Голова ДУС: "Навіщо нам продавати прибуткові підприємства"

Що хотіли приватизувати в період міжвладдя і що робитимуть зараз
8 июля 201415:30

Державне управління справами наразі не має наміру продавати свої активи.

Про це заявив його новий голова Сергій Березенко під час свого першого брифінгу на посаді.

Цікаво, що якби вибори президента відбулися у два тури, ДУС могла б перестати існувати. Колишній голова АП Сергій Пашинський не приховує, що мав намір розформувати це відомство. За час своєї діяльності в АП Пашинський кілька разів міняв голів ДУС. Як пишуть ЗМІ, мета цих ротацій - отримати в управління Житомирський лікеро-горілчаний завод. Проте сам Пашинський стверджує, що лише хотів скерувати на завод перевірку, щоб ліквідувати там схеми виведення грошей.

Спершу ДУС хотіла виставити на приватизацію санаторій "Семашко", санаторій "Збруч", ДП "Комунар", будинок відпочинку "Псоу", санаторій "Україна", державні резиденції 14 і 14а в Пущі-Водиці, державну дачу 29 в Конча-Заспі, 6 літаків, два вертольоти і 150 легкових автомобілів та інше.

Однак згодом перелік змінили, оскільки бажана ціна за нерухомість і реальні пропозиції дуже різнилися. Тоді на приватизацію запропонували прибуткові підприємства. 

Згідно з документами, які має у своєму розпорядженні INSIDER, за часів Пашинського ДУС намагалося приватизувати "Житомирський лікеро-горілчаний завод", київський "Експоцентр", видавництво "Преса України", дитячий центр "Артек", готель "Дніпро", об'єкти в Конча-Заспі і Пущі-Водиці.

Новий голова ДУС не має наміру наразі продавати об’єкти ДУС. Зараз команда Березенка здійснює інвентаризацію всіх 44 підприємств ДУС задля того, щоб зробити цю структуру прибутковою.

INSIDER підготував основні вислови з першої прес-конференції Березенка як голови ДУС.

Про господарчу діяльність ДУС

За 2009 рік чистий прибуток усіх підприємств ДУС становив 40 млн грн. Це був післякризовий рік. За 2013 стабільний рік ми отримали чистих збитків на 48 млн грн. Це свідчить про те, що було підібрано неефективних менеджерів, робота загалом була неефективною, і той колектив готував більшу кількість підприємств до банкрутства.

Очевидно, що таку ситуацію ми маємо виправити. Президент визначив як пріоритет роботу над тим, щоб за результатами 2014 року ми вийшли на точку незбитковості і 2015-го отримали позитивний результат.

 Перший лист ДУС про перелік об'єктів на приватизацію

Про "Конча-Заспу" і "Пуща-Водицю"

Змінилися певні умови експлуатації цих будинків. Постановою Кабміну трошки підвищили тариф на їх обслуговування. Це дало змогу зекономити кілька мільйонів гривень за останні місяці.

Ми відійшли від практики, коли навіть на такі смішні гроші, які запропоновано до сплати, була 30-відсоткова пільга для 80% мешканців, які проживають там. Ця сума абсолютно не відповідає ринковій вартості оренди такого будинку на таких дорогих землях.

Хотів би зазначити, що на сьогодні ні президент Петро Порошенко, ні голова його адміністрації, ніхто з його заступників, ні прем’єр-міністр, ні голова Верховної Ради не проживають у "Конча-Заспі" чи "Пущі-Водиці". Виникає питання: кого і від кого там охороняє УДО?

Про скорочення видатків

Має відбутися скорочення видатків Адміністрації президента, яка фінансується через ДУС. Згідно з двома етапами секвестру бюджету, бюджет ДУС скорочено на понад 260 млн грн порівняно з тією цифрою, що була затверджена на 2014 рік.

Витрати на утримання ДУС

Рік Загальний фонд (млн грн) Зокрема Апарат ДУС (млн грн)
2009 633,94 133,06
2010 996,78 215,61
2011 1425,03 228,61
2012 1502,73 246,28
2013 1160,93 195,97

*За даними ДУС

Про медичні заходи

Рівень лікарів та якість медичного обладнання у Феофанії та в нашому Медичному центрі по вулиці Верхній дуже високі. У медичному центрі минулого тижня нам удалося відкрити дитячий стаціонар. Там можуть отримати безкоштовне медичне обслуговування діти, які постраждали в зоні АТО.

Про кримські санаторії ДУС

Усі заклади відпочинку й наші об’єкти в Криму вкрала окупаційна влада. Як свідчить практика, майно на окупованих територіях дуже швидко "приходить" у занепад.

Свідченням того є територія Абхазії як невизнаної держави. ДУС також володіє там санаторіями, до яких тепер не маємо доступу, оскільки ми не визнали Абхазію як окрему державу.

Нині балансова вартість наших кримських підприємств становить понад 1,5 млрд грн, загальна площа земельних ділянок, які займають об’єкти ДУС, – понад 85 тисяч гектарів.

Про повернення власності в Криму

Я дав доручення зробити загальну інвентаризацію нашого майна в Криму. Результати буде передано в Міністерство юстиції. І Мін'юст через міжнародні суди буде вимагати повернути вкрадене майно державі Україна.

Мене прикро вразив той факт, що Ігор Алферьєв, який очолював Головне управління санаторно-курортних закладів ДУС у Криму, тепер є представником президента РФ у Криму і виконує ту саму функцію від імені Путіна.

Цинізм цих людей зашкалює. Довгі роки вони отримували зарплатню за рахунок народу України, а тепер перефарбувалися під нові обставини.

Про "Межигір'я" Віктора Януковича

"Межигір'я" не належить до компетенції ДУС. За рішенням Господарського суду Київської області, цю територію передано в державну власність на баланс Міністерства аграрної політики.

Працівники ДУС перебувають у складі міжвідомчих груп, які займаються інвентаризацією об’єктів там. Ми зараз хочемо вилучити з території "Межигір'я" дуже цінну лабораторію, де роблять хімічні аналізи.

Про пересування президента

Цим питанням займається охорона президента. Київ наповнений зброєю. Це пряма небезпека першій особі держави. Повірте мені, Петро Олексійович робить усе, щоб цей кортеж був максимально скромний і не перевантажував дороги.

Про авіапарк президента

Що робила попередня адміністрація? Транспортні засоби приватних фірм, які вочевидь належали тим, хто їх використовував, передавали в оренду нашому автотранспортному підприємству. І ми платили з бюджету за обслуговування приватних автомобілів, літаків, гелікоптерів.

Вони дійсно користувалися гелікоптером Augusta, літаком Falkon і значною кількістю машин, які після втечі Януковича зникли.

На балансі в нас перебуває два вертольоти Мі-8, Ан-74 і перший борт Airbus-319.

Президент державним літаком літав тільки один раз - у Брюссель на підписання угоди про євроінтеграцію.

Фінансові показники підприємств ДУС

Рік Запланований прибуток (тисяч грн) Фактичний прибуток (тисяч грн)
2007 24 797,40 31 303
2009 22 965,30 39 476,70
2011 24 752,40 726,8
2012 27 029,70 -1 298,70
2013 18 372,60 -48 814,50

*За даними ДУС

Про приватизацію

Мене дуже здивував той перелік підприємств, який було винесено в місячний термін, щоб встигнути. Навіщо ми приватизуємо прибуткові підприємства? Житомирський лікеро-горілчаний завод – це найбільш прибуткове підприємство в складі ДУС.

Сьогодні є доручення зробити інвентаризацію всього майна. За результатами ста днів роботи ми запропонуємо ті об’єкти, які потрібно продати. А ефективні підприємства менеджери мають зробити прибутковими.

 Другий лист ДУС із переліком об'єктів на приватизацію

Про участь ДУС у допомозі біженцям зі Сходу

Ми визначаємо ті місця, де ми можемо поселити. Учора ми вирішили питання лікування учасників АТО в нашому санаторії "Конча-Заспа". Там є все необхідне медичне обладнання.

Для поселення ми надаємо свої бази відпочинку. Вони є по всій Україні. Ці питання опрацьовують щоденно з МВС.

Про Майдан

Дуже багато учасників Майдану досі перебувають на наших об’єктах: в Українському домі, у готелі "Україна", міститься прес-центр Майдану і займають чимало номерів, у готелі "Дніпро" 59 номерів сьогодні зайняли сотні Майдану.

Ми намагаємося зробити все для того, щоб сотні переїхали в інше місце, а в цих номерах ми розмістили сім'ї та дітей, які приїздять зі Сходу.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 09:25
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus