Хто став завгоспом у Порошенка

Очільник ДУС Сергій Березенко – племінник соратника Порошенка, колишній радник Черновецького. Його батько і кузен – в рекламному бізнесі
Фото: Facebook Сергія Березенка
12 июня 201408:00

Державне управління справами (ДУС) – найзакритіший орган державної влади.

З моменту його створення Леонідом Кучмою 2000 року його постійно переслідували скандали через відмивання державних коштів. Свого часу створення цього монстра пролобіював тодішній голова Адміністрації президента Володимир Литвин, протягнувши на посаду керівника Юрія Дагаєва. Після смерті Дагаєва структурою керував Ігор Бакай, за часів Віктора Ющенка - Ігор Тарасюк, за часів Віктора Януковича – Андрій Кравець.

Саме через ДУС команда минулого президента замовляла будівництво та ремонти державних резиденцій, в яких Віктор Янукович відпочивав, полював і приймав гостей. Згідно з "Вісником держзакупівель", 2013 року ДУС віддало 41,4 млн грн лише на поточні витрати: авіаперельоти чиновників, виготовлення державних нагород, зв'язок, харчування посадовців тощо.

Загалом щорічно на функціонування цього органу витрачається близько мільярда гривень державних коштів. Згідно з чинним законом про держбюджет, цього року сума витрат на нього становить 1,06 млрд грн. Тоді як у перший рік створення становила лише 306 мільйонів.

Швидка ротація

ДУС здійснює матеріальне забезпечення найвищих державних чинів. Але в першу чергу – діяльність президента та його адміністрації.

Проте після втечі Януковича 21 лютого керівники ДУС змінилися вже п`ять разів. 26 лютого Олександр Турчинов призначив в. о. керівника ДУС першого заступника Кравця Георгія Берадзе.

До роботи в ДУС він працював на посаді заступника міністра Кабінету Міністрів. Це кадровий чиновник. Уже близько 10 років він займається тим, що матеріально забезпечує потреби високопосадовців.

21 березня керівником ДУС став народний депутат від фракції УДАР Сергій Аверченко. 25 квітня замість нього в. о. керівника ДУС призначено колишнього депутата Київської обласної ради Олега Чернецького.

Однак 27 травня Чернецького змінили на Геннадія Зубка. За інформацією Українських новин, швидку зміну керівників ДУС здійснював голова АП за Турчинова – колишній народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Пашинський. Таким чином він нібито намагався приватизувати Житомирський лікеро-горілчаний завод, що входить до структури ДУС.

Сам Пашинський стверджує, що просто відправив на завод перевірку КРУ, бо підприємство начебто займалося нелегальним експортом олії. "Вони КРУ не пустили, а потім мене звинуватили в рейдерстві", - виправдовується Пашинський. До речі, він планував розформувати ДУС, але завадила перемога Порошенка в першому турі.

 

І ось - після інавгурації президента Порошенка новим керівником ДУС став 30-річний Сергій Березенко.

Згідно з офіційною біографією нового посадовця, він закінчив Києво-Могилянську академію, 2005 року створив ГО "Український Молодіжний Собор".

2006 року Березенко став депутатом Київради від Блоку Леоніда Черновецького. Працював радником київського міського голови Черновецького. В квітні 2007-го очолив Головне управління сім'ї, молоді та спорту Київської міськдержадміністрації. На позачергових виборах 2008 року знову став депутатом Київради від Блоку Черновецького.

Свою каденцію він закінчив у фракції "Ініціатива", яку очолював Ігор Кононенко, бізнес-партнер новообраного президента Петра Порошенка. Втім київську організацію "Собору" Березенко очолював до 2012 року.

"Найближчим другом Сергія був Олексій Засенко. Разом вони пройшли в міськраду за списками Блоку Черновецького, разом перейшли у фракцію "Ініціативіа", разом працювали в земельній комісії Київради", - розповів INSIDER один із членів апарату Київради, що не побажав назватися.

Видання Comments.ua називає Засенка одним із найближчих соратників колишнього секретаря Київради Олеся Довгого.

Впливовий родич

Чим обумовлені політичні вподобання молодого Березенка? Тим, що він є племінником засновника партії "Собор" Анатолія Матвієнка. Саме за його квотою Березенко очолював управління в КМДА.

Матвієнко – народний депутат чотирьох скликань. В останню каденцію, з 2007-го по 20012 рік він перебував у фракції НУ-НС, яка підтримувала Ющенка. Зараз Матвієнко передав керівництво партією своєму соратникові Павлу Жебрівському.

Фото: Facebook Анатолія Матвієнка

Матвієнко на останніх виборах очолював передвиборний штаб кандидата в президенти Порошенка в Івано-Франківській області. До цього Матвієнко балотувався в народні депутати на Вінничині, але знявся на користь людини Порошенка - Григорія Заболотного. І передав йому весь штаб разом із його керівником Березенком. Потім він допомагав і самому Порошенкові в рамках кампанії.

"Дядько - це квиток, який дав Березенкові можливість увійти в це коло і познайомитися з майбутнім президентом, але це не рука, яка його постійно підштовхує. Він спроможний працювати і претендувати на посади без допомоги", - розповів INSIDER про родинні зв’язки призначенця його соратник у Київраді Михайло Яковчук.

За його словами, Березенка вибрали завдяки роботі у штабі Порошенка.

"Його поважали в штабі, тому що вміє добре збивати ціну в підрядників ", - каже один із колег Березенка по штабу.

INSIDER хотів поспілкуватися з новим головою ДУС, щоб дізнатися його плани щодо реформи відомства. Але помічниця повідомила, що він перебуває у відрядженні за кордоном. Утім, як повідомило джерело INSIDER, президент дав Березенкові доручення, яке пов'язене з ситуацією на Сході. Голова ДУС перебуває в Україні, але віддав телефон помічниці й наказав говорити всім, що він виїхав із країни.

Реклама нового завгоспа

Батько нового голови ДУС Іван Березенко має спільний бізнес із 33-річним Павлом Матвієнком, сином Анатолія Матвієнка.

Згідно з Держреєстром юросіб, вони навпіл володіють інвестиційною компанією "Кампас", яку було створено 2008 року. Певний час у 2012 році її очолював сам Сергій Березенко.

Бізнес Березенків і Матвієнків зосереджений на рекламі. "Кампас" є засновником рекламного агентства "Ай Ем Ей Медіа" та рекламної компанії "Центр медіа-груп". Згідно з розпорядженням Київської міськдержадміністрації, в жовтні 2010 року "Центр медіа-груп" отримав погодження використання рекламних площ у касовій залі станції метро "Либідська" та на платформі станції метро "Лук'янівська".

 

"Кампасу" належить 90-відсоткова частка в уставному капіталі "Наукового центру "Укрістсервіс". Інші 10% компанії належать Богданові Бобровському, який був помічником Сергія Березенка, коли той працював депутатом Київради.

Згідно з Держреєстром, діяльність цієї фірми полягає в видобуванні газу. Однак за профілем вона не працює. У грудні минулого року Київський окружний адмінсуд видав постанову, в якій "Укрістсервіс" фігурує як "підозрілий контрагент".

Разом із Бобровським батько нового голови ДУС володіє компанією "НТЦ "Аквакультура", яка займається організацією відпочинку на природі.

Батькові Березенка також належить компанія "Гранітон Сервіс", яка займається видобутком декоративного та будівельного каменю та компанія "Сенд Ресурсс", що видобуває пісок, гравій, глину і каолін, виробляє цеглу.

У батька Березенка також є частки в рекламних агентствах "Агатмедіа" та "Альфа плюс Омега".

Ще один товариш Сергія Березенка - політолог Артем Біденко, заступник голови партії "Собор". Разом вони навчались у "Могилянці".

Як розповів Біденко, до того, як вирішив піти на держслужбу, він також займався рекламним бізнесом. Був співзасновником двох рекламних компаній: "Регіон-Медіа" та "Рубі Консалтинг". Зараз він очікує призначення на посаду директора департаменту суспільних комунікацій КМДА.

Біденко входить до складу правління ГО "Союз сприяння розвитку реклами на транспорті в місті Києві", який очолює Павло Матвієнко – кузен очільника ДУС.

Який обсяг рекламного бізнесу Івана Березенка і Павла Матвієнка? "Весь обсяг ринку реклами в метро за рік становить близько 50 млн грн. Це на 15-20 компаній, які там працюють, - розповідає Біденко. - Це невеликий бізнес, там немає великих компаній".

Що буде з ДУС

Люди, які працювали з Сергієм Березенком, характеризують його як хорошого менеджера. "Незважаючи на свій вік, він працював у земельній комісії, при цьому займався питаннями ремонту шкіл, завжди намагався вникнути у справу, якою займався", - розповідає Михайло Яковчук.

Політолог Олег Мєдвєдєв та Сергій Березенко/Фото: Facebook Березенка

Колеги відповідального за матеріальне забезпечення президента розповідають, що він має ключові властивості менеджера: обов’язково вислуховує інших, але рішення приймає сам.

Що він робитиме на новій посаді? "Наскільки мені відомо, у нього була зустріч із президентом. Там перед ним поставили завдання економії витрат та підвищення фінансової ефективності підприємств ДУС ", - розповів INSIDER співрозмовник, знайомий зі ситуацією в Адміністрації президента.

За його словами, позиція Порошенка полягає в тому, щоб відмовитися від перельотів за державний кошт. Тому треба вирішувати, що робити з авіаційним парком державної авіакомпанії "Україна".

"Сергій жартує, що реформа ДУС - це єдиний шанс для нього, щоб журналісти припинили згадувати йому той час, коли він був радником Черновецького", - розповідає Біденко.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 12:13
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus