Te-Shoes – взуттєвий бізнес, який заснували однокурсники Київського політехнічного інституту Павло Гордій і Сергій Тестоф.
Хлопці виготовляють взуття унісекс – шкіряні та замшеві чоловічі дезерти, монки, лофери, жіночі чоботи і сандалі.
Ідея
Історія проекту розпочалась у червні 2014 року. В один із вихідних днів Павло зустрівся з Сергієм, щоб покататися на велосипедах, і запропонував другові разом розпочати український взуттєвий проект. За кілька днів Сергій зателефонував і сказав, що погоджується.
"Ми тоді були в дуже хаотичному стані. Я ще не розумів, з чим саме себе зв’язую. Я чотири роки пропрацював в IT-сфері, звик до однієї моделі бізнесу, а тут все пішло зовсім інакше", – каже Павло.
![]() |
Фото: Facebook/Te-Shoes |
На відміну від Павла, Сергій знав про взуттєве ремесло майже все. Після закінчення бакалаврату в КПІ він пішов в училище, де його навчили професії. Два роки хлопець працював у київській майстерні, потім переїхав до Харкова і працював там.
Старт
Першими власноруч виготовленими черевиками Сергія і Павла стали дезертбутси, які хлопці зробили для себе. Ця модель й досі залишається найпопулярнішою з усіх.
Одна пара такого взуття потребує три дні ручної роботи. Зараз виробництво випускає до десяти пар на день, використовуючи справжній інтернаціонал виробників і постачальників матеріалів.
Шкіра в черевиках te-shoes може бути італійська, бразильська, українська. Матеріали для підошви - польські й італійські, литки - винятково німецькі.
![]() |
Павло і Сергій. Фото: Максим Кудимець, INSIDER |
На цьому етапі у хлопців є власна майстерня, а компанія вже зробила і продала більш ніж 300 пар взуття:
"Моделі, які ми розробили і розробляємо, а їх буде чимало, повинні бути зручні та практичні. Нам важлива оцінка покупця. Ми не б’ємося за великі тиражі, але стаємо все популярнішими серед тих, хто дійсно цінує якісне взуття".
Взуття від te-shoes уже можна побачити, поміряти й придбати в шоурумах "Ласка" і "Хром" у Києві. Зараз підприємці на стадії перемовин іще з двома магазинами в Києві та по одному магазину у Львові, Одесі та Дніпропетровську.
Ціни на взуття Te-shoes коливаються від 1300 до приблизно 3000 гривень.
![]() |
Фото: Facebook/Te-Shoes |
Фінансовий бік
"За теперішніми підрахунками, запуск проекту обійшовся нам у близько 70 тисяч гривень. Кошти були винятково наші. Основну суму було витрачено на придбання матеріалів та обладнання для нашої майстерні. Приблизно 10 тисяч ми вклали у рекламну кампанію та розробку моделей", - розповідає Павло.
Уже зараз, за шість місяців після старту, хлопці вийшли на рівень окупності.
![]() |
Фото: Facebook/Te-Shoes |
Команда
Над проектом зараз працює дев’ятеро людей: чотири затяжчика, одна швея, один закрійник і Павло з Сергієм.
"Обов’язки між нами розподілені так: Сергій більше займається технологічним процесом, а я - розвитком. Зараз я потроху починаю і сам затягувати взуття. Щось виходить, щось ні. Але з часом і я навчусь цьому ремеслу. Зараз моє основне завдання - організація бізнес-процесу. Я шукаю правильний підхід, щоб цей процес був максимально ефективним", - каже Павло.
![]() |
Фото: Facebook/Te-Shoes |
Клієнти
Підприємці бачать своєю аудиторією людей віком 25-30 років - успішних творчих особистостей:
"Так складається, що люди, які вже придбали наше взуття, телефонують і кажуть: "Хлопці, це круто! Де ви були раніше?". Такі слова дуже надихають на роботу".
Першими клієнтами Павла і Сергія були їхні друзі: "Інколи ми просто віддавали взуття, вони носили і говорили свої враження. Це було важливо для нас".
![]() |
Фото: Facebook/Te-Shoes |
Плани
"Якщо мене завтра запитають, ким я буду через рік, я скажу, що працюватиму над взуттям, бо це приносить людям радість і задоволення.
У майбутньому ми - ті, хто має свою ідею, свій стиль, дух, критерій. Ті, хто має бажання і власні традиції", - каже Павло.
Читайте истории украинских стартапов каждую среду:
Сделал дело: кофе-поинт "Розумна кава"
Сделал дело: производство скейтбордов Local
Сделал дело: доставка еды Vegano hooligano
Сделал дело: дизайн студия Braty
Сделал дело: любимое место "Можжевельник"
Сделал дело: газировка Kyiv Soda Works
Сделал дело: мебель Stud buro
Сделал дело: чоловічі речі Truman Perfect gifts
Сделал дело: фотостудия Loft 31
Сделал дело: одежда N&M
Сделал дело: гастро-проект "Местная еда"
Сделал дело: мужские костюмы Indposhiv
Сделал дело: кофейня Bimbo
Сделал дело: роспись по батику Рlanarts
Сделал дело: женский бренд Must Have
Сделал дело: сладости LOL&POP
Сделал дело: бабочки-самовязы KleverTie
Сделал дело: домашнее варенье Mamaolikoli
Сделал дело: открытая мастерская Пилорама
Сделал дело: streetwear бренд Hoodie