позафракційних груп, або ті, кого представляє політик.

Тому технічний збій у провалі закону майже неможливий – все решта питання дисципліни і домовленостей.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

17.12.2018, 14:14
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus