Як не повторити долю сніговика та не розтанути на літній спеці

2 июля 201810:24

Ви коли-небудь бачили, як людина тане? Як сніговик. Молодий хлопець просто знепритомнів у розпеченому трамваї.

Міцний на вигляд юнак знепритомнів і впав на брудну підлогу вагона. Кілька ляпасів, півлітра мінералки на голову і він приходить до тями. Пенсіонерка поступилася йому місцем, а хлопець лише видавив з себе: "вибачте, щось погано від спеки стало".

Таких історій по країні відбуваються тисячі. Влітку на межі теплового удару бував мало не кожен українець: в громадському транспорті немає кондиціонування, а в багатьох маршрутках й зовсім не відкриваються вікна.

Прохолоду можна зловити в метро, ​​але в моїй Одесі, як і в більшості українських міст, його немає. Мій вибір влітку - велосипед: вітер приємно обдуває, а на рамі закріплені фляги з прохолодною водою.

Я підготовлений до спеки атлет-аматор і 100 кілометрів у хорошу погоду - не проблема. Не проблема, якщо стовпчик термометра не сягає 40 градусів за Цельсієм.

Повертаючись з Затоки додому у мене несподівано швидко закінчилася вода, а попереду було ще 20 кілометрів м'якого, як пластилін, асфальту. Під час зневоднення кров в організмі людини перетворюється на густий кисіль і серцю все важче проштовхувати її по венах.

Пульс зашкалює, а сил тільки меншає. Тут почав танути я. На щастя, по дорозі знайшлася зупинка, перетворена поколіннями українців в громадський туалет. В її затінку вдалося відпочити півгодини і останній ривок до міста пройшов успішно.

Холодний душ вдома збив пар з шкіри і повернув мене до тями, а фрукти з найближчого ринку надали сил. Проте повернуться до роботи (головою) я зміг лише наступного дня.

Чимало українців так само ігнорують спеку, забуваючи, що вона б'є по серцю і судинах. Через проблеми з якими трапляються 75% передчасних смертей. Хоча уникнути стану "я зараз знепритомнію" у спекотний літній день так легко, просто дотримуючись кількох правил:

- Завжди брати з собою воду. У спеку втрати рідини можуть досягати одного літра на годину. При втраті вже двох літрів будуть важкі ураження нирок і серця. Пляшка 0,5 мінералки в сумці - ідеальний варіант, адже легше попередити, ніж потім купувати ліки по божевільному чеку з лікарні.

- Нарешті кинути палити. Вуглекислий газ з тліючої цигарки замінює більш легкий кисень в еритроцитах і згущує кров, позбавляючи її поживних речовин. Не зовсім те, що треба в тридцятиградусну спеку.

- Забути про жирну, смажену і гостру їжу. Хоча б на період літа. Для перетравлення важкої їжі організму потрібно багато сил - краще, якщо він витратить їх на своє охолодження. Вибір влітку: фрукти і овочі. І побільше! У них багато води і корисних нутрієнтів, які людина втрачає, потіючи в спеку.

- Не соромитися поту. Волога шкіра - охолоджена шкіра! Піт створює плівку, яка не дає пекучому сонцю пересушити шкіру. Також він непогано виводить зайве тепло. За цю чудову здатність організму (собаки взагалі потіють через рот) доводиться платити втратами води. Блокувати потовиділення - страшна помилка. Можливо, пахви залишаться сухими. Але в реанімації на це вже ніхто не зверне уваги.

- Не виходити під палюче проміння сонця після 10 ранку і до 5 вечора. Якщо на капоті машини в спекотний липневий день можна посмажити яєчню, уявіть, що буде з вашими мізками. А незатемнені ділянки асфальту в місті нагріваються вище 60 градусів всього за кілька годин.

Запам'ятайте, літо - для відпочинку й задоволення, а не для непритомного стану та лікарень. Бережіть себе й хутчіш біжіть з розпеченого міста на пляж - немає нічого кращого, ніж охолодитися у великих водоймах.

Разделы :

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 06:08
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus