Хто головні корупціонери країни

Це депутати сільських рад, які невчасно подали декларації, або лікарі, які отримали 100 гривень хабара
Фото: Facebook/Вячеслав Константиновский
16 июля 201508:30

Міністерство юстиції 13 липня презентувало оновлений Реєстр осіб, які скоїли корупційні правопорушення. INSIDER проаналізував справи, внесені до переліку. Всього в 2015 році в Реєстр було внесено прізвища майже 700 осіб: 300 справ проходить за статтями Кримінального кодексу, 400 – адміністративні правопорушення.

З 2011 року справ у Реєстрі налічується близько 13 тисяч. Ми сподівалися побачити в "Реєстрі корупціонерів" імена топ-чиновників з минулої та діючої влади.

Зокрема, ми не знайшли там таких прізвищ, як Янукович, Ставицький, Присяжнюк, Бойко, Бакулін, Клюєв та інших, що входили в команду колишнього президента. Крім того, відсутні відомості про корупційні вчинки постмайданівської влади, наприклад, про екс-прокурора Махніцького або заступників колишнього генпрокурора Яреми.

Однак ми знайшли в переліку зовсім інші імена та посади.

У цьому році до Реєстру було внесено 160 справ про вчинення правопорушень місцевими та селищними депутатами, 100 – директорами або заступниками директорів підприємств, 73 – сільськими головами, 40 – державними службовцями.

Проти працівників органів внутрішніх справ було порушено 14 справ за хабарі, за неподання або несвоєчасне подання декларації та підприємницьку діяльність. 56 справ порушено проти голів і членів дільничних виборчих комісій. Вони проходять за статтями "Службове підроблення" та "Конфлікт інтересів".

Найчастішим правопорушенням (116 справ) серед чиновників був конфлікт інтересів при виконанні своїх обов’язків. За неповідомлення службовцем керівництва про конфлікт інтересів під час виконання своєї роботи до списку потрапило майже дві сотні справ. За цією статтею чиновників штрафували на 170-850 гривень.

Стільки ж чиновників проходять у справі "Службове підроблення". За скоєння злочинів за цією статтею службовці отримували реальні терміни позбавлення волі. Проте здебільшого вони були амністовані або відбували покарання умовно.

 

Другим популярним порушенням серед чиновників є "неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи і витрати". За це правопорушення їх здебільшого штрафують на 170-850 гривень.

Наприклад, у лютому 2015 року за порушення вимог фінансового контролю оштрафовано на 170 гривень та внесено до "Реєстру корупціонерів" депутата Хрущово-Микитівської сільської ради Богодухівського району Харківської області. Водночас жоден депутат Верховної Ради не потрапив до списку корупціонерів країни.

INSIDER неодноразово публікував статті про декларування парламентаріями своїх статків. Наприклад, народний депутат Євген Гєллєр від партії "Відродження" Віталія Хомутинніка за всю каденцію жодного разу не опублікував своєї декларації.

На одержанні дарунків від сторонніх осіб, вартість яких перевищила дозволений законодавством мінімум, "погоріло" майже три десятки дрібних чиновників. Хабарників оштрафували на 850 грн.

Так, у березні 2015-го лікар-психіатр за отримання в дарунок 100 гривень (вочевидь від пацієнта) був оштрафований на 850 гривень. Отримані 100 гривень конфіскували.

Інший приклад, який ми не знайшли в "Реєстрі корупціонерів": суддя Вищого господарського суду Ірина Панова вказала в рядку "дарунки, призи, виграші" своєї декларації 985 тисяч гривень. У Реєстрі осіб, які скоїли корупційні правопорушення, з 2011 року є лише одна справа, яка пов’язана з отриманням хабара суддею. В 2012 році суддя Жовтневого районного суду Кривого Рогу отримав п’ять років за отримання хабара.

За хабарництво або порушення вимог фінансового контролю було порушено 18 справ проти працівників Державної пенітенціарної служби. Їх було оштрафовано на незначні суми. В деяких випадках штраф становив менше, ніж сама сума хабара. Так, особу рядового складу харківського слідчого ізолятора за отримання 1000 гривень було оштрафовано на 850 гривень із конфіскацією отриманих грошових коштів.

Дев'ять осіб було притягнуто до відповідальності за шахрайство. Наприклад, керуючий Липовецького відділення Вінницької філії банку "Хрещатик" отримав за цією статтею 10 років в’язниці.

Найбільший штраф за вчинення корупційного правопорушення становив 25,5 тисячі гривень. Зокрема, на таку суму було оштрафовано капітана міліції Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області за отримання неправомірної вигоди. На аналогічну суму було оштрафовано головного державного аналітика Харківської митниці за одержання неправомірної винагороди.

На трохи меншу суму - 20,4 тис. грн, - було оштрафовано директора автомобільної школи за отримання хабара в розмірі п’яти тисяч гривень.

Після аналізу "Реєстру корупціонерів" складається враження, що сюди записали всіх чиновників, які не заповнили декларацію, отримали догану або попалися на хабарі в декілька сотень гривень. Проте в реєстрі немає чиновників високого рангу, які завдали і продовжують завдавати збитки державі на десятки і сотні мільйонів гривень.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

28.11.2018, 02:32
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus