Чиновники на продаж. Що вийшло з благодійних аукціонів на ProZorro

4 июля 201719:17

#реформаторнапрозорро. Так назвали серію благодійних аукціонів, в рамках яких можна “купити” неформальну зустріч з українським чиновником - чи то обід, чи то вечерю, чи то спільне тренування.

Проект реалізується спільно з Фондом Святого Луки, а кошти з нього підуть на купівлю двох апаратів штучної вентиляції легень в дитячу клініку Інституту нейрохірургії. Акція заявлена як постійна.

INSIDER вирішив розібратися, що ж на сьогодні вийшло з благодійних продажів і наскільки ефективно допомогли імена високопосадовців збирати кошти на благочинність.

Від зірок до чиновників

Акцію #реформаторнапрозорро можна назвати продовженням “Місяця доброти”, в рамках якого переможці торгів могли, наприклад, політати на повітряній кулі із рекордсменом Сергієм Скальком, потренуватися з Василем Вірастюком чи побачити закуллісся українського гурту Dakh Daughters. Проте низка з торгів в рамках цієї акціїї була скасована через відсутність пропозицій. Деякі з лотів довелось виставляти повторно.

“Місяць доброти” був приурочений до Дня захисту дітей і тривав з 1 травня до 1 червня. Одним з останніх у “Місяці доброти” на сніданок запрошував Макс Нефьодов - перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі. Як зазначили в ProZorro, після цього інші чиновники почали пропонувати себе в якості “лотів”. Нефьодова, до речі, “купили” за 6,7 тисяч гривень, а благодійником виявився український інженер-проектувальник

Окрім того, за понад 8 тисяч гривень продали лот “Прогулянка дахами Львова з Іриною Озимок” і за 9 тисяч гривень “Похід в театр із заступницею міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталею Бойко”.

Казуси з реформаторами

До окремих лотів на Prozorro була підвищена увага.

Гучну реакцію викликав лот “Сніданок із заступницею міністра МВС Анастасією Дєєвою”. Датою проведення аукціону зазначалося 29 червня і спочатку переможницею в ньому оголосили Олену Фесюн з рекордною пропозицією в 11 мільйонів гривень. ЗМІ відразу загорілися гучними заголовками і не забули нагадати про відверті фото Дєєвої, які з'явилися в мережі після її призначення.

Проте інтрига розв’язалася сама собою. На сторінці  Prozorro у Facebook зазначили, що учасниця з попозицією в 11 мільйонів помилилася і відмовилася від оплати вказаної суми.

“Таким чином переможцем став наступний учасник із сумою у 10 010 грн,” - зазначили там.

На той момент це стало найбільшою пропозицією за “незвичайний лот з чиновником”. Навпроти переможця цього аукціону - Владислава Солошенка - у системі Prozorro наразі значиться, що його пропозиція “очікує рішення”.

Сама ж розіграна чиновниця зараз у офіційній відпустці.

Благодійні аукціони на Prozzoro працюють за дещо іншими правилами, ніж звичайні закупівлі. Так, розіграний, за словами представників Prozorro, лот може відображатися в торгах, що не відбулися.

Наступним після розіграшу сніданку з Дєєвою відбувся аукціон “Ранкова пробіжка з Іваном Міклошем”. Проте у цьому випадку повторилася історія з “зірковими лотами”. На сайті закупівель було вказано, що торги скасовані через відсутність охочих потренуватися зі словацьким співголовою стратегічної групи радників прем'єр-міністра та уряду.

 фото з сайту Prozorro

Єдиною пропозицією на цьому аукціоні було 1000 гривень від Наталії Фіали. Проте, на наступний день, 30 червня, на Prozorro з'явилася новина, що переможниця цього аукціону запропонувала вже 20 тисяч гривень і торги потрібно вважати такими, що відбулися.

“Пробіжка з Міклошем - аукціон відбувся з 1 учасником (це можливо за регламентом благодійних аукціонів), за погодження організатора - Фонду Святого Луки. У благодійних аукціонах це можливо. Ми не можемо вносити зміни на сайт,” - так представники Prozorro пояснили INSIDER позначку “торги скасовано” навпроти лоту з Міклошем.

Гроші за чиновників

За словами співзасновниці Фонду Святого Луки Олександри Телятникової благодійна організація реально отримала від співробітництва з Prozorro понад 30 тисяч гривень. Ще перерахування коштів з уже проведених аукціонів у фонді очікують на наступному тижні.

За її словами, контакт з Мінекономрозвитку для благодійної акції змогли встановити волонтери фонду.

У самому Prozorro INSIDER назвали іншу суму - понад 60 тисяч гривень з 7 успішних аукціонів. Частина цієї суми, щоправда, ще не надійшла до фонду, оскільки по проданих лотах іде оформлення документів.

Проте, навіть ця сума ще дуже далека від поставленої мети. На апарати штучної вентиляції легень  з урахуванням 40% знижки від постачальника потрібно майже 400 тисяч гривень за одиницю. Таким чином, наразі зібрано менше десятої частини від необхідної суми.

Проте у фонді від співпраці з чиновниками очікують не скільки коштів, скільки реклами, яка зможе привабити заможних благодійників безвідносно до аукціонів.

“Це може і невеликі гроші, але ж при цьому збільшується залучення держави до благодійності. Збільшується проінформованість людей. Є пряма вигода - збір на апарати. Ми сподіваємося, що, можливо, хтось знайдеться, хто скаже, що мовляв, так, жахлива проблема, смертність дітей велика, і допоможе нам. Окрім прямої вигоди є непряма - популяризація добра,” - пояснила Телятникова у коментарі INSIDER.

Зазначимо, що коштів від лотів цих двох “найдорожчих” чиновників фонд ще не отримав.

Таким чином виходить, що акція з залученням чинників і досить гучним медіа супроводом і піаром від самого Prozorro дала невелику суму для благодійності. Особливо, якщо порівнювати її із зарплатами самих чиновників.

З іншого боку, акція з залученням високопосадовців триває лише два місяці і теоретично ще має шанси принести свої результати і пришвидшити купівлю апаратів для дітей в Інститут нейрохірургії.

У самому ж Prozorro наголосили, що благодійність не є їхньою основною діяльністю, але вони вирішили допомогти зі збором коштів у системі ProZorro.sale. Мовляв, їхня ситема дає можливість зробити це більш інноваційно - через справжній електронний аукціон.

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 00:41
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus