Новая надежда для Юлии Тимошенко

ВАЖНО
Существует высокая вероятность того, что заключенная экс-премьер покинет Украину 27 ноября, в день своего рождения.
Фото EPA/UPG
25 сентября 201311:44

Нова надія може зажевріти для ув’язненої лідерки опозиції Юлії Тимошенко вже цієї осені. Останнім часом у політичних кулуарах активно обговорюється нова можлива дата виїзду екс-прем’єра на лікування до Німеччини.

Навзаєм від лідера "Батьківщини" влада хоче отримати лише одну обіцянку – ніколи не повертатися в Україну. У разі надання подібних гарантій, Тимошенко може виїхати до Берліна вже наприкінці листопада.

Джерела INSIDER впевнено говорять про те, що Янукович збирається "випустити" Тимошенко у клініку Шаріте напередодні саміту Україна–ЄС, який стартує 28 листопада і має або затвердити, або зруйнувати сподівання України на європейське майбутнє.

Існує велика ймовірність того, що ув’язнена  екс-прем’єр залишить Україну 27 листопада, у день свого народження.

"Ну, ви ж знаєте, як Янукович любить всілякі дати, символи та знаки долі. Він випустив Луценка на Благовіщення, у день, коли за звичаями птахів з кліток випускають. Тепер же він вирішив зробити Тимошенко своєрідний подарунок на день народження, приурочивши його, до того ж, до відкриття саміту", - розповідають співрозмовники.

Разом із тим, європейські політики, за словами джерел, категорично проти відтягування цього моменту на останній день. За словами джерел, Янукович не підпише угоду про Асоціацію, якщо випустить Тимошенко пізніше кінця жовтня.

"Кокс і Квасневський дали йому термін до 15-того жовтня. Кінець жовтня – це граничний термін вирішення питання Тимошенко. В іншому разі Янукович може забути про підписання угоди", - розповідають джерела

Цю тезу непрямим чином підтверджує адвокат Тимошенко Сергій Власенко, який, щоправда, не називає жодних конкретних дат. За його словами, Янукович досі не випустив Тимошенко, тому що намагається перебороти панічний страх перед нею, концентруючись на вигоді, яку він матиме після вирішення цього питання.

"Рішення щодо Тимошенко знаходиться виключно в голові Віктора Федоровича Януковича. Поки що воно не просунулося нікуди. Чи зробив він всередині себе крок назустріч – я не знаю", - заявив Власенко.

"На жаль, Віктор Янукович останнім часом живе в ілюзіях: то йому розказують, що він підпише угоду про асоціацію, не виконавши цього критерію. То йому його радники розказують, що Ангела Меркель програє вибори і він зможе проводити переговори по-іншому з європейською спільнотою, і тому він відтягує вирішення цього питання", - розповів він.

"Але ви знаєте, що абсолютно чітко європейські очільники наголосили, що виконання цього критерію в останню ніч перед самітом буде не прийнятним", - додав захисник Тимошенко.

Водночас, сам президент Віктор Янукович цієї ночі у Нью-Йорку прозоро натякнув на якийсь консенсус у питанні Тимошенко, якого він дійшов з місією Кокса-Кваснєвського.

"Раніше складалося враження, що ми не бажаємо чогось робити. Сьогодні є спільна точка зору з багатьох питань. Якою вона буде - стане відомо, коли будуть підбивати підсумки цієї місії, вже ближче до засідання Ради міністрів закордонних справ, яке відбудеться 21 жовтня", - заявив президент, якого процитувала його прес-служба.

Разом із тим, слід зазначити, що Європа вже багато разів йшла на поступки українській владі у питання Тимошенко, побоюючись відтоку України у бік Москви.

А українська влада, чудово знаючи про це, продовжує маніпулювати "справою Тимошенко", намагаючись вторгувати якомога більше преференцій. А от хто виявиться сильнішим та наполегливішим – покаже час.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 06:41
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus