Скільки втратить Росія від українського ембарго

З полиць українських магазинів можуть зникнути російські шоколадні батончики, розчинна кава, чай, цигарки та мило
30 декабря 201517:00

Кабінет Міністрів вирішив запровадити "дзеркальні" заходи у відповідь на запроваджені Росією обмеження торгівлі, заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду.

"Сьогодні Кабінет Міністрів ухвалює дві постанови щодо контрдій проти незаконних дій Російської Федерації. Перша постанова – про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять із російської Федерації. І друга постанова – про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять із Російської Федерації", – заявив Яценюк.

Напередодні президент Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє вводити контрсанкції проти Росії. Відповідний закон прийняла Рада 24 грудня.

Ввечері того ж дня Міністерство економічного розвитку та торгівлі опублікувало перелік товарів, імпорт яких пропонують заборонити як відповідь на ймовірне введення Росією торгового ембарго проти України.

Зокрема, пропонують заборонити імпорт російського м'яса, риби, молюсків, зерна, хлібобулочних виробів, горілки, пива, сигарет, кондитерських виробів, кормів, хімікатів, кави, чаю та залізничних локомотивів.

Введення ембарго на російські товари є відповіддю на дії керівництва Росії. Як повідомляв INSIDER, 16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про призупинення з 1 січня 2016 року вільної торгівлі з Україною "у зв'язку з винятковими обставинами, що зачіпають інтереси і економічну безпеку РФ", а Держдума 23 грудня прийняла відповідний закон.

Крім того, 21 грудня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про скасування зони вільної торгівлі з Україною і про введення заборони на імпорт української сільгосппродукції як заходів у відповідь на набуття чинності з 1 січня зони вільної торгівлі між Україною та ЄС і запровадження Україною санкцій проти РФ.

За словами Яценюка, постанови про запровадження "дзеркальних" економічних обмежень щодо Росії будуть опубліковані в перший день після фактичних дій російської сторони щодо введення обмежувальних заходів проти українських товарів. 

Як повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська, Кабмін затвердив перелік російських товарів, які будуть заборонені для ввезення в Україну, в редакції МЕРТ. 

Скільки може втратити російський бізнес, якщо Україна заборонить імпорт продукції, яка потрапила до "чорного списку" України?   

За даними Державної фіскальної служби, за 11 місяців Росія експортувала в Україну товарів на $5,5 млрд. Питома вага російського імпорту в Україні становить 17,4%. Україна експортувала за аналогічний період до Росії товарів на 4,32 млрд. У структурі українського експорту за цей період ринок Росії займає 12,3%. Негативне сальдо торгівлі з Росією становить $1,4 млрд.

До "чорного списку" Мінекономрозвитку потрапило 43 видів товарної продукції за класифікацією  УКТЗЕД.

За 11 місяців 2015 року, за даними митної статистики, російські компанії експортували в Україну цих товарів на $180 млн. Найбільша стаття імпорту зі списку Мінекономрозвитку – поставки чаю та розчинної кави. Їх було поставлено в Україну з Росії на $41 млн. Ще на $40 млн було поставлено продуктів харчування, хлібобулочних і макаронних виробів, маргарину. Кондитерських виробів в Україну було імпортовано на $24 млн, сигар і цигарок - на $22,4 млн. Спиртів росіяни в Україну продали на $12 млн, пластмасових труб - на $11 млн, мила – на $10 млн. Мінеральних і калійних добрив було імпортовано за 11 місяців 2015 року на $9 млн.

 

Цікаво, що до "чорного списку" не потрапили товари, які Росія не імпортувала в Україну в 2015 році. Наприклад, сири плавлені, натуральна кава, корм для котів і собак, горілка або пиво. Принаймні ці товари не поставлялися в Україну з Росії, якщо шукати їх у митній статистиці за відповідними кодами УКТЗЕД, які МЕРТ вказало в своєму списку заборонених товарів.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 08:01
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 22 августа 2019

  Обвиняемого убийстве журналиста Сергиенко выпустили из СИЗО

   
  • 21 августа 2019

  Обзор решений правительства: отчет Гройсмана, саботировали трансформацию национальных больниц и выделили деньги пострадавшим в АТО

   
  • 21 августа 2019

  Дело фермера Бутрименко: финансирование терроризма vs теракт

   
  • 20 августа 2019

  Черняховский из небытия. Кто озвучивает месседжи Портнова на квази-митингах в Киеве

   
Система Orphus