Скандал з "грантом президента": Письменниця заявляє про підробку свого підпису, а видавництво відмовляється від співпраці

Олена каже, що паперовий примірник ніколи не тримала в руках, а підпис було підроблено бухгалтером видавництва "Терно-Граф" Іриною
Фото: Facebook/Olena Garasymyuk
20 ноября 201311:18

На початку листопада поетеса Олена Герасим’юк заявила про свою відмову від виграного нею президентського гранту на видання її збірки.

Дівчина пояснила свій вчинок не якимись політичними переконаннями, а  тим, що в тернопільському видавництві "Терно-граф" з нею досі не уклали обіцяної угоди, а гонорар зібралися "виплатити" її ж книжками.

В минулому матеріалі INSIDER вже писав про те, що у самому видавництві наполягають на тому, що Олена все ж підписала необхідні папери і не може відмовитись від виграного нею гранту. Сама ж дівчина спростовує дану інформацію і переконує, що свого підпису під жодним документом не ставила і заборонила видавництву будь-які дії з її рукописом.

Підпис письменниці підробили?

Проте після першої публікації з'явилися нові подробиці. Прес-служба Міністерства культури звернулася до INSIDER'у і повідомила, що має тристоронній договір від 2 вересня на видання збірки Олени Герасим’юк. Документ нібито підписаний заступником міністра-керівником апарату Броніславом Стичинським, директором видавництва Терно-граф Іваном Максимівим та самою Герасим’юк.

Електронну копію цієї угоди, де стоїть нібито підпис письменниці, Мінкульт надав в розпорядження INSIDER'у.

 

 

 

 

 

 

Для збільшення натисніть на зображення

Проте сама Олена Герасим’юк категорично спростовує існування цього договору зі своїм підписом. За її словами, про потребу підписання тристоронньої угоди вона дізналась від юриста лише два тижні тому.

Саме тоді, 4 листопада, на вимогу авторки, "Терно-граф" надіслав їй скан-копію тристороннього договору електронною поштою. Ця скан-копія також перебуває у розпорядженні INSIDER, і на ній дійсно відсутній підпис Герасим’юк. Олена каже, що паперовий примірник ніколи не тримала в руках, а підпис на більш "свіжій" скан-копії, що її надало INSIDER'у Мінкультури, було підроблено бухгалтером видавництва "Терно-Граф" Іриною.

"Я розмовляла з нею. Вона мені зізналася в тому, що це вона поставила замість мене підпис", - розповіла Олена.

"Яка вам різниця, хто там поставив підпис? Ну не ваш підпис, ну ми його поставили. Що далі?.... Ви творчі люди, нащо вам ці проблеми?" – цитує дівчина бухгалтера.

 

 

 

 

 

 

Для збільшення натисніть на зображення

Натомість пані Ірина, яку звинуватили в підробці підпису,  розповіла у коментарі INSIDER, що у Мінкультури в Києві буде у середу, 20 листопада. Інформацію про тристоронній договір коментувати відмовилась, адже, за її словами, це стосується лише підписантів.

"Це питання стосується тільки видавництва, Олени Сергіївни та Мінкультури. Вас я не маю права посвящати у такі деталі. Тобто, це питання трьох сторін. Є якась таємниця. Я не маю права розголошувати", - повідомила телефоном Ірина.

"Якщо у вас є договір, то ви маєте все побачити, на всі ваші питання там відповіді просто відпадають", - додала вона.

Бухгалтер заявила, що з 1 листопада роботи над збіркою призупинено, оскільки авторка відмовилась від її видання. Зауважимо, як стверджує поетеса, тим не менш іще 15 листопада видавництво "з якоюсь, мабуть, лише їм відомою метою" надсилало авторці сигнальний примірник збірки до друку.

В свою чергу директор видавництва Терно-граф Іван Максимів ще раз підтвердив журналістові INSIDER, що працює за двостороннім серпневим договором, про який розповідав раніше.

"Я з міністерством маю договір і з Оленою. Так, працюю за серпневим", - сказав пан Максимів.

Герасим’юк, проте, дивується, про що взагалі Максимів може вести мову. Олена стверджує, що не підписувала взагалі жодних договорів, про що вже неодноразово заявляла публічно.

"Якщо у Максиміва є, як він стверджує, двосторонній договір, нехай він той договір нарешті пред’явить, а не розказує про нього журналістам третій тиждень поспіль. Хоча, вже на сьогодні не здивуюся, якщо і там побачу нібито "свій" підпис", — говорить письменниця.

У відповідь на уточнююче запитання про тристоронній договір пан Максимів заявив: "Тими договорами займається бухгалтер. Я договорами не можу займатись. Вона в Києві. Звітує по тих двох книжках (інших осіб)".

Максимів розповів, що наразі збірка готова до друку, однак зв’язатися з Оленою видавець не може – стверджує, що на його дзвінки не відповідають.

"Почекаю ще тиждень. Відмінимо, переоформимо документи, будемо лише два гранти видавати, її не будемо. Буду я відмовлятися", - пояснив свої подальші дії видавець.

Що ж стосується відповіді на питання, звідки в бухгалтера видавництва може бути приклад підпису Олени, варто зазначити, що у розпорядженні "Терно-Граф" була електронна версія документів Герасим'юк. Зокрема і паспорт, де був приклад підпису.

На запитання, чи планується звернення до правоохоронних органів, письменниця поки що не дає однозначно ствердної відповіді, зауважуючи, що це залежить "від подальших маніпуляцій із цими підробками".

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 22:01
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus