Інформаційний фронт Майдану

Режисер Клавдія Букевич, соціальний художник #Sociopath та фотограф Анрі Мос знімають відеоновели про людей "з геном українця"
Фото: Максим Кудимец, INSIDER
27 января 201410:31
 • 0
 • 1

"Бімба production" робить репортажі з "полювання на "тітушок" і найгарячіших подій на Грушевського. Запитує учасників протестів, як вони бачать події в країні та що пропонують робити далі.

Документалісти розповіли INSIDER, навіщо це роблять і чому не можна боятися.

Над проектом працює режисер Клавдія Букевич, соціальний художник #Sociopath і фотограф Анрі Мос.

Усі вони працюють у медіа-сфері, вміють користуватися камерою, монтувати та інтерв’ювати.

“Ми – воїни інформаційного фронту: хтось будує барикади, хтось б'ється на смерть, а хтось проводить ідеологічну роботу. Ми спілкуємося з людьми, яким є що сказати, і доносимо їхню думку до тих, хто ще не прокинувся. В такий спосіб ми закликаємо до свідомого вибору”, - кажуть засновники "Бімби".

Наразі над проектом працює лише ця трійця. Частину відео знімають самі, частину беруть у інших журналістів і документалістів. Але зараз активно шукають волонтерів, особливо тих, хто зможе знімати в інших містах України. Пояснюють, що хочуть показати більш повну й об’єктивну картину подій у країні.

Let`s Riot

Перший ролик, який вони виклали, – Let`s Riot – присвячений подіям 19 січня. “Якщо не зможем, помрем”, – коротко коментує на камеру події один із учасників протесту.

Це відео – про рішучість і незворотність. Документалісти пояснюють, що громадянський обов’язок змушує братися за таку непросту справу: “На передовій знімати, звичайно ж, складно, але боятися не можна, бо страх означатиме перемогу системи”.

 

 

ДНК: Майже дозрілість

Учасники "Бімби" зняли також цілий репортаж із "полювання на "тітушок", під час якого познайомилися з оператором проекту інших документалістів - Babylon13. Кажуть, роботи цієї творчої групи їм подобаються, як і діяльність "Крапля в океані" та VideoProtest.

Ще два відео арт-групи – це вже ролики проекту "ДНКua" про людей "з геном українця". Для них знімають як звичичаних небайдужих українців, так і відомих постатей. Розпитують про спостереження, думки й переживання стосовно останніх подій. Шукають відповідь, що робити далі.

"Ген українця" – це поклик предків, що прокинувся в кожному з нас і сьогодні визначає наші думки та дії. Це спосіб мислення і існування, самоідентифікація за приналежністю до національної ідеї", - пояснюють учасники.

ДНК: Еволюція

Цей проект з інтерв’ю у "Бімбі" планують розвивати найбільше, але за можливістю намагатимуться й надалі робити репортажі з ключових подій. Кажуть, матеріалу вже багато, тож невдовзі продовжуватимуть ділитися найцікавішим.

"Те, що ми робимо, – це суто людський обов’язок відстоювати правду. А наша основна мета – достукатися до всіх українців, що носять в собі ген вільної української нації", - кажуть хлопці.

Український дім. За крок від мародерства

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter
1
ПРОСМОТРОВ
0
КОММЕНТАРИЕВ

КОМЕНТАРІ

22.12.2014, 23:45
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 1 февраля 2016

  INSIDER: Лучшие материалы

  Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми

  • 0
  • 31
   
  • 31 января 2016

  Роман Безсмертний: "Росія зацікавлена, щоб ця війна тривала без кінця"

  "З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"

  • 3
  • 19
   
  • 29 января 2016

  Как проститься с прошлым

  Как прощаться и открываться новым возможностям, рассказывает психолог

  • 1
  • 21
   
  • 29 января 2016

  Крымские ультрас: «Предателей мы не забудем»

  Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас

  • 1
  • 25
   
Система Orphus