Я - латифундист, і хочу ринку

Мені від земельного "багатства" ні холодно, ні жарко. От сиджу, пишаюся.
Ван Гог "Вороны на пшеничном поле" (фрагмент)
11 ноября 201514:29

На мене юридично оформлено гектари родючого українського полтавського чорнозему. Точніше не так - на мене записані земельні паї. Батьківські і дідівські.

Скільки це все коштує? Суд на око визначив, що батьківський пай тягне на 150 тисяч гривень.

Що я від цього маю?

Я не є фермером, бо не здатна, та і не хочу, цим займатися, але разом з тим, відповідно до закону, не можу продати свої ділянки. Тобто мені від такого "багатства" ні холодно, ні жарко. От сиджу, пишаюся.

І таких безправних латифундистів, як я, в країні мільйони.

Вчора Верховна Рада продовжила заборону на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року. За відповідний законопроект проголосували 309 народних депутатів.

На думку парламентарів, яка щороку кочує із такого земельного законопроекту в проект:

- Продовження мораторію дозволить зняти соціальну напругу, яка виникла у суспільстві на фоні політичних спекуляцій з даного питання та надасть певний час для розроблення чіткого правового механізму запровадження з часом прозорого ринку земель сільгосппризначення.

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про неприпустимість зняття мораторію без відповідної законодавчої бази.

- Або пакет законів і формування реальної бази для повноцінного ринку земельних відносин, і тільки після цього ми запускаємо цей ринок, або іншого виходу не буде, нам буде неможливо впровадити з 1 січня реальний відкритий ринок, - сказав він.

При цьому Яценюк виступив за проведення експерименту з публічним та прозорим продажем державних земель сільськогосподарського призначення на аукціонах.

- До зняття мораторію вам потрібно провести експеримент, який я категорично підтримую - виборчий експеримент з приводу публічного та прозорого продажу державних земель на аукціонах. Ми побачимо і ринкову кон'юнктуру, і механізм, і вартість, - сказав він.

Певна, що у прем’єра є доступ до Інтернету і, при бажанні, він би давно міг ознайомитися із тіньовим ринком, який сформувався.

В мережі можна знайти безліч матеріалів на кшталт "Сім способів законно купити землю". Юристи описують варіанти використання цілком законних схем "оформлення довіреності", "спадок,обмін, вилучення для суспільних потреб", "договір оренди", "застава", "договір емфітевзису" (передання у користування на 50 років) та навіть "продаж земельної ділянки по частинах"…

Тобто ринок давно є, проте штучне обмеження його мораторієм заради зняття примарної "соціальної напруги" не дозволяє власникам землі отримати справедливу ціну за свій "товар".

От я свої ділянки здала в оренду фермерам. Ціна дуже "справедлива": кілька тон зерна у рік, якими потім моя мама годуватиме курей.

Ці фермери-орендарі, здебільшого, їздили на оформлення договорів на дорогезних "кубиках-мерседесах" з донецькими номерами. І це, до речі, було задовго до конфлікту на Сході…

Матеріали розділу "Голоси" є колонками, тобто відображають винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться, та може не збігатися із позицією редакції INSIDER.

Разделы :

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 00:12
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus