Собаче життя і собача смерть

INSIDER побував у притулку, де на Великдень згоріло 70 тварин, і поцікавився, як зараз живеться волонтерам, які опікуються тваринами
2 мая 201510:31

Притулок для собак Rifugio Italia загорівся на Великдень. Більшість його мешканців у той день загинула – 70 собак і одне кошеня. Цього ж дня загорівся притулок у сусідньому селі “Сіріус”, але там пожежу встигли загасити.

Особливістю притулку Rifugio є те, що його збудували з ініціативи італійської сторони. Його власники – італієць Андреа Чистерніно та Влада Шалутко. Вони також завідують міжнародним фондом допомоги тваринам.

Rifugio проіснував приблизно рік. Фінансували його європейські, а насамперед італійські зоозахисні організації.

Як розповіла одна з власників Влада Шалутко, на момент підпалу на території притулку перебували волонтери, дві молоді дівчини:

- Спалахнуло все миттєво. За 4-5 хвилин уже все вигоріло. Дівчата встигли відкрити декілька вольєрів, щоби собаки вибігли.  Але встигло небагато. Ті, хто тоді тут був, бачили, як двоє людей тікали в напрямку від притулку, коли все загорілося.

У притулку залишилося 30 собак і кішка (її кошеня згоріло в пожежі). Більшість його території – згарище. Крім вольєрів із собаками, згоріла і кухня.

Площа притулку зменшилася відсотків на 70. Тепер собаки живуть просто на вулиці. По периметру стоять будки, де вони сплять. На відгородженій території, де колись були вольєри, - спільна могила.

- Here sixty-nine собака and baby-cat, - називає цифри ламаною англійською Андреа, коли підходить до місця поховання.

 

Під час нашого перебування тут більшість часу з нами спікувалася Влада. Андреа ж стояв осторонь і дивився на обгорілі рештки вольєрів, де жили собаки, в тому числі й цуценята.

У самих активістів є дві версії, чому сталася трагедія, – догхантери і мешканці сусіднього села Лісовичі. Варіант із захопленням у такий спосіб землі зоозахисники відкидають.

- Ця земля нікому не потрібна, вона - у власності фонду, з притулком чи без. Тому робити це з таких мотивів нікому не вигідно.

 

Обидві версії підкріплені тим, що Андреа неодноразово отримував погрози як від організації догхантерів, так і від місцевого населення.

- Нам місцеві неодноразово казали, що підпалять нас. Їм ніби заважають собаки тим, що гавкають, хоча ми розташовані не в самому селі, до нього ще кілометр іти пішки.

Самі місцеві версію про підпал притулку односельчанами відкидають.

- Ніхто їх не підпалював. Притулок розташований на торф’яному болоті, того і загорівся через весняне паління трави. У нас такі люди - може, й сваряться, но підпалить ніхто не міг. Пасха, пішли шашлики, пішли люди на природу і через це получився підпал, - каже жителька села Світлана.

 

- Нада ж було обкопать там якийсь ров. Нада ж техніку бєзопасності якусь тоже ж соблюдать, - додає її односельчанин Станіслав Костянтинович.

Хоча з розмов місцевих помітно, що до притулку тут не найтепліше ставлення.

- Ну да, вже не мішають якби спать. А то гавкають іногда, буває. Так більш нема чого сказати, - каже підліток Саша.

Крім того, ЗМІ повідомляли, що раніше на догхантерських ресурсах з’являлися погрози конкретно власникові притулку Андреа Чистерніно.

Обох опікунів собак шокує те, що в Україні люди, які вбивають тварин, можуть говорити про це в ефірі телепередач і їм нічого за це не буде.

- Так ось один догхантер Олексій Святогор говорив: мовляв, так, я вбив сто собак. І йому за це нічого ніхто не сказав.

 

Щодо стану розслідування, то, за словами Влади Шалутко, справу щодо притулку порушили за статтею “Умисне знищення або пошкодження майна”.

- Це неправильно, оскільки є закон “Про жорстоке поводження з тваринами” і стаття Кримінального кодексу №299, яка передбачає штраф і позбавлення волі. Але, мабуть, вони розглядають “жорстоке поводження з тваринами” як власне тортури, а підпал сюди не зараховують.

У день, коли сталася пожежа, Арсен Аваков у своєму Facebook запевнив волонтерів, що зловмисниками, які підпалили притулок, займаються правоохоронці.

Як повідомляли ЗМІ, у міліції Київської області попередньою причиною займання назвали загорання сухої трави.

- Попередньо – це загорання трав’яного настилу, вогонь з якого вітром перекинуло на 14 вольєрів, де перебували собаки. Загинула одна кішка і 70 собак, із них 65 задихнулися чадним газом", - розповіла головний спеціаліст відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції Віталія Грохольська.

Під час перебування кореспондентів INSIDER у Rifugio до захисників тварин приїхали волонтери.

Максим Шевчук, співзасновник проекту СhangeUA розповів, що зараз у Facebook проходить акція “5 репостів за 1 гривню”. За два дні зібрали близько 10 000 репостів.

 

- Так, це невеликі гроші, але ми вже вирішили приїхати і допомогти фінансово. Акція триватиме до 1 травня, але вже з цією сумою можемо допогти тваринам, які вижили.

Влада й Андреа не мають наміру закривати притулок чи переїздити.

- Так, нам дуже важко, але ми не будемо мямлити, треба продовжувати робити те, що робимо. А винуваті ті, хто це зробив. А підпал це чи ні – чекатимемо результатів експертизи, поки що це лише здогадки.

Волонтери ж кажуть, що після революції ситуація з притулками не змінилася.

- Ситуація з притулками без особливих змін - здебільшого це приватні притулки, власники своїми силами добувають на утримання. Війна однозначно вплинула на все - знизився рівень допомоги, ну і ті притулки і тварини, які в зоні бойових дій - зараз у важкій ситуації. Вивезти всіх нереально, тому сотнями тварини гинуть від голоду. Держава плювати хотіла на тварин і на наші проблеми з бездомними тваринками - жодної допомоги і підтримки на сьогодні, - каже Яна Ренк.

- Нова влада - це суцільне непорозуміння. Якщо раніше нас слухали і намагалися хоч щось зробити і допомогти, то зараз повний ігнор у всіх структурах, - додає вона.

Владислав Красінський, Лілія Макашова

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

22.11.2018, 00:46
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus