Продати Бога

Першим кроком до повернення служінню Вищим цілям має стати об'єднання церков, принаймні в Україні
Make Ghetto "Jesus memes"
24 октября 201414:00

"Кросівки поскрипують на мармурових плитах з золотим ободком"

Дідьє ван Ковелар, "Євангеліє від Джиммі"

У моєму ранньому дитинстві предметом колекціонування були наліпки, які вклеювались у спеціальні альбоми. Альбоми були різними, теми теж.

Темою мого першого такого альбому був Робокоп, його друзі та вороги. Назбиравши копійками необхідну суму, я чимчикував до гастроному, де на розкладці преси можна було придбати набір наліпок. Яка ж то радість була, коли в наборі всі наліпки були новими! Але таке траплялось украй рідко, тому хлоп'ята у дворі організовували цілу біржу, де можна було виміняти потрібний для колекції екземпляр.

Нещодавно мені вдалося відшукати той альбом. Гортав сторінки свого дитинства я за письмовим столом, на якому стояло кілька іконок із ликами християнських святих. Заламінований позолочений лик Богородиці за форматом був ідентичним до роміру трохи потьмянілих наліпок із зображенням Робокопа. Дивне порівняння вже тоді закралося у свідомість: Богородиця - це один із персонажів іще одного альбому. Тоді й почав ставити собі питання. Як я згодом зрозумів, не один я.

З питаннями та пошуками приходить зневіра.

"В єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву".

Витяг з Символу Віри

Зневірившись у Церкві, люди почали шукати Бога всередині. Шукаючи Бога всередині себе, публіка звернулася до інших релігій. Особливо молодь, цікавлячись іншими релігіями, колекціонує Богів, як фантики. Усе більше людей сприймає Церкву як частину масової культури, а Ісуса - як стародавнього супергероя.

У цьому винен не Робокоп, не Техаський Рейнджер і навіть не Гаррі Поттер. Причиною нівелювання місії Церкви є сама Церква і її самоподіл. УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ, чисельні протестантські та сектантські релігійні угруповання усе більше утверджуються в статусі клубів за інтересами, але аж ніяк - інституцій, покликаних вести людей до чогось Вищого. Бо як дядько в рясі може закликати людей до єднання в ім'я вищих цілей, коли самі ж попи нівелюють значення головних принципів своєї Церкви?

Написав би я цей текст кілька століть тому, то сидів би в найтемнішому закапелку Кам'янець-Подільської ратуші. Це в кращому випадку, бо зазвичай за такі тексти палили палкі прихильники Церкви.

Часи змінились, Інквізиція заморозила свою діяльність, але Страх Божий лишився, що і змушує багатьох людей бути вірними супергероєві на ім'я Ісус.

А от за критику Гаррі Поттера людей ніколи не палили.

"Щоби створити Церкву, потрібен хоча би мінімум спритності та обережності, дипломатії тобто…"

Дідьє ван Ковелар, "Євангеліє від Джиммі"

Церква стала не тільки маніпулятором. Самою Церквою, в її роздільності, маніпулюють політики, бізнеси, держави. Першим кроком до повернення служінню Вищим цілям має стати об'єднання церков, принаймні в Україні. Я не богослов, але питання на кшталт "як правильно складати пальці в хресному знаменні" не можуть стати на заваді об'єднання Церкви.

Навряд чи керівництво Warner Brothers (правовласники Бетмена) колись зачне розколювати корпорацію через хибне трактування суперсил і походження свого персонажа.

Здається, церковнослужителі не розуміють, що в сучасному світі їхній Супергерой конкурує з Бетменом. Хто має більше шансів продати свій продукт на ринку: велика, об'єднана у своїй меті та ресурсах корпорація чи така ж корпорація, але подріблена міжусобицями і вкрай консервативна? Відповідь очевидна.

До речі, жодна війна не розпочалася через Бетмена.

Разделы :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 19:22
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus