Опитування бізнесу: доходи впали, податки зросли, корупція залишилася

Абсолютна більшість опитаних бізнесменів не довіряє реформам, які впроваджує уряд
9 июля 201508:00

Майже 80% опитаних підприємців із різних сфер діяльності не схвалює реформи щодо ведення бізнесу, які впроваджує Кабінет Міністрів.

У травні-липні 2015 року, за допомогою системи електронної звітності "Арт-Звіт" було опитано 540 підприємців в Україні, які працюють у різних сферах економіки.

Найбільше підприємців було опитано в Києві – 29,6%. У Львівській області – 7,4%, Миколаївській – 5,9%, Одеській і Черкаській по 5,4%. У Київській, Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській і Чернігівській областях відсоток відповідей коливався від 3 до 4.  

Найбільша кількість опитаних бізнесменів працюють у торгівлі, будівництві, виробництві, агросекторі та наданні послуг. Серед опитаних також було чимало представників ІТ-сектору та громадського харчування.

Зокрема, ми запитали бізнес: "Чи схвалюєте ви реформи щодо ведення бізнесу, які намагається впровадити український уряд?" Майже 80% або 425 осіб опитаних відповіли "Ні". Позитивну відповідь дало 18,2% підприємців. Три відсотки опитаних відповіли: "Мені байдуже".

На запитання, чи перейшли підприємці на виплату своїм працівникам білої зарплати після внесення змін до законодавства, 33% відповіло "Ні", 10,8% - "Так", а 56% відповіло, що це питання не актуальне для них.

Окрім того, ми запитали в бізнесу: "Чи є у вас відчуття, що ваші конкуренти, які наближені до влади, мають преференції у веденні бізнесу порівняно з вами?". Абсолютна більшість (74%) відповіла ствердно. Лише 6% опитаних не відчувають порушення конкурентних умов роботи за рахунок адмінресурсу.

 

Наступний блок питань, поставлених підприємцям, стосувався зміни доходів, податкового тиску та корупції. Зокрема, у 85% опитаних обсяг доходів, порівняно зі спокійним 2013 роком, зменшився. У 10% дохід зріс і у 5,4% не відбулося ніяких змін.

При цьому обсяг податків, які підприємці сплачували у 2015 році, зріс порівняно з 2013-м - 62,8% опитаних. У 19,5% обсяги сплати податків зменшилися і 17,7% опитаних працюють без змін.

 

Водночас 55,2% опитаних із бізнесу людей не відчули змін стосовно тиску з боку контролюючих органів, тоді як 31% відповів, що тиск контролерів, навпаки, зріс. 13,8% відчули послаблення тиску контролюючих органів.

Що ж стосується рівня корумпованості органів влади, то 51% бізнесменів вважають, що він не змінився. Наполягають на збільшенні рівня корупції 45,7% підприємців. Лише 3% опитаних вважають, що корупції у владних кабінетах поменшало.

 

Опитування було проведено INSIDER разом з "Інститутом математики та системного аналізу" (ІМСА).

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 00:46
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus