Кто управляет УДАРом?

ПОЛИТИКА
В УДАРе есть две большие группы влияния. Первая - Виталия Ковальчука, которая насчитывает 12 человек. Вторая - Артура Палатного из 17 народных депутатов
27 сентября 201309:57

На тлі постійних проблем в опозиційній "Батьківщині" ситуація в парламентських новачків з УДАРу виглядає відносно стабільною.

Варто визнати, політична сила Віталія Кличка справді найбільш монолітна й організована в своїй роботі. Ба більше, за свою недовгу діяльність у  Верховній Раді вона не тільки не втратила жодного депутата, а навпаки - розрослась.

Утім про негативний вплив внутрішніх конфліктів УДАРівці знають зовсім не з досвіду колег із фракції Арсенія Яценюка.

2008 року Кличко провів у Київміськраду 15 депутатів. А вже через півроку партію залишили Лев Парцхаладзе, Андрій Миргородський і Дмитро Андрієвський - люди, які наближені до самого Кличка.

Здавалось би, висновки зроблено, помилки враховано… Однак протистояння між внутрішніми течіями УДАРу останнім часом тільки посилилося. Цікаво, що про конфлікти у фракції  почали говорити не лише представники партії влади, яким це вигідно, але й самі УДАРівці.

"Нашою Україною" ми не станемо"

В офіційних коментарях парламентарії з фракції Кличка наголошують на своїй єдності та  внутрішній дисципліні. Водночас не на диктофон зізнаються, що конфлікти не просто існують, але й значно посилилися.

Передусім незадоволення почали висловлювати мажоритарники.

"Ти не можеш самостійно зробити й кроку, кожний твій, несхвалений керівництвом, вихід у ЗМІ піддають критиці… Це не всіх влаштовує, адже депутати прагнуть зробити й себе як політиків, а не лише синхронно голосувати за наказом", - розповів INSIDER один із нардепів.

УДАРівець Павло Різаненко зазначає, що мажоритарники - це доволі самостійна ланка у структурі партії. А відтак вони можуть не погоджуватися із загальною політикою.

"Конфліктів немає. Ми намагаємося дійти згоди, якщо виникають спірні запитання. Щодо мажоритарників, то ці політики самостійно пройшли виборчу кампанію і можуть собі дозволити з чимось не погодитись, або проти чогось протестувати", - зауважив Різаненко.

Ще один член фракції Кличка Валерій Пацкан підтвердив, що серед "несписочних" депутатів справді пройшла хвиля збурення.

"Мені навіть пропонували очолити цю групу, але ж так ми не станемо сильною партією. Загалом я не нагнітав би ситуацію. Так, є тертя, але це цілком нормально. Я розмовляв із депутатами-мажоритарниками, тому знаю, що "Нашою Україною" ми не станемо", - акцентував політик.

Упевненість депутата поділяють не всі члени фракції. Значна частина визнає, що в партії є люди, які діють в особистих інтересах. Примітно, але саме ці політики мають значний вплив на Віталія Кличка.

Палатний vs Ковальчук

Окрім невдоволених мажоритарників, в УДАРі є дві великі групи впливу. Перша - Віталія Ковальчука, яка налічує 12 осіб. Друга – Артура  Палатного у кількості 17 народних депутатів. Решта намагається діяти ситуативно.

"Ковальчук і Палатний мають різний підхід до вирішення різних завдань і проблем партії. Вони постійно конкурують між собою, вважаючи, що кожен може претендувати на друге місце у свиті", - описує ситуацію один з УДАРівців.

Віталія Ковальчука часто називають "сірим кардиналом" УДАРу. Він відповідає за публічну політику, інформаційно-аналітичну роботу, юридичні питання партії. Його перевага в багаторічному стажі роботи політтехнологом.

Власне, коли Кличко програв вибори мера Києва Леонідові Чорновецькому, перед ним постала проблема зміни керівників виборчої кампанії. Ковальчук, якому тоді вдалося продемонструвати один із найвищих результатів у підпорядкованому окрузі, виявився найкращою кандидатурою.

Артур Палатний, своєю чергою, відповідає за фінансування партії та, відповідно, зв'язки з фінансово-промисловими групами. Політик очолює УДАР у Київській області, де контролює двох мерів і понад 180 депутатів різних рівнів. Логічно, що основні бізнесмени фракції також зосереджені під його крилом.

"Є помилки, на які не слід заплющувати очі. Наприклад, ​​вибори мера Обухова, де переговори з "Батьківщиною" щодо єдиного кандидата вів Палатний. У підсумку перемовини провалилися, а перемогу на виборах здобув "регіонал" Олександр Левченко. На подібні промахи Кличко махає головою, каже: "Так, це не добре". Але на тому все завершується", - поскаржилися INSIDER в УДАРі.

Кличка багато що пов’язує з Палатним. Прізвище останнього згадують серед тих, хто нібито допомагав на початку кар’єри братів-боксерів. Зрештою, Палатний є другом дитинства Кличка, а також його кумом.

"Крило Ковальчука, аби зміцнити свої позиції, регулярно поширює про Палатного різноманітні чутки, наприклад, про його кримінальне минуле. Намагаючись збільшити свій вплив, Ковальчук вдається до сумнівних кроків. До прикладу, захищає УДАРівців зі сумнівною репутацією та головних кандидатів у "тушки". Йдеться, зокрема, й про бізнесмена Дубневича", - пояснило нам джерело з оточення опозиційних кандидатів.

Практично всі наші співрозмовники зізнаються, що думка Кличка часто залежить від того, хто останнім із ним говорив. І Палатний, і Ковальчук, знають про політичну недосвідченість свого лідера. Відтак абсолютно не нехтують можливістю дати "хорошу" пораду.

Сам Палатний заперечує свій уплив на лідера фракції, наголошуючи на тому, що їх із Кличком пов’язують давні та приятельські стосунки.

"Безумовно, Віталій прислухається до моїх порад, у нас із ним прекрасні стосунки, ми часто обговорюємо різні питання. З Ковальчуком у мене також прекрасні стосунки", - заявив він.

Однак, надавши коментар, Палатний одразу повідомив Ковальчука про чергову "зацікавленість журналістів". Останній зустрів питання щодо внутрішнього протистояння в партії в повній бойовій готовності.

"Артур мені щойно сказав, що будуть розпитувати про наші стосунки… Нічого немає, жодних груп впливу", - переконував Ковальчук.

Утім не забуваймо про ще одну суттєву течію у фракції УДАРу - нардепів, яких зараховують до "мажоритарного пакета" Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна. Наприклад, серед таких називають екс-прем'єра Криму Сергія Куніцина, нардепа Павла Рябікіна й інших.

Поки що вони намагаються в жодний спосіб себе не виказувати. Але в разі потреби названі "великі люди" можуть запросто задіяти свій "кадровий резерв" із будь-якою метою.

Чи будуть "тушки"?

Тихе протистояння "Ковальчук - Палатний" призводить до послаблення всієї партії, особливо зважаючи на ймовірну появу "тушок". Серед найімовірніших кандидатів називають Едуарда Гурвіца, уже згадуваного Ярослава Дубневича, Сергія Куніцина та Руслана Сольвара.

"Тушок" у нас немає.  Є люди, яким варто приділити особливу увагу", - переконує УДАРівець Валерій Пацкан. При цьому політик визнає, що на бізнесменів з УДАРу чинять тиск, тому однозначно стверджувати, що перебіжчиків не буде, він не береться.

Натомість у  Партії регіонів переконані, що відсутність "тушок" в УДАРі - явище тимчасове. "Кличко – доволі самостійний опозиційний політик. Іноді його партія голосує з "Батьківщиною" і "Свободою", іноді з ПР. Те, що внутрішній розкол фракції поки що не надто помітний, - питання часу. І тут не тільки бажання влади усунути конкурента на виборах, але й аналогічне бажання Арсенія Яценюка", - поділився своїм баченням один із "регіоналів".

Варто зазначити, що про 8-12 потенційних перебіжчиків з УДАРу в ПР розповідали ще навесні. Однак досі з фракції ніхто не пішов. Можна припустити, що наразі у влади немає завдання "мочити" Кличка.

Радше за все, "консервовані тушки" в УДАРі все ж є. Але їх не поспішають використовувати. Поки не виникне нагальна потреба, наприклад, збирати 300 голосів за зміну Конституції. А от що буде з УДАРом, коли така необхідність виникне, - велике питання.

Цікаво, що й самі УДАРівці зізнаються в погіршенні стосунків Кличка та лідера "Батьківщини".

"А як з ним (Арсенієм Яценюком, – ред.) можна співпрацювати!? Домовилися, що голосуємо разом, а потім виходить, що це потрібно лише нам. Віталій уже давно прийняв рішення, що йде на вибори сам. Він коли впреться, то вже його не переконає ніхто", - розповіли нам у фракції Кличка.

Однак в офіційних коментарях представники УДАРу з усмішкою на вустах, ніби самі собі не вірячи, продовжують розповідати про єдиного кандидата.

"Переговори тривають. Ми віримо, що опозиція домовиться про єдиного кандидата", - патетично зауважив Артур Палатний.

"І якщо оберуть Яценюка, Кличко поступиться участю у виборах?" -  запитав INSIDER.

"Ну, знаєте, я ж не буду виголошувати вам усю програму виборів… Давайте до цього доживемо", - відсахнувся депутат.

Сам Кличко спокійно реагує на можливі "витоки" зі своєї політичної сили.

"Тушок" у нас немає. Тиск на окремих політиків, активістів справді здійснюють, але в загальному ми діємо спільно і спільно вирішуємо всі проблеми", - зауважив він.

А от вплив Ковальчука і Палатного Кличко називає не більш ніж "звичайним спілкуванням, вирішенням питань і пошуком єдиного рішення".

На жаль, єдиний помітний результат такого "спілкування" - це  нинішня нерішучість лідера УДАРу, його розмита ідеологічна позиція та перспектива провести президентську кампанію, долаючи не лише політичних конкурентів, але й внутрішні непорозуміння.

Ольга Каретнікова, INSIDER

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 09:55
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus