Регіональні князі

Що відомо про "нових" мерів обласних центрів
23 ноября 201508:00

Другі тури виборів на посади міських голів великих міст пройшли 15 листопада.

Завдяки місцевим виборам мала відбутися зміна регіональних еліт у рамках реформи з децентралізації. Вона, зокрема, передбачає збільшення повноважень і відповідальності влади на місцях, а також перерозподіл бюджетних потоків на користь регіонів.

Основну роль у вирішенні питань на місцях відіграють мери міст і секретарі міських рад. Зокрема, вони вирішують питання щодо виділення та продажу землі, управління комунальним майном та розподілу бюджетів на закупівлі.

INSIDER проаналізував нових мерів обласних центрів.

Результати виборів мерів великих міст показують, що ідея зміни регіональних еліт та її реалізація виборцями – протилежні речі. Новими очільниками міст, за винятком декількох, залишилися старі кадри, які за попередні роки своєї служби сприяли бізнесу свого оточення.

Віталій Кличко. Київ

 

Офіційно в Кличка немає пакетів акцій чи часток у статутних фондах українських компаній.

У 2014 році на посаді мера столиці він отримав 107 тис. грн доходу. На рахунках у німецьких банках зберігає $55 тис. Загалом подружжя Кличків на рахунках у банках тримає більш ніж 520 млн грн.

Дружина Кличка володіє двома автомобілями: Land Rover Discovery (2013 року) та Toyota Sequoia (2014 року). Мер Києва автомобілі не задекларував. Кличкові належить будинок площею 225 кв. м, його дружині - дві земельні ділянки на 3286 кв. м.

У 2000-х Віталій Кличко був власником інвестиційної компанії "Фортуна плюс". Його партнерами по бізнесу в різний час були рідний брат Володимир, народні депутати від – УДАРу Артур Палатний і Валерій Карпунцов. А також колишній депутат Київради з блоку Кличка Павло Демінський.

Серед українських компаній, до яких мали стосунок Віталій і Володимир Клички: рекламна агенція "К2 Промоушенз" і торгова фірма "Терра Нова". Фірма "Кватро М", яка, згідно з реєстром, спеціалізується на продажі шкіряних виробів і годинників, належить Володимирові Кличку і зараз.

Сергій Моргунов. Вінниця

 

Уперше депутатом міської ради Вінниці Сергій Моргунов став у 2002 році. В 2006 році, коли Володимира Гройсмана було обрано мером, Моргунов переобрався депутатом і став секретарем міської ради. Відтоді соратник Гройсмана був незмінним секретарем міськради Вінниці – базового регіону президента України Петра Порошенка.

У 2014 році, після того, як Гройсман став народним депутатом за списками БПП та був обраний спікером Верховної Ради, виконання обов'язків очільника Вінниці було покладено на Моргунова.

У 2015-му мешканці Вінниці обрали Моргунова мером, який балотувався від партії Гройсмана – "Вінницька європейська перспектива". Особливістю його передвиборної кампанії була велика кількість зовнішньої реклами та сюжети по вінницькому муніципальному ТБ.

Дохід новообраного градоначальника Вінниці в 2014 році становив 150 тис. грн. За аналогічний період його родина заробила, як це часто буває в українських чиновників, 1,05 млн грн. Левова частка доходу родина Моргунова отримала від підприємницької діяльності.

У Моргунова є будинок площею 352 кв. м і земельна ділянка 928 кв. м. На родину записано три земельні ділянки загальною площею понад тисячу кв. м і 600 кв. м нерухомого майна невідомого походження.

Автомобілів Моргунов не задекларував. Усе рухоме майно – на родині. Наприклад, їм належить люксовий автомобіль Mercedes-Benz ML 350 та Volkswagen Touareg. Обидва 2011 року випуску.

Чим заробляє собі на хліб родина мера Вінниці? Його дружині Наталії та сестрі Оксані належить ТОВ "Вітеком". У минулому ця фірма належала особисто Сергію Моргунову.

У 2013 році влада Вінниці погодила продаж ТОВ "Вітеком" двох земельних ділянок на одному з центральних проспектів міста. Зокрема, за підписом Гройсмана фірмі було продано 4482 кв. м землі, що на проспекті Коцюбинського, 13-а та 13-б. На цій ділянці вже розміщувалася нерухомість Моргунова, а саме - об'єкти торгівлі. Ціна продажу землі становила 1,8 млн грн.

Інша фірма дружини та сестри Моргунова – ПП "Еконіка-М". Вона також займається нерухомістю - скуповує майно, яке раніше належало місту. Наприклад, як в. о. мера Вінниці Моргунов підписав рішення про продаж сестрі та дружині 1846 кв. м землі за 406 тис. грн. Ділянка розміщена на вулиці Київській, 108-а. Землю продано для будівництва та обслуговування об'єктів торгівлі. З 2012 року цю землю родичі нового мера орендували в міста.   

2012 року "Еконіка-М" отримала ділянку на 0,18 га на Хмельницькому шосе, 75-б. Раніше цю землю орендувало ТОВ "Вітаком", яке належало сестрі Моргунова і нині ліквідоване. Сьогодні за цією адресою розташований торговий центр "Пасаж".

У 2011 році Вінницька міська рада вирішила продати фірмі "Еконіка-М" дві ділянки на Хмельницькому шосе, 75-а та 75-в загальною площею 2700 кв. м за 550 тис. грн. Окрім невисокої ціни, влада Вінниці дозволила родичам секретаря міськради виплатити кошти за землю з відтермінуванням на рік.

У 2008 році нещодавно обраний мером Гройсман передав в оренду до 2030 року земельну ділянку біля Центрального ринку під стоянку автомобілів фірмі родини Моргунова – ТОВ "Вітеком".

Микола Романюк. Луцьк  

 

З 2007-го по 2010 рік Романюк був головою Волинської обласної державної адміністрації. До цього займав посаду директора волинського регіонального управління "Приватбанку".

Багаторічний голова Луцька в 2014 році отримав 181 тис. грн доходу. Його дружина Марія заробила 250 тис. грн у вигляді дивідендів.

Романюку належать земельні ділянки на 1440 кв. м і 580 кв. м, будинок площею 282 кв. м, квартира на 55,7 кв. м і садовий будинок на 98 кв. м.

Чимало об'єктів нерухомості належить і його дружині. Зокрема, дві земельні ділянки на 4000 кв. м, будинок на 53,7 кв. м, три квартири та садовий будинок на 120 кв. м.   

На рахунках у банку мер Луцька тримає більш ніж півмільйона гривень і має цінних паперів на 5,4 млн грн. Їздить очільник міста на Toyota Land Cruiser Prado 2003 року випуску.

Мер Луцька входить до об'єднання власників дачних будинків "Пісочне", що розташоване в селі Мельники Шацького району.

Його партнерами по дачному об'єднанню є бізнесмен, голова спостереженої ради "Гнідавський цукровий завод" Ярослав Галькевич і бізнесмен Ярослав Гич –позаштатний радник колишнього голови Волинської ОДА Бориса Клімчука та співвласник "Ковельського хлібокомбінату".

Офіційно бізнесом ані Микола Романюк, ані його дружина не займаються. Однак його сини Володимир і Валентин – підприємці.

Зокрема, Володимирові Романюку належить ТРЦ "Буратіно" (Луцьк). Також він володіє фірмою ТОВ "Євро Альянс Луцьк", директором якої є його брат Валентин. Володимирові належить ТОВ "Інтербізнес", що торгує комп'ютерною та офісною технікою.

Романюку також належить ТОВ "Волиньборд", що володіє дозволами на розміщення рекламних щитів у Луцьку. Проживають Романюки в елітному селі Зміїнець, поблизу Луцька.

Борис Філатов. Дніпропетровськ

 

Новообраний мер Дніпропетровська Борис Філатов називає себе юристом і журналістом. До  обрання мером був депутатом Верховної Ради в об'єднанні "Укроп". Потрапив до парламенту по мажоритарному округу в Дніпропетровську.

Під час передвиборної кампанії до Ради позиціонував себе як кандидат від президентського блоку. Однак до Блоку Порошенка так і не вступив через конфлікт першого з Ігорем Коломойським. Активно критикує політику президента Порошенка та його команди.

У 2014 році Філатов був заступником Ігоря Коломойського, який у той час був губернатором Дніпропетровщини. Новий мер належить до оточення фінансово-промислової групи "Приват", яку очолюють Коломойський і Геннадій Боголюбов. Їм, своєю чергою, належить найбільший банк країни "Приватбанк", єдиний працюючий НПЗ, найбільша мережа АЗС, усі феросплавні заводи, комбінати, які видобувають для них руду і великий медіа-холдинг "1+1".

Філатов товаришує з Геннадієм Корбаном – на початку 2000-х відомим як рейдер, який сам себе називає "спеціалістом із конфліктів" у корпоративному секторі.

Сам Філатов у минулому брав участь у резонансних судових процесах, пов'язаних з інтересами Коломойського. Через це ЗМІ охрестили Філатова юристом групи "Приват", який спеціалізується на перерозподілі корпоративної власності.

Опонентом Філатова на мерських виборах був Олександр Вілкул – колишній менеджер Ріната Ахметова. Сьогодні вони непримиримі суперники, хоча ще декілька років тому називали себе друзями. Їхні стосунки зіпсувалися після того, як губернатор Дніпропетровської області Вілкул за допомогою державних органів спробував відібрати в Олега Левіна Дніпропетровський стрілочний завод. Левін був партнером Філатова.

Минулого року Філатов отримав 73 тис. грн доходу. Його дружина – 930 тис. грн. Уся сума була отримана, як дохід від оренди майна. Новообраному мерові належать дві ділянки загальною площею 2200 кв. м, квартира на 280 кв. м та інше нерухоме майно на 613 кв. м. У його дружини – будинок на 462 кв. м, дві квартири 824 та 212 кв. м відповідно. Інше нерухоме майно - 500 кв. м.

Борис Філатов володіє великим автопарком, який складається з Jaguar (1989 року), Mercdes-Benz (1969 року), Mercedes-Benz S600 (2012 року). Також у своїй власності він має катер SKI Nautigue, гідроцикл Bombardier, парусно-моторний катер "Русич", моторний човен Grand S 4704 Mercury F-50 ELPTO, гелікоптер Eurocopter AS 350 B2, два мотоцикли Honda та "Тріумф" і квадроцикл Arctic Car Prowler.

Його дружині належать три автомобілі Porsche: Panamera (2012 р), Carrere (2007) та Cayenne (2007). Окрім того, Філатов володіє цінними паперами на 1,5 млн грн.

Сергій Сухомлин. Житомир

 

У 2006 році Сухомлина було обрано депутатом Житомирської міської ради. Згодом разом із нинішнім віце-прем'єром Геннадієм Зубком та Олександром Рабіновичем він перейшов у "Єдиний центр" Віктора Балоги.

У 2009-му вони перейшли до "Фронту змін" Арсенія Яценюка. З 2010 року Сухомлин був депутатом Житомирської обласної ради від "Фронту". Очолював фракцію "Батьківщини" Юлії Тимошенко в облраді.

На початку 2014-го був призначений першим заступником міського голови Житомира Любові Цимбалюк від партії Тимошенко. З нею ж він, як кандидат від "Солідарності", змагався за мерське крісло на місцевих виборах.

Сухомлин, Зубко та Рабінович заснували ГО "Наш дім Житомир" і спортивний клуб "Візаж".

Дохід нового голови Житомира в 2014 році становив 1,4 млн грн. Основна сума була отримана від продажу майна. Його дружина Світлана заробила 417 тис. грн.

Сухомлин володіє земельною ділянкою на 3600 кв. м і квартирою на 114 кв. м. Дружині належить 3600 кв. м землі. Їздить мер на Porsche Cayenne 2011 року, дружина – на BMW X3 2007 року.

Свій бізнес Сухомлин переписав на дружину. Їй належить ТОВ "Маген-Україна" – фітнес-центр у Житомирі. Бізнес-партнером у цьому бізнесі є Олена Веретельник - дружина Рабіновича.

Сам Сухомлин має частку в ТОВ "Візаж". Компанією також володіють його дружина та подружжя Рабінович-Веретельник.

Частки в ТОВ "Кінотон" і ТОВ "Каденція", якими Сухомлин володів разом із Рабіновичем, також перейшли дружині. Перша фірма - управляє кінотеатром "Україна" в Житомирі, друга – кафе, яке розміщене поряд з їхнім кінотеатром. У 2014-му "Кінотон" потрапив до переліку закладів, яким міські депутати дозволили працювати в нічний час.

У тому ж таки кінотеатрі розташована ще одна фірма Сухомлинів і Рабіновичів – "Кон Бріо", якій належить піцерія "Маріо".

Дружині мера Житомира та його партнерові Рабіновичу належить також архітектурно-будівельна компанія "Архітектура плюс дизайн" і ТОВ "Стров енержи". У 2014 році, коли Сухомлин був заступником голови міста, компанія "Стров енержи" за кошти міста проводила аудит комунальних підприємств щодо споживання ними обсягів газу.

Богдан Андріїв. Ужгород

 

У 2014 році новообраний мер Ужгорода  отримав 3,1 млн грн доходу. Більшість його заробітку становили дивіденди. Його дружина заробила 8,6 млн грн, з яких 7,4 млн грн – також дивіденди. У її власності - Mercedes-Benz ML 350  2012 року.

До того, як стати мером, Андріїв був в. о. голови міста та секретарем міськради. Був членом Партії регіонів, брав активну участь в акціях Антимайдану.

Родина Андріївих провадить бізнес у сфері будівництва та зеленій енергетиці. Так, меру Ужгорода та його братові Андрію Андріїву належить житлово-будівельний кооператив "Аніта". Ця фірма будує та продає житлові будинки в Ужгороді.

Родині мера Ужгорода також належить ПП "Зелена технологія" та ТОВ "Сонячна енергія плюс". Перша керує малою гідроелектростанцією у Перечинському районі потужністю 1 МВт. Друга - геліоелектростанція в Ужгородському районі Закарпатської області.

Дружині Андріїва Владі належить ТОВ "Срібний лід", яка будувала льодову арену в Ужгороді. На свою сестру Ірину Ватан вона переписала два ПП: "Булава УЖ" та "Булава УЖ1" – охоронні підприємства.

Володимир Буряк. Запоріжжя

 

Самовисуванець Володимир Буряк є ставлеником Ріната Ахметова.

Запоріжжя для Ахметова є одним із базових регіонів, тому і було зроблено ставку на головного інженера меткомбінату "Запоріжсталь", який належить мільярдерові.

Конкурентом Буряка був кандидат від БПП Микола Фролов, який набрав на 10% голосів менше. Запоріжсталь – одне з найбільших металургійних підприємств України, яке увійшло до холдингу "Метінвест" Ріната Ахметова та Вадима Новинського в 2012 році.

Буряк змінив на посаді міського голови Олександра Сіна, якого було обрано в 2010 році як представника "Батьківщини" Юлії Тимошенко. Але згодом Сін вступив до Партії регіонів. Сін запам'ятався скандалами через крадіжку коштів комунальних підприємств Запоріжжя на користь Євгена Анісімова – напівкримінального місцевого бізнесмена.

Руслан Марцінків. Івано-Франківськ

 

Марцінків був народним депутатом Верховної Ради сьомого скликання від "Свободи". До цього був депутатом Івано-Франківської міськради, а ще раніше – її секретарем.

У 2013 році Марцінків заробив 232 тис. грн. Дохід його родини від підприємницької діяльності становив 531 тис. грн.

Згідно з Реєстром юридичних осіб часток у бізнесі, які належать йому або його дружині, - немає. За 2014 рік декларацію міського голови Івано-Франківська знайти не вдалося. У 2013-му Марцінківу належала квартира на 102 кв. м.

Марцінків змінив на посаді міського голови Віктора Анушкевичуса, який керував містом з 2006 року.

Валентин Казаков. Сєверодонецьк

 

"Регіонал" Валентин Казаков очолює Сєверодонецьку міську раду з 2010 року. До цього був головою правління Сєверодонецького об'єднання "Азот" – виробника азотних добрив, який належить Дмитру Фірташу. На виборах голови міськради Казаков переобирався як представник "Опозиційного блоку".

Як характеризують мера місцеві ЗМІ? Коли в 2014 році в місто зайшли проросійські казаки, мер Сєверодонецька взяв лікарняний. Після звільнення міста від сепаратистів Казаков зник на деякий час.

ЗМІ повідомляли, що до його зникнення був причетний "Айдар". Коли його випустили, то бійці змусили мера написати заяву про відставку. Заяву Казаков написав, але у відставку не пішов.

На посаді голови адміністративного центру Луганської області, згідно з декларацією, в 2014 році він отримав 230 тис. грн доходу. З цієї суми зарплата становила 134 тис. грн, пенсія – 71,5 тис. грн.

У власності Казакова перебувають чотири квартири та два гаражі. Володіє двома автомобілями Opel Vectra 2001 року та Toyota Prado 2005 року.

Андрій Садовий. Львів   

 

Офіційно багаторічний мер Львова не займається бізнесом. У його родині гроші заробляє дружина – Катерина Кіт-Садова.

Торік Содовий заробив 126 тис. грн. Його дружина – 520 тис. грн. Подружжю Садових належить земельна ділянка у Львові на 702 кв. м, будинок на 660 кв. м і автомобіль Mercedes-Benz Viano 2012 року випуску.

Кіт-Садовій належить ПрАТ "Радіокомпанія Люкс". Її партнерами є Роман та Оксана Андрейки. Роман Андрейко входить у партію "Самопоміч". У 2014 році пройшов до Київради за її списками. У 2015-му не потрапив до Київради.

Через ПрАТ "Радіокомпанія Люкс" їм належить низка ЗМІ: "Телеканал "24", радіо Lux FM (Львів) та Lux FM (Київ), ТОВ "Захід.Нет", яке володіє однойменним ЗМІ (Zaxid.net), "Радіо 24", сайт Football24.ua та рекламне агентство “Люкс”.

У дружини Садового також є частка в ТОВ "Королівський двір" – однойменна кав'ярня в центрі Львова, біля Домініканського собору.

У 2008 році власником пакета акцій ПрАТ "Радіокомпанії Люкс" був сам Андрій Садовий. Його партнером по "Радіокомпанії Люкс" був Андрій Карпій, якому належала ще низка радіокомпаній. У 2014-му Карпій продав чотири радіокомпанії з мережею на 27 міст Ігореві Гужві, якому тоді належало Радіо "Вести".

Олександр Сєнкевич. Миколаїв

 

Олександр Сєнкевич обрався мером Миколаєва від політичної сили "Самопоміч". Він підприємець з IT сфери.

Згідно з Реєстром юридичних осіб, Сєнкевич є співзасновником ТОВ "Блінк Ріекшн Інтернешенел". Компанія займається програмуванням. Ще одна його фірма – ПП "Лєда" - виконує монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.

У своїй декларації він вказав 3 млн грн доходів за 2014 рік. Дохід його родини становив 214,5 тис. грн.

Новий мер Миколаєва задекларував дві земельні ділянки по 1000 кв. м, дві квартири: на 70 та 55 кв. м. У його дружини – земельна ділянка на 2,6 кв. м і житловий будинок на 230 кв. м. Їздить чиновник-айтішнік на автомобілі Volvo 2012 року випуску.

До обрання Сєнкевича містом керував секретар міської ради Юрій Гранатуров. Останній обраний мер Миколаєва Володимир Чайка помер ще в березні 2013 року після інфаркту.

Геннадій Труханов. Одеса

 

Колишній нардеп від Партії регіонів Геннадій Труханов за результатами виборів залишився на посаді мера Одеси. Торік він отримав 100 тис. грн доходу. Дружина Марія живе на відсотки та дивіденди. В 2014 році її дохід становив 339 тис. грн.

Інформації про Труханова небагато. Після служби в армії він заснував охоронну фірму "Капітан" в Одесі. З 2000 року працевлаштувався в одеське представництво російської компанії "Лукойл". Займався безпекою менеджменту компанії.

ЗМІ неодноразово писали про зв'язок Труханова з кримінальним авторитетом Олександром Ангертом, якого у 1980 році було засуджено до розстрілу за вбивство. Пізніше смертну кару замінили на 15 років. Відсидівши їх, він переїхав до Британії. Труханов не заперечує своєї дружби з Ангертом.

Політичну кар'єру Труханов почав після того, як став помічником депутата Віктора Розвадовського, який сьогодні входить до депутатської групи "Воля народу".

Труханов був членом Партії соціалістів. У 2010-му очолив Партію регіонів в Одесі. Під час революції Труханов неодноразово виступав на Куликовому полі в Одесі під час акцій Антимайдану.

За даними сайту "Вести", до сфери впливу мера Одеси входить інвестиційна група "Рост", яка  об'єднує 15 компаній, що займаються будівництвом доріг, автоперевезеннями, нафтопереробкою, а також косметичними та фінансовими послугами.

Труханова називають власником медіа-ресурсів, серед яких телеканал "ГЛАС", газета "Час Ч" і новинний інтернет-ресурс odessit.ua.

Олександр Мамай. Полтава

 

За декілька років до обрання міським головою Полтави в 2010 році Олександр Мамай був директором ТОВ "Інтер-Агро". Сьогодні підприємство ліквідоване. На той час його акціонерами були матір Тамара та колишня дружина Людмила Мамай.

ТОВ "Інтер-Агро" входило в холдинг "Інтер-Агро Капітал", який належав екс-дружині Мамая, а сам він був у ньому директором.

Пізніше підприємство було продане ТОВ "Інтерагробізнес" і згодом перепродано агрохолдингу "Кренел", яким володіє Андрій Веревський.

На момент продажу "Інтер-Агро Капітал" представляв собою агрохолдинг із земельним банком 40 тис. гектарів у Полтавській і Харківській областях та елеватори. Угода оцінювалася у декілька десятків мільйонів доларів.

Веревський і Мамай не чужі один одному люди. Донька мера Полтави заміжня за двоюрідним братом Веревського.

Мамай запам'ятався бійкою з нардепом Сергієм Капліним.

Володимир Хомко. Рівне

 

Позапартійний Володимир Хомко керує містом Рівне з 2008 року. До цього був директором "Рівневодоканалу". Згідно з його декларацією за 2014 рік, мер Рівного живе скромніше, ніж його колеги з інших міст. Його дохід становив 172 тис. грн, дружина Марія заробила 100 тис. грн.

Хомко – землевласник. Йому належить 50 тис. кв. м землі, будинок на 261 кв. м та дві квартири на 90 і 72,5 кв. м. Їздить на Hyundai Santa FE 2013 року.

Бізнесом у родині мера займається зять - Роман Артуньян. Рівненські ЗМІ пов'язують зятя мера з земельними оборудками. Крім того, йому разом із партнерами належить медичний "Діагностичний центр РАМ" і будівельна компанія "Будова-М".

Також Артуньян є співвласником житлово-будівельного кооперативу "Соборний". Сьогодні фірма в стадії ліквідації. Його партнером по кооперативу є Іван Гайчук – син Василя Гайчука, заступника начальника управління Рівненського міськвиконкому.

Олександр Лисенко. Суми

 

У травні 2014 року Лисенко став міським головою Сум від "Батьківщини". За минулий рік отримав 355 тис. грн, з них 112 тис. грн – заробітна плата і ще 243 тис. грн – дохід від продажу майна.

Лисенку належить ділянка на 630 кв. м та квартира на 40 кв. м. Його дружина володіє землею площею 1140 кв. м.

Декілька років тому Лисенко володів ТОВ "Сумитранс-С", яке займалося технічним обслуговуванням автомобілів. Сьогодні він не є власником цієї компанії.

 

Сергій Надал. Тернопіль

 

"Свободівець" Сергій Надал займає крісло очільника Тернополя з 2010 року. До цього був заступником керівника податкової інспекції в Тернопільській області, декілька місяців керував податковою в Старокостянтинові Хмельницької області. 

У 2014 році Надал заробив 621 тис. грн. З цієї суми зарплата мера становила 185 тис. грн. Ще 415 тис. грн він отримав у вигляді спадщини.

Дружина Олена заробила за рік усього 30 тис. грн. При цьому вона є директором ТОВ "Акватер". Компанія належить Ярославу Гладкому – синові голови комісії міськради з питань приватизації Михайла Гладкого.

ТОВ "Акватер" керує рестораном "Назарія", який розташований у парку Шевченка. Землю під ресторан видала Тернопільська міськрада.

Окрім того, Олена Надал заснувала ГО "Гільдія рестораторів Тернопільщини". "Назарія" входить у цю гільдію разом із дев'ятьма іншими місцевими закладами харчування. З майна дружині Надала належить 3700 кв. м землі та будинок на 400 кв. м.  

Геннадій Кернес. Харків

 

Кернес займає посаду голови міської ради Харкова з 2010 року. Товаришує з Михайлом Добкіним – екс-губернатором Харківської області. В політиці з 2000-х років. Його дружина Оксана Гайсинська – донька колишнього генерального прокурора Юрія Гайсинського.

Перед виборами мера Харкова 2015 року Кернес переписав частки в бізнесі на свою дружину.

Зокрема, родині Кернесів належить регіональна телевізійна компанія "Тоніс-Центр" (харківський "7-й канал"). По 25% телекомпанії належить матері Добкіна - Аллі та Ользі Кирилловій.

Гайсинській і Кирилловій також належить ТОВ "Торговий центр "Комільфо", що володіє однойменним торговим центром. До виборів Кернес напряму володів ним.

Дружині мера Харкова належить частка в ТОВ "Фірма "Рівлад, ЛТД". Це торгові площі на вулиці Блюхера, 21, недалеко від станції метро "Студентська".

Раніше фірма була записана на Кернеса. Мажоритарна частка - в Анатолія Челобітчикова. За даними Наших грошей, він є директором і співвласником "Діамант-2006" – фірми, яка надає в оренду техніку КП "Газета "Харьковские известия" ХМР". Серед засновників "Діаманту -2006" є і Кириллова.

Крім того, Кернес переписав на Гайсинську ПАТ "НПК-Холдинг". Основний вид діяльності – оренда та експлуатація власного майна. Невеликі пакети акцій "Харківобленерго" та непрацюючого банку "Реал Банк", який належав Сергієві Курченку, також відійшли від Кернеса Гайсинській.

У Кернеса троє синів від трьох шлюбів. Однак, за даними сервісу "Гарна Хата", в 2014 році Софія Геннадіївна Кернес отримала в подарунок трикімнатну квартиру на 240 кв. м в елітному районі Києва. Угоду посвідчила харківський нотаріус, яка має офіс недалеко від міської ради Харкова. Даних про наявність доньки в Кернеса немає.

За 2014 рік Кернес задекларував 13 млн грн доходу. Левову частку доходів Кернес отримав у вигляді дивідендів і відсотків. На рахунках у банках він тримав 10,3 млн грн.

Володимир Миколаєнко. Херсон

 

Минулого року Володимира Миколаєнка переобрали міським головою Херсона. Входить у партію "Батьківщина".

У 2014 році дохід Миколаєнка складався лише із зарплати - 109 тис. грн. Його дружина заробила 132 тис. грн. Миколаєнко володіє трьома земельними ділянками загальною площею 5 тис. кв м і квартирою на 65 кв. м. Його дружині належать дві квартири на 42 та 48 кв. м.

Миколаєнку належить приватна виробничо-комерційна фірма "Демі", яка продавала нафтопродукти. Чи здійснює фірма сьогодні діяльність – невідомо. Ще однією фірмою – ТОВ "Стандарт" – Миколаєнко володіє на пару з Олегом Дерев'янком.

Олександр Симчишин. Хмельницький

 

"Свободівець" Олександр Симчишин став депутатом міської ради Хмельницького в 2010 році. Через чотири роки його призначили першим заступником губернатора області, а ще через рік він став виконувачем обов'язків очільника Хмельниччини.

Згідно з декларацією, новообраний мер Хмельницького живе скромно: 87,6 тис. грн доходу в 2014 році, відсутність автомобіля та земельна ділянка на 600 кв. м. Його дружина Світлана отримала 22,7 тис. грн. Обоє не мають часток у бізнесі.

За повідомленнями хмельницьких ЗМІ, Симчишин брав участь у мітингу під Радою у вересні, коли невідомий кинув гранату в силовиків. У результаті загинуло декілька нацгвардійців, іще десятки отримали поранення.

Анатолій Бондаренко. Черкаси

 

Анатолій Бондаренко - чиновник із багаторічним стажем. До 2005 року був головою Лисянської селищної ради, потім один рік очолював Лисянську райадміністрацію. Далі чотири роки був заступником гендиректора ТОВ СП "Нібулон", яке належить Олексію Вадатурському.

Паралельно був депутатом обласної ради Черкаської області. З 2010 року - голова черкаської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

З бізнес-активів Бондаренкові належить ПП "Свон-2007", що займається торгівлею в магазинах харчами, напоями та тютюном.

Владислав Атрошенко. Чернігів

 

Новий мер Чернігова Владислав Атрошенко – місцевий мільйонер. Був нардепом від Партії регіонів і голосував за так звані "диктаторські закони" 16 січня 2014 року. 2014 року пройшов у Раду від БПП.

Згідно з декларацією за 2014 рік, Атрошенко заробив 33,7 млн грн. Володіє двома будинками та двома квартирами. У власності мера також є майже 5000 кв. м землі. Ще два будинки та квартира належать його дружині. 

Як повідомляв INSIDER, Атрошенко - давній знайомий Петра Порошенка. У часи свого губернаторства в Чернігівській області в 2005-му взяв під контроль багато місцевих підприємств, землю та нерухомість. У власності його дружини 73,6 тис. кв. м землі. Новоспечений мер Чернігова їздить на Range Rover Vogue (2013 року).

Атрошенко володіє низкою компаній. Зокрема, на пару з губернатором Чернігівської області Валерієм Кулічем йому належить група агропідприємств, які вирощують, збирають та експортують зернові. Зокрема, до холдингу чиновників входять: "Торговий дім "Сатурн", ПОСП "Жадьківське", ТОВ "Інтер", "Агро-Трейдер", "Форсаж" і "Північагро".

Крім того, у Атрошенка є частка в "Брокерській конторі "Агроенергопостач". Його партнера по цій фірмі Миколу Купрінчика разом із дружиною було вбито у власному будинку влітку 2015 року. 

Разом з естонцем Марком Ейвіном Атрошенкові належить агропідприємство "Сідко Україна". Місцеві ЗМІ неодноразово звертали увагу, що партнери Атрошенка заробляють на держзакупівлях, які фінансуються з місцевого бюджету.

Наприклад, Атрошенку належить ТОВ "Ріел Ко.". Його бізнес-партнер у цій фірмі Костянтин Будьонний неодноразово вигравав підряди на ремонт доріг у місті. Атрошенкові належить телерадіоагентство "Терра" та телеорганізація "Ніса".

Олексій Каспрук. Чернівці

 

Олексій Каспрук удруге став мером Чернівців. Був головою чернівецького обласного осередку ГО "Фронт змін" – колишньої полтісили прем'єра Арсенія Яценюка, який народився в Чернівцях.

Згідно з декларацією, в 2014-му Каспрук отримав 82,4 тис. грн доходу, в тому числі 9,5 тис. грн – матеріальної допомоги з бюджету міста. Його дружина - 137,2 тис. грн. Більш ніж половину свого доходу вона отримала від здійснення підприємницької діяльності.

У минулому Каспруку належало ТОВ "КМ Трейд" – компанія, що торгувала комп'ютерами. Сьогодні фірма належить Сергію Левенцю.

Також переобраному меру міста Чернівців належала фірма "Ай Ті Груп". Згодом він переписав свою частку на дружину Антоніну. Компанія займається комп'ютерним програмуванням.

Кіровоград

Остаточне ім'я нового мера Кіровограда досі не оголошено. Річ у тім, що 19 листопада Кіровський райсуд Кіровограда заборонив ТВК встановлювати результати підрахунку голосів до рішення суду щодо позову довіреної особи кандидата в мери від БПП Андрія Райковича.

Визнати результати виборів, згідно з законом, мали до 21 листопада. Раніше про перемогу на виборах оголосили штаби обох кандидатів: кандидата від БПП Райковича та самовисуванця Артема Стрижакова.

Андрій Райкович із 2010 року був депутатом обласної ради Кіровоградської області від "Народної партії". Він - власник і директор компанії "М'ясокомбінат "Ятрань", відомого виробника ковбасних і м'ясних виробів. Окрім того, Райковичу та його дружині Галині належать дві компанії, на які записано об'єкти нерухомості: ТОВ "Ар Ессет" та ТОВ "Міа Люкс".

Артем Стрижаков - у минулому обирався до місцевих рад від Партії регіонів. Стрижаков потрапив до міськради Кіровограда завдяки знайомству з покійним сином Януковича – Віктором. Місцеві ЗМІ називають його близьким до колишнього губернатора Сергія Ларіна, який був у команді Сергія Льовочкіна, екс-голови Адміністрації Януковича.

Стрижаков був активним учасником і ведучим Кіровоградського Антимайдану.

Після революції, втечі клану Януковича та розвалу Партії регіонів, Льовочкін і Ларін створили Партію розвитку України, куди увійшов і Стрижаков.

Напередодні виборів до Верховної Ради в 2014 році він опинився серед запрошених на зустріч партактиву "Опозиційного блоку".

Після зміни політичної партії Стрижаков запам'ятався проведенням патріотичних акцій і розфарбовуванням під'їздів будинків міста в жовто-блакитні кольори. 

Стрижакову належить ТОВ "Кіровоград-Медіа", яке надає послуги рекламного характеру. Бізнес-партнером мера у цій фірмі є Ігор Хоменко.

Декларацію Стрижакова за 2014 рік знайти не вдалося. Згідно з декларацією 2013 року, він заробив 1,11 млн грн. Основну суму отримав від підприємницької діяльності.

Максим Єфімов. Краматорськ

 

Краматорськ – найбільше місто Донецької області, де відбулися вибори. Обрання місцевої влади у нинішньому обласному центрі Маріуполі має відбутися 29 листопада.

Мером Краматорська було обрано народного депутата Максима Єфімова, який обирався в Раду по округу від БПП.

Згідно з декларацією, в 2014 році Єфімов заробив понад 14 млн гривень. Більша частина надходжень – від підприємницької діяльності.

Бізнес Єфімова побудовано на виробництві обладнання для вітряних установок, які генерують електроенергію. Він керує компанією "Енергомашспецсталь" із Краматорська, в якій має міноритарну частку. Вона виробляє обладнання для вітряків.

Партнером Єфімова по бізнесу вважається Сергій Близнюк – син колишнього губернатора Донецької області Анатолія Близнюка.

Єфімов є міноритарним власником і колишнім керівником компанії "Вітряні парки України", яку також пов'язують із Близнюком. До війни компанія керувала чотирма ВЕС (вітроенергопарками) та планувала будівництво ще трьох.

Після анексії Криму компанія втратила Керченський парк, а після початку бойових дій на Донбасі Азовський і Краснодонський парки опинились у зоні протистояння. В 2014 році виручка компанії становила всього 12 мільйонів гривень.

Єфімов і його родина мають акції в акціонерних товариствах "Урожай", "Краматорське автотранспортне підприємство" та "Старокраматорський машинобудівний завод".

Окрім того, вони володіють частками в компаніях "Краматорський урожай", "Гольф Віжн Україна", "Авангард" і "Донкримстрой".

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 12:15
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus