Хто видобуває газ і нафту в Україні. Частина 1

INSIDER публікує дослідження про власників нафто- та газовидобувних підприємств. У першій частині активи Пінчука, Злочевського, Оніщенко, Януковича, Коломойського й інших
3 октября 201409:00

Після революції відкритість української влади дійшла до того, що "Державний інформаційний геологічний фонд України" опублікував на своїй сторінці перелік усіх компаній, які мають спецдозволи на розробку надр у країні.

Перелік актуальний станом на серпень 2014 року.

Серед власників ліцензій на видобуток нафти і газу, які видає Державна служба надр та геології (Держгеонадра), ми нарахували 108 окремих компаній. У першій частині публікуємо 70 із них. Компанії ранжовані за кількістю чинних ліцензій.

Державний видобуток

20 підприємств, що мають дозволи, повністю або частково належать державі. Найбільша з них – газова компанія "Укргазвидобування" (УГВ). Їй належить 145 спецдозволів. У 2013 році компанія видобула 15,1 млрд куб м газу.

Протягом наступних двох років у планах компанії збільшити видобуток до 16 млрд. Газом УГВ забезпечують побутові потреби населення, а ціни на нього регулює держава. Компанія неодноразово заявляла, що ціна, за якою вона продає паливо, – нижча, ніж витрати на видобуток.

Найбільшій нафтовій компанії "Укрнафті" належить близько 90 спецдозволів на видобуток вуглеводнів. Основна маса з них – на видобуток нафти.

Контрольний пакет акцій компанії через НАК "Нафтогаз України" належить державі. Незважаючи на це, компанію контролює міноритарний акціонер - група "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Оперативний контроль над компанією дозволив "Привату" протягом трьох років перешкоджати прийняттю рішення про сплату дивідендів до держбюджету. Останню виплату компанія здійснила 2011 року. Тоді держава отримала від компанії 793 млн грн. Наприкінці 2013-го сума нерозподіленого прибутку "Укрнафти" становила майже 2,6 млрд грн.

Окрім цього, "Укрнафта" бореться з державою за право не віддавати видобутий газ на потреби населення, щоб перепродавати його промисловим підприємствам. Зокрема, на виробництво азотних добрив на "Дніпроазоті" Коломойського.

Фото: dtek.com

Дохід "Укрнафти" в 2013 році становив 20,2 млрд грн, а чистий прибуток – 190 млн. Для порівняння: 2012-го прибуток компанії був на рівні 1,43 млрд грн.

Ще один великий видобувний актив – компанія "Чорноморнафтогаз" (ЧНГ), акції якої належать "Нафтогазу". Компанія має 17 дозволів на розробку площ у Криму та в Херсонській області, видобуває близько 2 млрд куб м газу на рік, її виручка в 2013 році становила 1,3 млрд грн.

Після анексії Криму Росією ЧНГ відібрали в України, незважаючи на те, що гроші на його розвиток надавав "Нафтогаз" та український бюджет.

Також ключовим державним активом є НАК "Надра України". Компанія та її дочірні підприємства мають 40 спецдозволів. Її сукупна виручка 2013 року становила 219 млн грн. Саме "Надра України" замається залученням інвестицій у нафто- та газовидобувну промисловість.

Ще 9 спецдозволів має державний газовий монополіст НАК "Нафтогаз України", але видобуток не є його основною діяльністю.

Сам собі Злочевський

Микола Злочевський тривалий час працював у державних органах, що займаються видачею ліцензій на розробку надр. Він був головою Держкомітету природних ресурсів при Вікторові Ющенку та міністром екології при Вікторові Януковичі.

Компаніям Злочевського належить 25 спецдозволів на видобуток вуглеводнів. Зокрема, компаніям "Парі" та "Еско-Північ" – по сім дозволів, "Першій українській газонафтовій компанії" – чотири, ще три у "Кримтопенергосервіс" у Криму, два дозволи має "Техноресурс", по одному - "Надрагаз" та "Алдеа Україна".

На сайті Burisma фото власника - Миколи Злочевського

Усі ці активи записані на кіпрську компанію Злочевського – Burisma Holdings Limited. Підозри Злочевського в корупції не заважають його успішному бізнесу. На сайті "Бурізми" вказано, що холдинг займає 25% ринку видобутку газу в Україні.

Для підвищення свого іміджу та захисту від звинувачень у непрозорості, Злочевський запросив у свою компанію на керівні посади відомих людей.

Наприклад, голова ради директорів Burisma - Алан Аптер, інвестиційний банкір, який працював у компаніях Merrill Lynch, Renaissance Capital, Troika Dialog та Morgan Stanley. Директори Burisma: Олександр Кваснєвський, президент Польщі у 1995-2005 роках, і Хантер Байден, син віце-президента США Джо Байдена.

Володар труб

Компаніям олігарха Віктора Пінчука, який одним із перших зайшов у приватний ринок видобутку газу, належить 17 спецдозволів.

Віктор Пінчук

Через газову компанію "Гео Альянс" йому належить 8 спеціальних дозволів. Усі оформлені на окремі компанії. Ще шість (4 – газ та 2 – нафта) – на ТОВ "Східний геологічний союз". Два дозволи видано його ПАТ "Природні ресурси". Один дозвіл на видобуток газу в Луганській області оформлено на компанію Пінчука "Оберон вугілля".

Сукупний дохід цих активів 2013 року становив майже 2,3 млрд грн.

Гламурний газовик

Народному депутатові, власнику ФК "Арсенал" Олександрові Оніщенку належить газовидобувна компанія "Пласт" з 6-ма спецдозволами. Він придбав її в 2012 році у народного депутата Давида Жванії.

2013 року "Пласт" видобула 39,2 млн куб м газу, роком раніше - 38,8 млн кубів.

Онищенку належать іще дві газові компанії. В 2012 році його "Газконтиненталь" отримала ліцензію на розробку Фонтанівського нафто-, газоконденсатного родовища в Криму.

Компанія "Надра Геоцентр" із 2007 року володіє ліцензією на розробку Юліївського родовища в Харківській області. До того ця ліцензія належала держкомпанії "Надра України". Але була передана її тодішнім керівником Едуардом Ставицьким.

У той час "Надра Геоцентр" пов'язували з самим Ставицьким. Оніщенко став її власником лише 2010 року.

На позачергових парламентських виборах Оніщенко зареєструвався кандидатом у народні депутати на одномандатному окрузі №93, що розташований у Київській області.

Оніщенка часто можна зустріти на гламурних заходах у компанії яскравих жінок.

Польсько-канадський союз

2010 року польська Kulczyk Oil найбагатшого поляка Яна Кульчіка придбала 70% газовидобувної компанії "Куб-газ". Ще 30% залишилося у власності канадської Cub Energy.

За результатами 2013 року компанія увійшла в п'ятірку найбільших приватних виробників газу, збільшивши видобуток на 40%.

Цього року компанія навряд продемонструє таку динаміку. Її активи (5 спецдозволів на видобуток) розміщені в Донецькій і Луганській областях. Через загрозу безпеки компанія в липні повідомила про згортання бурових робіт у цих областях. Однак 2 жовтня вона заявила про відновлення буріння в Луганській області.

Ян Кульчік/Фото: kulczykinvestments.com

Найбільшим активом Cub Energy є 30-відсоткова частка в компанії "Куб-Газ". Також їй належать компанії: "Тисагаз", яка має 4 спецдозволи на видобуток у Закарпатській області, та "Техногазіндустрія" з трьома дозволами в Луганській області.

Незважаючи на військові дії на Донбасі, в першому півріччі компанія відзвітувала про зростання прибутків від видобутку. Найбільшим акціонером Cub Energy є бізнесмен Михайло Афендіков.

Сімейна свердловина

Про основний газовидобувний актив Едуарда Слинка INSIDER уже повідомляв. "Мiжрегiональна газова компанія" (МГК), що була створена 2011 року, отримала 5 спецдозволів на видобуток газу та нафти за допомогою народного депутата від ПР Юхима Звягільського. Він передав цій фірмі дозволи, які отримала його "Шахта ім. Засядка" від уряду Миколи Азарова в 2010 році.

Едуард Слинько/Фото: forum.guns.ru

Сама шахта має 9 дозволів на видобуток вуглеводнів у Луганській і Харківській областях.

Слинько – депутат Донецької міськради, власник компанії "СЛ Груп". Із 2009-го до 2012 року Слинько очолював компанію "Менеджмент Ассетс Компані" (МАКО) – материнську структуру в бізнесі Олександра Януковича, старшого сина колишнього президента.

Втім видобувні активи менеджера Януковича не обмежуються одним МГК. У вересні 2013 року було створено київську компанію "Газойлінвест". У лютому Держгеонадра видало компанії три спецдозволи на видобуток газу в Полтавській області терміном на 30 років.

Згідно з держреєстром, "Газойлінвест" зареєстровано на кіпрський офшор Baybrook Limited. У кіпрському реєстрі зазначено, що ця фірма належить компанії Anertelina Ventures із Британських Віргінських островів і кіпрській SL Holdings, якою володіє безпосередньо Слинько.

Ще одна компанія Слинька - "Реконструкція технологічних свердловин" (РТС), зареєстрована в місті Кремінна Луганської області. Її було створено 2005 року. Зараз належить уже згадуваній МГК та IGC Holding - ще одному кіпрському офшору Слинька.

У грудні 2011 року РТС отримала два спецдозволи на видобуток нафти в Луганській області.

Надія Коломойського

"Полтавська газонафтова компанія" (ПГНК) - одна з найбільших серед приватних. Їй належить 6 спецдозволів на видобуток нафти та газу. Чистий прибуток у 2013 році становив 333,3 млн грн при доході 1,2 млрд грн.

Ігор Коломойський

ПГНК належить британській JKX Oil&Gas, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі. Акціонерам "Привату" Коломойському та Боголюбову, які давно борються за її контроль, належить приблизно третина акцій британської компанії.

Інший нафтогазовий актив "Привату" – компанія "Укрнафтобуріння", як розробляє Сахалінське родовище з запасами 15 млрд куб м газу. 2013 року її прибуток становив 142 млн грн.

При Януковичі Коломойський віддав 45% "Укрнафтобуріння" оточенню президента, а сьогодні намагається повернути. Перша спроба виявилася невдалою. За даними Лігабізнесінформ, юристи "Привату" звернулися в Київський господарський суд із вимогою повернути 45% компанії. За їхніми словами, її довелося віддати "сімейним" під тиском. Київський госпсуд відхилив аргументи "приватівців".

Енергія з Прикарпаття

Львівський бізнесмен Зіновій Козицький у газовому бізнесі з початку нульових. Як писав Forbes, Козицький починав зі спільних проектів із НАК "Надра України". Держкомпанія займалася геологорозвідкою та бурінням, а бізнесмен забезпечував фінансування.

Зіновій Козицький

Сьогодні його компаніям "Горизонти", "Західнадрасервіс", "Укрспецзамовлення", "Геологічне бюро "Львів" та "Прикарпатська енергетична компанія" належить 7 спецдозволів на видобуток вуглеводнів.

2013 року компанія "Горизонти" отримала 10,4 млн грн чистого прибутку, "Геологічне бюро "Львів" – 16,6 млн грн.

Крім газового бізнесу, Козицький займається і альтернативною енергетикою. Його компанія "Еко-Оптіма" реалізує проекти з будівництва вітрових і сонячних електростанцій, малих гідроелектростанцій та установок виробництва струму з біомаси на заході країни.

Хитрий директор

Ще в 1994 році в Івано-Франківську було створено державне підприємство "Богородчанинафтогаз", яке займалося видобутком газу та нафти. 2011-го його очолив Юрій Петрушко – депутат Івано-Франківської міськради від "Фронту змін" 1983 року народження.

2012 року новий керівник провів реорганізацію. Державне підприємство було перетворено на акціонерне товариство, де більшість акцій належала Богородчанській держрайадміністрації.

Юрій Петрушко

Тоді ж Петрушко створив власне однойменне підприємство – ТОВ "Богородчанинафтогаз", яке й очолив. 25% в уставному капіталі фірми належать безпосередньо Петрушкові. Ще 50% тримає приватне підприємство "Авто-Газ ІВ". Воно належить мешканці села Угорники Марії Бережанській, якій, згідно з державним реєстром фізосіб, уже близько 90 років.

2012 року новостворена компанія "Богородчанинафтогаз" отримала 4 дозволи на видобуток газу в Івано-Франківській області. Станом на серпень державна компанія "Богородчанинафтогаз" жодної чинної ліцензії на видобуток не мала.

Привіт із Відня

Маловідомій компанії "Укрістгаз" належить три спецдозволи на видобуток вуглеводнів: два на газ і один – на нафту. Дозволи компанія отримала 2013 року. "КоммерсантЪ-Украина" оцінював її запаси в 1,5 млрд куб м.

Наприкінці 2013 року "Укрістгаз" перемогла в приватизаційному конкурсі з продажу 75% акцій "Волиньобленерго". Крім того, "Укрістгаз" контролює Харківську ТЕЦ-5. Торік дохід компанії становив 870,4 млн грн, збиток – 14,4 млн грн.

Офіційним власником "Укрістгазу" є австрійська Itons Holding GmbH. Forbes та Лігабізнесінформ пов'язують "Укрістгаз" з Дмитром Фірташем та Юрієм Бойком.

"Укрістгаз" – правонаступник ліквідованої компанії "Укрнадрасервіс", яка належала трейдеру Emfesz Фірташа.

"Газпром" на Волині

"Газінвест" 2007 року отримала на 10 років три спецдозволи на видобуток нафти в Івано-Франківській і Волинській областях.

Олександр Карасевич

10% акцій компанії належить росіянці Олені Карасевич. Це родичка Олександра Карасевича, гендиректора російської компанії "Газпром Промгаз". Голова наглядової ради "Газінвест" Богдан Буздуляк працював у правлінні "Газпрому" до 2008 року.

55% акцій належить кіпрській Besclavo Trading. Її власницею є Crowmfark Business з Белізу. Ще 20% належать компанії Turbogazinvest із Кіпру. Її кінцеві бенефеціари - Grand Tech Company Ltd з острова Вікторія та Mitteline Enterprises Inc з Белізу.

Представництво Turbogazinvest Limited в Москві, згідно з даними бізнес-довідників, займається рекламним бізнесом і замовляє дослідження ринку реклами в ЗМІ.

Газовий кооператив

"Компанія Азов-Ойл", судячи з її номінальних власників, - кооператив для великих українських бізнесменів. Її було створено в 2011 році та записано на компанію "Пласт", яку в той час Жванія продавав своєму колезі Оніщенку.

Уже наступного року було сформовано новий пул власників. Найбільша частка - 50% статутного капіталу - належить корпорації Accord Management Inc з офшорної зони - Сейшельських островів. Знайти зв’язки цієї компанії з українськими бізнесменами не вдалось.

Інші 20% належать офшору з Британських Віргінських островів (БВО) Erlinda Venchaz ("Ерлінда Венчаз Лтд"), яку видання Коментарі пов'язувало з київським бізнесменом Василем Хмельницьким.

Ще 20% у Nikoliya Investments ("Ніколія Інвестментс") з БВО. Цей офшор разом із кіпрською Burisma Holdings був засновником "Нафтогаз Гарант" Миколи Злочевського.

І, нарешті, останні 10% належать фонду ЗНКВІФ "Прайвет Еквіті". Це товариство Наші гроші пов'язують з Едуардом Ставицьким.

Компанія має три спецдозволи на видобуток газу. Один – у Полтавській області. Ще два – на шельфі Азовського моря.

Невідомі кіпріоти

Компанія "Системойлінженерінг" була створена 2012 року. Тоді ж отримала дозвіл видобувати газ на Водянівській площі в Харківській області.

Компанія належить кіпрському офшору Diloretio Holdings, яким, згідно з кіпрським реєстром, володіють двоє невідомих кіпріотів. Цьому офшору належить іще одна компанія – "Нафтогазопромислова геологія". Її також було створено в 2012 році.

У жовтні 2013 року вона отримала два спецдозволи на розробку родовищ нафти в Полтавській області. Їй у користування відійшли ділянки: Матешівсько-Легейдівська та Іордансько-Дейнеківська.

Ахметов - "миротворець"

Серед приватних видобувних компаній найбільшою є "Нафтогазвидобування". Підприємство ще в 1999 році заснували нинішній президент Петро Порошенко та народний депутат Микола Рудьковський. Через декілька років Порошенка в структурі власності підприємства замінив Нестор Шуфрич.

Рінат Ахметов

2012 року між Шуфричем і Рудьковським стався конфлікт, результатом якого стало те, що обидва акціонери продали по половині своїх акцій Рінату Ахметову, який саме приглядався до ринку видобутку газу.

Компанія розробляє дві газоносні площі в Полтавській області. Спецдозвіл на розробку Семеренківського родовища вона отримала 2004-го. В червні цього року компанія Ахметова отримала спецдозвіл на розробку Мачухської площі.

Також Ахметову разом із російським "Лукойлом" належить американська компанія Vanco Prykerchenska, що має спецдозвіл на розробку чорноморського шельфу.

Єнакієвський знайомий

Харківське підприємство "Миронівкабудмонтаж" було створене в 2007 році. 2011-го воно отримало дозвіл на видобування нафти в межах Південно-Хрестищенської площі в Харківській області.

Актив належить компанії "Ставр" та фонду ЗНКВІФ "Нові технології". Останній – інвестиційна компанія народного депутата Юрія Іванющенка та його партнера Івана Аврамова. Через неї бізнесмени контролюють свої вугільні, будівельні, фінансові та енергетичні активи.

Юрій Іванющенко

Ще один актив Іванющенка-Аврамова - "Альба Ресурс". Він зареєстрований на компанію "Інтерофіс Лімітед" і той самий ЗНКВІФ "Нові технології". 2011 року "Альба Ресурс" отримав дозвіл на видобуток нафти на Південно-Медведівській площі в Харківській області.

Італійські експортери

2010 року італійська Compagnia Generale Idrocarburi викупила в Козицького компанії "Укрнафтогазінвест" і "Трубопласт", що мають по одному спецдозволу в Івано-Франківській і Львівській областях відповідно.

Італійцям також належить ПАТ "Газенерго-Україна", яка 2013-го заявляла про наміри експортувати газ з України. Про реалізацію цих планів нічого не відомо.

Вадим Новинський

Компанії Вадима Новинського мають чотири спецдозволи на видобуток газу. Два з них належать англійській Regal Petroleum, акціями якої торгують на Лондонській фондовій біржі. Частку цієї компанії також має інвестиційна компанія А1, що входить у "Альфа-Груп" Михайла Фрідмана.

Ще по одному спецдозволу мають компанії "Укргазвидобуток" та "Пром-Енерго Продукт". Усі три структури об’єднані в управляючу компанію "Смарт-Енерджи".

За даними компанії, запаси газодобувних активів Новинського оцінюються в 39,7 млрд куб м природного газу та 4,5 млн тонн конденсату.

Компанія Власник Кількість спецдозволів   Виручка за 2013 рік (млн грн)
1 "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" 145 8 995
2 "Укрнафта" НАК "Нафтогаз України" (51%), Ігор Коломойський 90 20 200
3 "Чорноморнафтогаз" НАК "Нафтогаз України" 17 1 273
4 "Західукргеологія" НАК "Надра України" 10 10
5 "Західгазінвест" Eni (Італія), міноритарні частки: НАК "Надра України" та Cadogan Petroleum (Великобританія) 10 н/д
6 НАК "Нафтогаз України" Держава 9 74 609
7 "Український геологічний науково-виробничий центр" НАК "Надра України" 4 33
8 НАК "Надра України" Держава 3 110
9 "Східноукраїнська група" НАК "Надра України" 2 н/д
10 "Юсенко Надра" НАК "Надра України" 2 н/д
11 "Миргороднафтогаз розвідка" НАК "Надра України" 2 2
12 "Надра-Геоінвест" НАК "Надра України" (50%), ТОВ "Гео-Інвест" (50%) 2 н/д
13 "Води України" НАК "Надра України" 2 н/д
14 "Чернігівнафтогазгеологія" НАК "Надра України" 2 62
15 "Надра Юзівська" НАК "Надра Укрїни" (90%), Сергій Стовба (10%) 1 н/д
16  "Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу" Держава 1 н/д
17 Українсько-Американське СП "Укркарпатойл ЛТД" "Укрнафта" (НАК "Нафтогаз України" та Ігор Коломойський) 1 342
18  СП "Бориславська нафтова компанія" "Укрнафта" (НАК "Нафтогаз України" та Ігор Коломойський) 1 103
19 Українсько-Канадське СП "Каштан Петролеум ЛТД" Zgoda 2001 Corporation (Канада), "Укрнафата" - Ігор Коломойський 1 221
20 Інженерно-бурова група "Тритон" НАК "Надра України" (50%), Сергій Ковальчук (50%) 1 н/д
21 Енергосервісна компанія "Еско-Північ" Burisma, Микола Злочевський 7 1581
22 "Парі" Burisma, Микола Злочевський 7 61
23 "Перша українська газонафтова компанія" Burisma, Микола Злочевський 4 37
24 "Кримтопенергосервіс" Burisma, Микола Злочевський 3 0,6
25 "Техноресурс" Burisma, Микола Злочевський 2 1030
26 "Алдеа Україна" Burisma, Микола Злочевський 1 н/д
27 "Надрагаз" Burisma Миколи Злочевського, Олена Керницька - дружина екс-депутата Львівської облради Тараса Керницького 1 7
28 "Східний геологічний союз" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 6 974
29 "Природні ресурси" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 2 1 167
30 "Гео Альянс Південно-Орільське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 10
31 "Гео Альянс Косачівське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 9
32 "Гео Альянс Львівське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 10
33 "Гео Альянс Височанське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 42
34 "Оберон-вугілля" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 10
35 "Гео Альянс Ясенівське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 11
36 "Гео Альянс Миролюбівське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 10
37 "Гео Альянс Західно-Єфремівське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 31
38 "Гео Альянс Таранушинське" Концерн "Гео Альянс", Віктор Пінчук 1 10
39  "Пласт" Олександр Оніщенко 12 58
40 "Надра Геоцентр" Олександр Оніщенко 1 н/д
41 "Газконтиненталь" Олександр Оніщенко 1 100
42 "Куб-газ" Ян Кульчік (70%), Cub Energy (30%) 5 961
43 "Тисагаз" Cub Energy (Канада) 4 25
44 "Техногазіндустрія" Cub Energy (Канада) 3 н/д
45 "Міжрегіональна газова компанія" Едуард Слинько - менеджер Олександра Януковича 5 41
46 "Газойлінвест" Едуард Слинько - менеджер Олександра Януковича 3 н/д
47 "Реконструкція технологічних свердловин" Едуард Слинько - менеджер Олександра Януковича 2 449
48 "Шахта ім. Засядька" Єфим Звягільський - народний депутат від ПР 9 964
49 СП Полтавська "Газонафтова компанія" Ігор Коломойський 6 1 206
50 Видобувна компанія "Укрнафтобуріння" Ігор Коломойський 1 615
51 "Західнадрасервіс" RSG B.V. (Нідерланди), Зіновій Козицький 2 н/д
52 "Горизонти" Зіновій Козицький 2 47
53 "Укрспецзамовлення" Зіновій Козицький 1 0,2
54 "Геологічне бюро "Львів" Зіновій Козицький 1 н/д
55 "Прикарпатська енергетична компанія" Зіновій Козицький 1 н/д
56 "Богородчанинафтогаз" Юрій Петрушко - бізнесмен з "Івано-Франківська" 4 0,4
57 "Укрістгаз" Itons Holding GmbH (Австрыя), Юрій Бойко - екс-віце-прем'єр по ТЕК 3 870
58 "Газінвест" Олександр Карасевич, Богдан Буздуляк - менеджери "Газпрому" 3 21
59 "Компанія Азов-Ойл" Василь Хмельницький, Микола Злочевський, Едуард Ставицький 3 н/д
60 "Нафтогазопромислова геологія" Diloretio Holdings (Кіпр) 2 н/д
61 "Системойлінженерінг" Diloretio Holdings (Кіпр) 1 н/д
62 "Нафтогазвидобування" Рінат Ахметов (50%), Микола Рудьковський (25%), Нестор Шуфрич (25%) 2 1 956
63 Vanco Prykerchenska Ltd Рінат Ахметов, "Лукойл" (Росія) 1 н/д
64 "Миронівкабудмонтаж" Юрій Іванющенко, Іван Аврамов 1 0,6
65 "Альба ресурс" Юрій Іванющенко, Іван Аврамов 1 2
66 "Укрнафтогазінвест" Compagnia Generale Idrocarburi (Італія) 1 57
67 "Трубопласт" Compagnia Generale Idrocarburi (Італія) 1 8
68 Представництво "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед" Regal Petroleum Corporation (Великобританія), Вадим Новинський 2 н/д
69 "Укргазвидобуток" Вадим Новинський 1 325
70 "Пром-Енергопродукт" Вадим Новинський 1 76
Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

 • Это уже давно известно было, а также то, что многие из них ведут дела не совсем честно, и прокуратура это сливает! А после этого ГПУ отыгрывается на более мелких предпринимателях, и на пару с Билоусом, начальником налоговой берут с них приличные суммы!http://prokurorska-pravda.today/article/605

14.11.2018, 07:21
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus