Життя як хобі: Руслана Хазіпова

INSIDER провів один день з актрисою театру "ДАХ"
27 ноября 201517:00

У середу о 10:30 зустрічаємося з Русланою Хазіповою, учасницею колективу Dakh Daughters, на Золотих Воротах в центрі Києва. Усміхнена Руслана вбрана в пальто з кольоровими cмугами та закутана в яскравий шарф, дружньо обіймає та пропонує піти перекусити.

"Я рідко снідаю вдома, - зізнається вона, сидячи за столиком у затишному французькому ресторанчику Très Branché, який розташований поблизу. - Не завжди є час готувати і, можливо, я трохи лінуюся, а ще мені просто завжди приємно розпочинати тут день. Цей заклад належить нашим друзям, і ми часто буваємо тут з коханим".

Не зазираючи до меню, вона замовляє страви, перелік яких уже знає напам'ять: сьогодні актриса обирає овочі на пару та рис. Такий вибір обумовлений й тим, що Руслана - вегетаріанка. Вже впродовж трьох років в її раціоні немає м'яса, риби, а також яєць, які вона просто не любить.

 

"Я не вживаю алкоголь та не їм м'ясні страви, тому мені вигідно їсти в кафе, адже витрачаю значно менше, ніж інші", - посміхається Руслана і додає, що її хлопець Олег також вегетаріанець. Ще одним улюбленим місцем, де можна поїсти, учасниця DakhDaughters називає "Аюрведа Кафе", що розташоване на вулиці Дмитрівській, 39. Тут завжди знайдеться щось смачне та поживне для вегетаріанців.

"Загалом можна сказати, що в мене дворазове харчування, - зазначає дівчина, - сніданок, який плавно перетікає в обід і вечерю. А ще люблю щось погризти на ніч", - зізнається актриса. Після сніданку збираємося та рушаємо в бік метро. Вже о 12:00 Руслана має бути на репетиції у Центрі сучасного мистецтва "ДАХ", що за кілька десятків метрів від станції метро "Либідська". Це останній прогон матеріалу перед концертом на театральному фестивалі в Сербії, де гурт виступить 29 листопада.

 

"Максимум, який я собі зараз можу дозволити, – це прокинутися об 11-й годині. Але вчора, наприклад, прокинулася о 8-й ранку. Це теж нормально. Але під вечір раннє пробудження вже дається взнаки. Ми і в театрі репетиції починаємо після 12, коли вже більш менш прокинувся голос, тіло", - розповідає Руслана.

Найчастіше вона добирається до театру громадським транспортом.

"Часом думаю про власний автомобіль. Я маю водійські права та впевнено почуваюся за кермом, адже мій батько водій, і я з дитинства розвивала в собі дар штурмана. А от велосипед як спосіб пересування в місті мені не підходить - коли їду вулицями столиці, відчуваю смог, та й дороги Києва не надто прилаштовані для велосипедистів. В ідеалі - мати електромобіль", - розповідає актриса.

Спускаємося на ескалаторі. Цікавлюся, чи впізнають у підземці учасницю популярного колективу.

"Упізнають, підходять, просять сфотографуватися. Але, мабуть, ще краще впізнавали б, якби їздила в гримі", - жартує Руслана.

До речі, знаменитий білий грим дівчата з Dakh Daughters наносять самостійно.

"Спочатку ми витрачали на це кілька годин, а тепер, щоб усі загримувалися, достатньо 30-40 хвилин", - розповідає Руслана.

За її словами, в ЦСМ "ДАХ" ніколи не було гримерів чи костюмерів. Усе, починаючи з зачісок і гриму і закінчуючи монтажем декорацій і прибиранням, колектив робить самостійно.

 

11:50 прибуваємо на Либідську. У підземному переході по дорозі в театр зупиняємося придбати каву в кіоску під назваю "Печенько" - це улюблена кавова точка не лише всіх акторів "ДАХу", але й його засновника та режисера Владислава Троїцького.

"Цей кавовий кіоск є лише на Майдані та на "Либідській". Коли купую тут, то знаю, що кава завжди буде добра, - розповідає Руслана, розраховуючись з баристою. - Люблю пити каву, особливо раф-каву та капучіно".

 

Прямуємо до входу в театр, де зустрічаємо ще трьох учасниць Dakh Daughters: Соломію Мельник, Тетяну Гаврилюк та Наталію Галаневич, які теж тримають стаканчики з кавою, тією самою. Доза кофеїну актрисам не завадить – попереду 5-годинна репетиція.

Актриси розробляють план майбутніх гастролей і відпрацьовують концертну програму під пильним наглядом Владислава Троїцького. Сидячи в м’якому кріслі та вичитуючи щось на екрані свого смартфона, він лише на перший погляд здається відстороненим. Реакція на суперечливі моменти в нього миттєва: "Щось я не можу тут зрозуміти ритмічну композицію. А що, як оцей "вжик" смичком скрипки зробити на хвилину пізніше? Ану, спробуйте покричати в трембіту: "Марічкооо, Іванкооо".

 

Разом із цим режисер не ставить артиста в жорсткі рамки, а лише підштовхує до правильного рішення. Адже одна з його основних порад: "Відчуй!". Актор має сам відчути та зрозуміти, як втілити той чи інший задум.

"Троїцький – це наш 8-й елемент гурту, або головний, – всміхається Руслана. - І ми завжди просимо його бути присутнім на репетиціях".

Після кожної композиції, а часом і під час її виконання, учасницям Dakh Daughters доводиться змінювати не лише амплуа, але й музичні інструменти. Всі актриси - багатофункціональні артисти, вони можуть легко перейти з піаніно на контрабас, а потім заграти на акордеоні.

 

Сама Хазіпова за 12 років роботи в театрі "ДАХ", куди вона потрапила з першого курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, встигла опанувати гру на багатьох музичних інструментах.

"Я граю на перкусії, контрабасі, барабанах, трембіті й не збираюся зупинятися на цьому. Так виходить, що я "чЕкаюся" (soundcheck – налаштування музичних інструментів та апаратури, – авт.) довше всіх, бо поки мені налаштують барабани, все підкрутять, треба багато часу", - розповідає Руслана після завершення репетиції.

 

Окрім репетицій Dakh Daughters, Руслану можна застати на репетиціях інших проектів, в яких вона задіяна: у виставі "Собача будка" режисера Влада Троїцького, "Антігона" режисера Люсі Берелович, а також коллективу MaMa Diaspora, з яким Хазіпова вже записала один трек, і планує записати другий.

Репетиція добігає кінця. Під фінальний гул трембіт і гудіння контрабасів у двері починають несміливо заглядати діти, які прийшли на репетицію  Дитячого фольклорного театру "Дай Боже" під керівництвом актриси "ДАХу" Соломії Мельник та її мами Ольги. В очах малюків читається неприховане зацікавлення, дехто лякається, з коридору чутно чиєсь рюмсання.

 

"Аж діти плачуть", - жартують актриси після виконання потужної музичної партії. Упродовж п’яти годин репетиції учасниці Dakh Daughters лише декілька разів робили перерву на 10-15 хвилин, щоб випити чаю та кави. Тому виглядають трохи втомленими, але задоволеними результатом.

"Ой, вашу енергетику і через двері ми відчули! А коли концерт? Квитки вже можна придбати?" - цікавляться батьки, які привели малюків на заняття.

"Так, 24 грудня виступаємо в ДК "КПІ". Приходьте обов’язково", - запрошують актриси.

 

О 17:05 виходимо з театру та вирушаємо в центр вечеряти - в ресторан європейської кухні "Олива". Поки чекаємо на замовлення, говоримо про життєві принципи та захоплення.

"Один з основних принципів, що їх нас навчив Владислав, – сьогодні ти будуєш своє завтра. Не може бути, що сьогодні я буду похмура, бо мені треба себе пожаліти, а завтра я буду ходити і цілий день посміхатися. Ні, так не буває. Як ти сьогодні, так до тебе завтра світ повернеться", - зазначає Руслана.

"Дуже важливо, щоб актор був психологічно здоровий. Тому що в нього настільки багато перевтілень, емоційних станів усередині. І коли немає того внутрішнього тонусу, тебе може просто накрити", - додає вона.

Говорячи про свої хобі, актриса зазначає, що любить плести гачком і практикуватися в перукарському мистецтві.

 

"Хобі - це спілкування з людьми, плетіння гачком (якось сплела собі кілька суконь), поїхати до мами в гості. Або організувати, щоб мама приїхала. Ще люблю стригти: і ножицями, і під машинку. Одного разу на гастролях у Франції поголила налисо чотирьох людей: двох акторів, Ірину Коваленко з "ДахаБраха" та Троїцького", - згадує Хазіпова.

"А взагалі, хоббі – це моє життя. Воно настільки насичене, я мало що планую", - резюмує вона.

Але цей вечір усе ж розплановано – на 19:00 Руслану з Олегом запрошено на дипломатичний прийом.

"Запрошення отримав Олег. Він працює у Французькому інституті, відповідальний за культурні питання при посольстві Франції в Україні", - каже Руслана. З Олегом її звела робота – знайомі не один рік, вони були задіяні і в багатьох спільних проектах. Олег бере активну участь у творчому житті DakhDaughters та "ДАХу" та допомагає Руслані практикуватися у французькій мові.

"Я трохи володію французькою. Дуже багато розумію, говорю. Трохи вчилася у французькому центрі, багато практики отримую від гастролей у Франції. Та й Олег говорить зранку до ночі французькою мовою", - посміхається Руслана.

 

Ще одним захопленням молодих людей є мистецтво – Олег збирає картини, які можна побачити в кожному куточку їхньої квартири.

"Так сталося, що квартира, в якій ми зараз мешкаємо, це така собі квартира-галерея, в якій постійно циркулює неймовірна кількість людей різної національності. Це можуть бути його гості, які приїжджають з-за кордону: фотографи, журналісти, митці, художники, письменники, циркачі. Ці всі люди проходять через нашу квартиру. Наші друзі, друзі друзів", - розповідає Руслана.

Їхнє помешкання на вулиці Володимирській розташоване в надзвичайному за енергетикою місці – близькість Михайлівського собору, Андріївської церкви і Софійського собору дозволяє часом прокидатися під передзвін церковних дзвонів, а в дворі, позаду будинку, розміщений кам'яний меморіал "Княжі могили" та фундамент церкви Феодора Тирона, в якій було поховано багатьох Великих князів Київських.

 

Не менш потужна енергетика випромінюється й від самих господарів квартири, які намагаються жити в гармонії зі світом та завжди зберігати позитивний настрій. Руслана зазначає, що вони з Олегом живуть за принципом "тут і зараз" і вирішують усі проблеми в міру надходження.

"Ми ніколи не накопичуємо коштів. Як каже Троїцький, успіх людини вимірюється не грошима, а тією кількістю людей, яким ти потрібен", - розповідає Руслана та додає: "Ідеальний день має завжди починатися з посмішки".

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 06:46
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus